Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Běžná otevírací doba, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Otevírací doba 13:00 - 18:00, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Matrix Ostrava: Běžná otevírací doba, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Objednávky nadále odchází, mohou ale nabrat několikadenní zpoždění. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Zeměplocha 31 - Buch!, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 31 -Buch!
Název:   Zeměplocha 31 - Buch!
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (31)
Počet stran:   480
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Paul Kidby

Běžná cena:   295 Kč
Naše cena:   266 Kč
Sleva:   29 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Koumské údolí? To je to místo, kde trollové přepadli ze zálohy trpaslíky… nebo to snad ze zálohy přepadli trpaslíci trolly? Stalo se to velmi daleko a velmi dávno. Jenže jestli teď Sam Elánius, velitel ankh-morporské městské hlídky, nevyřeší vraždu jednoho trpaslíka, bude muset přihlížet, jak trollové s trpaslíky bojují znovu a přímo před jeho kanceláří. Zatímco kolem něj se rozpadá jeho milovaná Hlídka a duní válečné bubny, musí odhalit každou stopu, být chytřejší než každý vrah a pokořit každou temnotu a najít řešení. Ach ano… a každý den v šest hodin, pravidelně, bez jakékoliv výjimky, musí dorazit domů, přečíst svému malému chlapečkovi knihu Kampak se poděla má kravička? a doprovodit čtení všemi pravými zvuky zvířátek z hospodářství. Jsou věci, které prostě udělat musíte.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Buch!, Pratchett Terry
Uraxor - 09. 06. 2008 17:06

U Pratchetta se držím zásady, že pokud se děj netýká Ankh-Morporku, tak knihu nečtu. Ovšem čím víc knih od něj čtu, tím víc jsem nalomený, abych začal číst i ostatní knihy série. Pratchettův styl obecně se mi líbí, je svižný a rychle odsýpá. Navíc je většinou plný zábavných momentů (a ve škole na mě koukaj jak na blázna, když uprostřed uspávací hodiny vybuchnu smíchy nad nějakou jeho hláškou, čtouc si pod lavicí)- za všechny zde zmíním třeba okamžik kdy Samuel čte onu v anotaci zmíněnou knížku, za poněkud nezvyklých okolností. Na této knížce se mi navíc líbila i poněkud komplikovanější a propracovanější linie ačkoli byly okamžiky, kdy jsem se v ní téměř ztrácel. Takže hlasuji poněkud lépe než průměr, za přečtení Buch! určitě stojí. Však přece každá minuta smíchu rovná se deset minut života. A tady se člověk zasměje zaručeně dost... A jestli si můžu něco přát - tak pravidla té hry, která jsou v knize jen nastíněna, rád bych si ji zahrál. :)
Detektívka ako má byť
Dariel - 23. 06. 2010 15:56

Nevraživosť medzi trpaslíkmi a trolmi začala na mieste zvanom Koumské údolie. No bolo to už tak dávno, že si to skoro nikto nepamätá. Ale pre veliteľa Elánia je tento problém veľmi aktuálny, preto že v meste niekto zabil trpaslíka a všetko nasvedčuje, že to spravil troll. Ak sa mu nepodarí vyriešiť túto vraždu, trpaslíci vyhlásia vojnu trolom a to úplne rozvráti mesto. No niečo na tej vražde nie je v poriadku a na to musí Elánius prísť. To však nie je jediný problém. V hliadke zamestnali upíra a to sa nestretlo z príliš veľkým ohlasom. Zase je to všetko na ňom a on začína cítiť, že starne... Ďalší výborný diel zo série zemněplcha, ktorý sa týka mestskej hliadky v Ankh-morporku. Čitateľ sa tu stretáva z obľúbenými postavami ako je veliteľ Elánius, Karotka, vlkodlačica Angua a mnohými inými ale aj z úplne novými, ktorých si určite obľúbite. Dej rýchlo ubieha a má veľmi dobrú detektívnu zápletku okorenenú satirou. Treba podotknúť, že aj napriek tomu že to už 31 diel z tejto série, stále je silno originálny. Pred touto knižkou je dobré si prečítať predchádzajúce knižky o mestskej hliadke. Každý priaznivec tohto autora by ju mal mať vo svojej zbierkovnici, naozaj sa to oplatí.
RE: Detektívka ako má byť
gilbert - 30. 09. 2010 21:45

Souhlas s Darielem, tohle je skutečně pořádná a řekl bych také spletitá detektivka, dokonce bych se nebál tvrdit, že spíš než humorná fantasy to je krimi-komedie.:) Opět se tu řeší více věcí najednou (jak je u Pratcheta zvykem, všechny tyto linie se společně protnou): vražda trpaslíka (kterou má mít na svědomí trol - hrozí tu opět válka trpaslíků s troly), do toho zločin v muzeu (vyšetřují Tračník a Nóblhóch - který musí dokazovat, že není uprchlý strašlivý exemplář bůhvíčeho:)) a navíc nový člen hlídky je upír, to na popularitě nepřidá. A aby toho nebylo málo, Elánius, který se již cítí unaven a zralý na důchod, má ještě jednu důležitou povinnost: každý den v pravidelnou dobu přečíst svému malému synkovi říkanku "Kdepak je má kravička" (tady se mi moc líbila Elániova úprava, nechápu, co se na tom jeho ženě nelíbilo, přečtěte a pochopíte:)). Musím říct, že mi tento příběh přišel poměrně dost vážný, vtipných situací tu zas tolik není (navíc, ač mám Zeměplochu rád, tenhle díl trpí tím co hodně pozdějších autorových knih - opakované/nepodařené vtipy). Potěší setkání se starými známými jako je Karotka a Angua(sakryš, copak se ten jejich vztah konečně pořádně nehne?). Téma mezirasové tolerance je zde nosným motivem, dokládaným na přátelství trola Navážky a jeho trpasličího parťáka. Příjemné počtení, i když místy nezvykle temné (tím myslím především Elániovo bitevní šílenství v závěru).
Buch
BoriHokr - 30. 11. 2010 22:09

Plné hodnocení. tentokrát však ne za gejzíry vtipu, ale za skutečně propracovaný temný thrillerový příběh ze světa trpaslíků a pozadí jejich odvěkého sporu s troly. Elánius dlouho nebyl v takové formě - pokud mluvíme o vyšetřovacích schopnostech. bohužel, druhá polovina, kdy se hrdinové vydávají ven z Ankh-Morporku, je slabší- Ví, pořd brblám nad tím jak je Ankh-Morpork přetěžovaný, ale tentokrát prostě příběh opravdu lépe rezonoval v jeho hranicích. První polovina knihy je stejně kvalitní temný městský příběh jako fenomenální Noční hlídka. Druhá poloina je o něco méně vtipný Pátý elefant. Pro milovníky humoru tedy slabší kus, tak jako tak. Pro milovníky thrillerů ovšem naprostá nutnost, která by s drobnými úpravami onstála i proti Mlčení jehňátek.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 266 Kč
 266 Kč
 223 Kč
 288 Kč
 223 Kč
 266 Kč
 223 Kč
 257 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 189 Kč