Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Amber 1 - Devět princů Amberu, Zelazny Roger

Zelazny Roger: Amber 01 - Devět princů Amberu
Název:   Amber 1 - Devět princů Amberu
Autor:   Zelazny Roger
Žánr:   fantasy
Série:   Tajemný Amber (1)
Počet stran:   218
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Straky na vrbě
Překladatel:   Jan Kantůrek a Michael Bronec
Autor obálky:   Tomáš Kučerovský

Běžná cena:   195 Kč
Naše cena:   176 Kč
Sleva:   19 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Nové vydání prvního dílu světoznámého cyklu s novým překladem Honzy Kantůrka! * Nejlepší sága všech dob… * Slavný americký spisovatel – Roger Zelazny. * Jediný pravý svět – Amber. * Vše ostatní jsou jen Stíny… * Neví, kdo je. Nepamatuje si ani, jak se jmenuje. Ví jen, že se ho někdo pokusil zabít. A že ten někdo za to zatraceně zaplatí…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Devět princů Amberu, Zelazny Roger
hanz - 10. 05. 2008 10:54

„Neví, kdo je. Nepomatuje si ani, jak se jmenuje. Ví jen, že se ho někdo pokusil zabít. A že ten někdo za to zatraceně zaplatí…“ Takové heslo najdete na obálce prvního dílu slavné ságy ještě slavnějšího světa Amberu. Svět Rogera Zelaznyho je originální a vždy vás v něm něco dokáže překvapit. První kniha čtenáře uvádí do obrazu a vysvětluje jednotlivé zákonnosti světa Amberu. Pokud jste princem nebo princeznou máte k dispozici nekonečně mnoho stínových světů, ale jen pár možností, jak se dostat do pravého světa. A to buď použitím některé cesty ze Stínů, nebo záhadného Vzoru, ve kterém všichni lidé bez královské krve zahynou. Vzor vytvořil Mistr kresby, Dworkin a na jeho konci se adept naučil chodit mezi Stíny a používat poslední a nejjednodušší cestu – karty, které také stvořil on. Brilantně si Zelazny také poradil s mocenskými intrikami a spory mezi vlastními sourozenci. Při počtu devíti bratrů, kteří se snaží dostat k moci, se dá uplést velká pavučina zákeřností nebo šlechetnosti.
Devět princů Amberu, Zelazny Roger
jindra_strelec - 15. 06. 2008 12:55

Úvodní díl k jedné z nejlepších fantasy sérií, jaké kdy byly sepsány. Zelaznyho Amber je naprosto originální a příbšhy jednotlivých knih dovedně splétané v čase i prostoru. Na Betancourtovo pokračování ( trilogie Úsvit Amberu )klidně zapomeňte a ponořte se do světa jediného opravdového světa právě v této knize.
Hlavní postavou první knihy desetidílné série je C...
Norek - 24. 06. 2008 18:30

Hlavní postavou první knihy desetidílné série je Corwin. Jeden ze sýnů Oberona, vládce jediného pravého světa. Jenže vzbudí se v cvokhausu zdrogovaný a s pořádným oknem (jak říkají alkoholici). Takže se musí vydat na cestu, aby zjistil kým je, a aby se pokusil získat trůn po svém otci, jako každý z princů Amberu. Příběh samotný je napínavý, najde se akce, ale hlavně spousta rodiných intrik. Co taky čekat od příběhu, jehož hlavní náplní je boj o trůn. Něco jako Dallas ve fantasy hávu. Né, to přeháním, je to výborná fantasy.
kolik dilu?
paprika - 19. 03. 2009 21:16

dobry, jenom bych se chtel zeptat kolik dilu ma cela ta serie amber? jenom ty 4 co vydali straky na vrbe nebo je jich nekde i vic?prosim, treba jindro strelce ;) kdyz si to cetl tak mi to sem pls napis. diky
RE: kolik dilu?
Jiří Popiolek - 19. 03. 2009 22:18

Do Amberu patří dva pětidílné cykly (Strakami vydávaný Corwinův a navazující Merlinův) a k tomu několik povídek, které vyšly v knize Chodba zrcadel. Třídílný prequel od Betancourta, se kterým nemá Zelazny nic společného, nepočítám.
RE: kolik dilu?
Jaroslava Holá - 20. 03. 2009 15:25

Je celkem 10 dílů. Vydal je Classic. Názvy z hlavy nevím, musela bych se podívat do katalogu naší knihovny. Hrdinou prvních pěti je Corwin, dílů 6 až 10 jeho syn.
První díl jedné z nejlepších fantasy sérií
gilbert - 21. 03. 2009 13:38

První díl jedné z nejlepších fantasy sérií. Dalo by se toho o ní psát spousta, i když se jedná o sérii knihy o rozsahu něco málo přes 200 stran. Je to fantasy ze staré školy - takže žádné dlouhé vysvětlování, děj pádí ostošest, jeden zvrat střídá druhý. K tomu je třeba připočíst charismatického hlavního hrdinu (kniha je vyprávěna v první osobě), který není zrovna "dušínovský" klaďas, ale má své chyby a umí být taky pěkný zmetek (viz v závěru knihy v hněvu pronesená kletba). Mám rád knihy R.Zelaznyho, vždy mají takovou zvláštní atmosféru dávných časů a přitom jsou plné jakési svérázné poetiky... Těžko to popisovat, kdo kdy od Zelaznyho něco četl a líbilo se mu to, pochopí. Amber je také jedním z nejzajímavějších fantasy světů co znám. K tomu přispívá fakt, že jde o "jediný pravý svět, všechny ostatní (tedy i ten náš) jsou jen stíny" - ostatní světy se odvozují od Amberu a jednotliví členové královské rodiny mezi nimi mohou volně cestovat - a při vymýšlení těchto světů Zelazny skvěle popustil uzdu fantazii.:) Navíc zde máme (jak již ostatně bylo napsáno přispěvateli výše) skutečně složitý propletenec vztahů mezi jednotlivými potomky krále Oberona, stvořitele Amberu, je fascinující číst o tom, jak je každý z nich posedlý touhou usednout na amberský trůn (někdo více, někdoméně, často to souvisí s jejich schopnostmi a povahou, někteří jsou totiž ochotni spokojit se s podporou některého ze sourozenců výměnou za vysoký úřad - ale v hloubi duše touží po trůnu každý:)).

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 135 Kč
 135 Kč
 144 Kč
 144 Kč
 144 Kč
 162 Kč
 734 Kč
 259 Kč
 239 Kč
 197 Kč
 144 Kč
 162 Kč