Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Hra osudu, McKennová Juliet E.

McKennová Juliet E.: Einarinn 3 - Hra osudu
Název:   Hra osudu
Autor:   McKennová Juliet E.
Žánr:   fantasy
Série:   Einarinn (3)
Počet stran:   554
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Překladatel:   Adéla Bartlová
Autor obálky:   Milan Fibiger

Běžná cena:   249 Kč
Naše cena:   224 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Lupičce Livak i Ryšadovi, statečnému bojovníkovi a muži, který krásné zlodějce ukradl srdce, se podařilo uprchnout před pokřivenou magií nebezpečných Elietimm. Čeká je sláva a bohatství, pokud ovšem splní další úkol – vypátrají mocnou, prastarou a dávno zapomenutou magii původních obyvatel Tormalinské říše, která jako jediná může Elietimm porazit. Na cestě do hlubokých lesů a nepřístupných hor však čeká Livak nejedno překvapení…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Hra osudu, McKennová Juliet E.
jindra_strelec - 14. 09. 2008 11:58

Stejně jako v úvodním díle, tak v tomto třetím je hlavní postavou profesionální hazardní hráčka a příležitostná zlodějka Livak. Mezi zasvěcenými stále přetrvává obava z tajemných Elietimm a jejich éterické magie, před kterou jsou i věhlasní mágové takřka bezbranní. Livak se proto vydává na cestu k lesním lidem a posléze k horalům, aby se pokusila zjistit, zda tyto staré národy jsou schopny také používat éterickou magii. Ve stejné době se v hlavě jednoho z horalů začíná rodit myšlenka na boj proti nížinářům, kteří zabírají stále víc horalského území. Podporu nachází v osobě čaroděje pocházejícího z Ledových ostrovů. Na více jak pěti stech stranách se odehrává příběh, ve kterém má své místo takřka vše, co k fantasy ságám patří. Najde se zde dostatek prostoru na souboje, magii, lásku i všední život. Přestože autorka zachovala přitažlivou formu předcházejících dílů, kde se střídají kapitoly vyprávěné v "ich" formě ( Livak ) a normálně psané kapitoly zachycující děj na ostatních místech Tormalinské říše, nedosahuje tato kniha kvality předchozích dílů. Nejvíc je na vině rozvleklý úvod a pomalý rozjezd, protože takřka do poloviny knihy sledujeme běžný život středověkých měst opepřený jen pár šarvátkami, a příliš předvídatelný konflikt mezi horaly a lidmi z nížin. Z tohoto konfliktu autorka také nevytěžila vše, co mohla. Dlouho se zdá, že dojde k mohutným bitvám, které se však omezí na pár přepadů a finální bitva je nahrazena pouze odvážným přepadem. Vypadá to, že si autorka příliš rozvláčným úvodem spotřebovala příliš mnoho stran, a tak konec velice chvatně ukončila. Za sebe doufám, že v dalších pokračováních si dala s knihou víc práce.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 181 Kč
 314 Kč
 233 Kč
 122 Kč
 260 Kč
 349 Kč
 242 Kč
 233 Kč
 260 Kč
 269 Kč
 229 Kč
 269 Kč