Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: 23.2. ZAVŘENO. Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Heechee 01: Gateway, Pohl Frederik

Gateway
Název:   Heechee 01: Gateway
Autor:   Pohl Frederik
Žánr:   sci-fi
Série:   gateway (1)
Počet stran:   320
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Argo + Triton
Překladatel:   Jiří Engliš

Běžná cena:   298 Kč
Naše cena:   268 Kč
Sleva:   30 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Lidstvo nachází ve Sluneční soustavě zařízení a stavby tajemné cizí rasy, která dostane jméno Heechee. Jejich technologie byla velmi rozvinutá a některé artefakty se ukázaly jako velmi přínosné a lidmi dobře využitelné. Nikdo neví. jak Heechee vypadali ani kam odletěli. Největším objevem je asteroid Gateway, cosi jako kosmická stanice s přibližně tisícovkou funkčních mezihvězdných lodí. Každá je naprogramovaná k nadsvětelnému letu na vzdálené místo kdesi v neprobádaném vesmíru. Není možné je řídit, ale přesto se hlásí dobrovolníci, prospektoři, kteří se těmito loděmi vydávají do neznáma. Někdy najdou poklad, jindy – smrt. Robinette Broadhead je jedním z nich…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Gateway, Pohl Frederick
BoB - 03. 06. 2008 09:18

Některé příběhy jsou nesmrtelné. K nim bezesporu patří i Gateway Frederika Pohla. Poprvé jsem ji četl v roce 1991 (nakladatelství Transit), ale ani překlad, grafická úprava obálky, či kvalita vazby se nedá srovnat s knihou, vydanou nakladatelstvím Laser v roce 2004. Ne omylem vyšla v edici "Mistrovská díla SF". Její děj nás zavede na asteroid Gateway, který je pozůstatkem rasy, o které nikdo neví, odkud přišla, ani kam se poděla. Asteroid s flotilou předprogramovaných lodí je jediným důkazem, že tu kdy byli. Dobrodruzi, nebo ti, kteří již nemají co ztratit, se s nimi vydávají na cestu s vidinou bohatství, které jim možná přinesou. Častěji však ne...
Gateway, Pohl Frederick
jindra_strelec - 14. 06. 2008 12:47

Nesmrtelná klasika a jedno z nejlepších vesmírných dobrodružství, které jsem kdy četl se dočkalo uvedení v edici Mistrovská díla SF vydavatelství Laser-Books, a to zcela po právu. Gateway není jen branou k odvážným skokům do cizích soustav, ale je i branou plnou nespoutané fantasie a suverénně jedním z nejlepších děl Fredericka Pohla. Kdo nečetl, měl by tuto svojí chybu co nejdříve napravit.
Sci-fi a psycho
imro - 27. 02. 2009 16:46

První Gateway mi byla odporučena kamarádem se slovy: „je to sci-fi a psycho. Další části jsou také dobré, ale už jenom sci-fi.“. K pokračováním jsem se ještě nedostal, ale po přečtení první knihy vím, že měl pravdu. Psychoanalýza hlavního hrdiny s mírně zavádějícím holčičím jménem Robinette je vzácně čtivá a s prolínačkami na minulé události tvoří kompaktní celek. Jediné co rušilo čtení, byly vložené texty – útržky z přednášek, plakáty a další psaníčka. V tomto vydání románu dle mého názoru nejsou vložené příliš šťastně. Čtu si nějakou napínavou nebo „jen“ dobře rozepsanou pasáž a najednou je tam něco jiného. Rozumím tomu, proč tam vsuvky jsou, a líbí se mi. Jenom si myslím, že by měli byt zapracované jiným způsobem. Pak bych Gateway neměl co vytknout.
Skvělá scifi, jasný důkaz toho, že aby byla kniha...
gilbert - 28. 02. 2009 18:14

Skvělá scifi, jasný důkaz toho, že aby byla kniha strhující, nemusí být plná přestřelek a vesmírných bitev, dokonce tu ani nejde o nějaké intrikování. Děj se odehrává ve dvou liniích: do vyprávění o osudech hlavního hrdiny od stručného popuisu dětství a cesty na asteroid Gateway jsou vkládány kapitoly odehrávající se v době po událostech na Gateway, kdy Robinnete prodělává sezení u jakéhosi psychoterapeuta-počítače a snaží se vyrovnat s následky svých činů i se sebou samým. Gateway tak není jen o pátrání po neznámé rase a cestách do vesmíru na předprogramových lodích, o jejichž účelu se lidstvé může jen dohadovat. Dokonce si myslím, že tím hlavním tu je sonda do duše"obyčejného" člověka, jeho slabostech, poznávání sebe sama, o tom, jak se dokáže v určitých chvílích zachovat, určit svůj osud a vyrovnat se s následky. To naznačuje i ich-frorma, ve které je kniha vyprávěna.
Ad Gateway
BoriHokr - 30. 09. 2009 11:21

Hodně dobrá kniha a především příklad toho, že nepotřebujeme nijak akční děj, pokud máme dobrou záhadu a vše zabalíme do hávu romantiky a nebezpečí. Ta záhada spočívá v řadě lodí mimozemské civilizace, které byly zanechány ve Sluneční soustavě z neznámých důvodů a které jsou přednaprogramovány k letu na neznámá místa - někdy se vrátí, někdy ne. Někdy přivezou něco zajímavého, jindy se vrátí s prázdnou. Vsednout do takové lodi je risk, ale také výzva. jen je třeba se vypořádat se streachem a vztahem k ostatním členům posádky, potažmo lidstvu vůbec - což je obsahem druhé linie knihy. Ta mě osobně tolik nebrala, protože spíše než opravdovou psychologii mi připomínala představy oo psychologii dle amerických seriálů (i když je pravda, že tam nebyl psyciatr počítač), ale vše napravuje ona první linie - vlastně se v ní nic nestane, ale je napínavá od začátku do konec a i té psychologie je v ní dost a líp. Pohl se ke svému nápadu ještě několikrát vrátil, ale tady je to všechno prostě a jednoduše poprvé. S tím se nedá soupeřit. Nové vydábní knihy je zcela logicky v rámci edice Mistrovská díla sci fi a je radost pohledět na celou řadu. Každopádně jedna z nejlepších sci fi na našem trhu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 268 Kč
 209 Kč
 250 Kč
 206 Kč
 279 Kč
 233 Kč
 199 Kč
 197 Kč
 251 Kč
 359 Kč
 268 Kč
 268 Kč