Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Cetaganda, Bujold Lois M.

Bujold Lois M.: Cetaganda
Název:   Cetaganda
Autor:   Bujold Lois M.
Žánr:   Sci-fi
Série:   Miles Vorkosigan (3)
Počet stran:   319
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Volejníková Hana
Autor obálky:   Pilcerová Martina
ISBN:   80-7197-187-1

Běžná cena:   248 Kč
Naše cena:   199 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Román Cetaganda představuje další část cyklu o vesmírném žoldákovi a šlechtici Milesi Naismithovi Vorkosiganovi. Jeho nová dobrodružství zavedou čtenáře na vzdálenou Eta Cetu, hlavní planetu Cetagandské říše, kde má miles reprezentovat svou planetu Barrayar – tentokrát na diplomatickém poli. Miles se však v této podivné cizí společnosti rozhodne zahrát si na detektiva a také splnit další ze svých chlapeckých snů – zachránit říši.

Román získal ocenění Hugo Award, potěší především milovníky napínavé sci-fi plné dramatických zvratů a nečekaných situacíDiskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Cetaganda, Bujold Lois M.
jindra_strelec - 11. 07. 2008 21:46

To, že Román získal ocenění Hugo Award, nemusí být ještě zárukou dobrého čtenářského zážitku ( stejně jako někdy platí přímá úměra u filmových Oskarů, že čím víc cen, tím větší pruda se pak na plátně kina odehrává ). U knih z pera ( klávesnice ) Lois McMaster Bujold to však nehrozí. Kdo zná předchozí knihy této série, tak ví, že její hlavní hrdina Miles Vorkosigan byl poznamenán nepřátelským útokem ještě před svým narozením a tento útok vedený toxickým plynem na jeho těhotnou matku ho výrazně tělesně poznamenal. Jeho rozumové schopnosti však ušly jakýchkoli škod, a tak je to právě jeho bystrý úsudek, který ho dokáže vysekat z nejednoho maléru. Nejinak je tomu i na donedávna zcela nepřátelské planetě Cetaganda, kam je vyslán jako zástupce Barrayaru hlavně kvůli svému původu a neposkvrněnému kádrovému posudku. Ačkoli má plnit funkci pouze jakéhosi čestného hosta a hlavně se nenechat do ničeho zatáhnout, netrvá dlouho a povede se mu pravý opak. To, jak si poradí ve světě, kde nepřátelství takřka hmatatelně visí ve vzduchu, a která je pro něj plná podivných zvyklostí rozhodně stojí za přečtení.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Stejná série Nakladatelství
 269 Kč
 279 Kč
 449 Kč
 369 Kč
 249 Kč
 459 Kč
 269 Kč
 223 Kč
 223 Kč