Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Hraničářův učeň 4 - Nositelé dubového listu, Flanagan John

Flanagan John: Hraničářův učeň 4 - Nositelé dubového listu
Název:   Hraničářův učeň 4 - Nositelé dubového listu
Autor:   Flanagan John
Žánr:   fantasy
Série:   Hraničářův učeň (4)
Počet stran:   312
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Egmont
Překladatel:   Zdena Tenklová
Autor obálky:   Paolo Barbieri
ISBN:   978-80-252-1158-8

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   314 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. * Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
Reloaded - 20. 04. 2009 17:09

Čtvrtý díl ságy "Hraničářův učeň" je vážně nejlepší ze všech dosavadních dílu ( 4. ). Po třetím díle , který mě až tak nebavil jako ostatní , je to přijemná změna :-) Už se nemůžu dočkat na další díl. + Více stránek než ostatní 3. díly ( zhruba o 20-30 více ) Kniha má nejlepší příběh a je akční ( má spád ) Prostě to je nejlepší díl ( prozatím ) - Nelíbí se mě obal knižky Možná bych vytknul málo stranek ( i když proti ostatním měl nejvíce viz. nahoře )
RE: Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
Silesti - 27. 04. 2009 21:29

Ano, opravdu pěkně napsané. Jedinou nevíhodou knih z této série, je velmi tenký obsah. Přešetl jsem to za pár hodin čistého času. Na 5. díl jsem zvědaví, jako jsem byl na všechny ostatní :) Pro ty co nečetly doporučuji. Pokud máte rádi knihy od Davida Eddingse, neváhejte a porovnejte. ( Elenium the Best :)
RE: Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
Thomhes - 10. 06. 2009 18:14

ano souhlasím zatím nejlepší díl co jsem četl opravdu se mi líbil a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!!!
RE: RE: Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
mates - 10. 06. 2009 20:04

jo povedeý díl líbila se mi závěrečná válka při které zemřel ragnak
RE: RE: RE: Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
Viddy - 10. 06. 2009 21:29

> jo povedeý díl líbila se mi závěrečná válka při které zemřel ragnak hmmmm nie som síce fanúšik Hraničiarovho učňa, sériu nepoznám, ale rada si čítam reakcie druhých na knižky, čo ma často presvedčí, že by stálo za to vyskúšať prečítať .... a tentokrát mi fakt nedá reagovať - prečo ľudia preboha, prezrádzate dej??? a ešte taký podstatný fakt že kto zomrie! zvlášť u takej novej knihy a keď má prvý diel série vyše 120 príspevkov - to si asi teraz mnohým pokazil radosť z čítania, ďakujeme :(
RE: RE: RE: RE: Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
mates - 10. 06. 2009 21:48

omlouvám se
Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
THana - 21. 07. 2009 12:07

Čtvrtý díl ságy o "Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu" přináší příjemné osvěžení děje. John Flanagan chytl nový dech a napsal zatím asi nejlepší knihu z celé série. Musím říct, že jsem se zatím u jeho knih pěkně bavila, i když mě nikdo nepřesvědčí, že je to to nejlepší co svět fantasy nabízí. Velkou výhodou je, že se dvě dějové linie (cesta Halta a Horáce a život Willa a Evanlin) brzo sjednotí. Co si budeme namlouvat ve třetím díle bylo toto rozdvojení místy zdlouhavé a nudné, přesto nutné k dovršení děje do zdárného konce. Nový nepřítel, nový spojenci (sjednoceni pravidlem: "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel")a setkání hrdinů John Flangan výborně podal a na 311 stránkách naservíroval na stříbrném podnose. Přesto mám malou poznámku, kterou prostě musím zmínit. Vracím se k originalitě, která byla tak často zmiňována v diskuzích u předchozích dílů. Co se týče děje, který mohl autor někde okoukat, s tím už se asi moc dělat nedá. Fantasy knih je tolik, že se tomu prostě nedá vyhnout, potom záleží na mistrovství autora, jak něco starého předvede v jedinečném a novém kabátě. To mě ani tolik netrápilo. Víc než cokoliv jiného mi, ale byli do očí názvy míst, říší. Taky se pokouším o drobnou literární činnost. Proto vím, jak je těžké vymyslet originální názvy popřípadě jména. A jak snadno člověk vezme za vděk názvy reálných míst (třeba z historie). V Austrálii nebo Americe to nejspíš vůbec nezaznamenají, přiznejme si, že zeměpis nebude nejspíš nikde nijak zvlášť oblíbený. Ale Evropana prostě musí trknout odkud vítr vane při pohledu na názvy: Galika, Toskano, Skandie, Alpina. Nijak to autorovi nevyčítám berte to jen jako drobnou poznámku. + Obal knížky je strašný! Když už, tak měli Willa otočit k nám zády. Přesto hodnotím známkou nejvyšší a určitě se zase v budoucnu k tomuto autorovi vrátím =)
RE: Ad Nositelé dubového listu, Flanagan John
THana - 21. 07. 2009 12:11

Chybí hvězdy, tak doplnňuji =D.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 314 Kč
 399 Kč
 314 Kč
 349 Kč
 329 Kč
 329 Kč
 269 Kč
 349 Kč
 1753 Kč
 299 Kč
 332 Kč
 349 Kč