Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Asterix 22 - Sídliště bohů, Goscinny René a Uderzo Albert

Goscinny René a Uderzo Albert: Asterix 22 - Sídliště bohů
Název:   Asterix 22 - Sídliště bohů
Autor:   Goscinny René a Uderzo Albert
Žánr:   komiks
Série:   Asterix (22)
Počet stran:   48
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Egmont
Překladatel:   Kateřina Vinšová
Autor obálky:   Albert Uderzo

Běžná cena:   99 Kč
Naše cena:   89 Kč
Sleva:   10 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Asterixova a Obelixova vesnička si žije šťastně a spokojeně, ukrytá v hlubokém armorickém lese oplývajícím lahůdkovými divočáky. Nikdo z jejích obyvatel netuší, že Caesar jí chystá děsivou budoucnost: hustý les má být vykácen a nahrazen lesoparkem a kolem vesnice má vyrůst moderní zástavba mramoráků. Podaří se Asterixovi a Obelixovi uskutečnění tohoto plánu včas zabránit.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Asterix 22 - Sídliště bohů, Goscinny René a Uderzo Albert
gilbert - 31. 10. 2009 23:33

Jeden z nejlepších dílů mé milované komiksové série. Caesar stále vymýšlí jak odbojnou galskou vesničku konečně vyřídit. A když to nejde silou zbraní, provede se to jinak – Římané přinutí Galy přijmout jejich kulturu. A jak? Caesar pověří architekta Lecorbuse vykácet les okolo vesnice a nechat tam zbudovat římské město se vším co k němu tří – lázněmi, fórem, arénou, mramoráky (předchůdci dnešních paneláků:)). Až se do města nastěhují Římané, Galové budou zkrátka pěkně po „borgovsku“ asimilováni. A toto nové místo se má jmenovat Sídliště bohů (to prý přiláká zákazníky). Galové sice zpočátku vykácení lesa brání (druid Panoramix pokaždé zasadí nové stromy – kouzlem vyrostou přes noc), ale když se ukáže, že jediný kdo tímhle neustálým dokola probíhajícím kácením trpí, jsou otroci, které k tomu Římané využívají, ustoupí a nechají část lesa vykácet a postavit tam první mramorák. Jenže po nastěhování prvních římských osadníků se ukazuje, že césarův plán by mohl mít naději na úspěch. Ale – nebyl by to Asterix, aby opět nepřišel s nějakým skvělým nápadem… Výborný díl obsahující vše co je na téhle sérii oblíbené: spousta humoru (slovního i situačního), bitky a hlavně množství ironických odkazů na dnešní dobu. Tomu napomáhá i tradičně výborný překlad, který se projevuje hlavně na jménech vedlejších postav.
Mramoráky
Sally - 31. 10. 2010 22:33

Caesar byl bezesporu vynikajicí stratég a vojevůdce, který se před žádným problémem nezastavil... A když to nejde po zlém, půjde to po dobrém... Mladý architekt Lecorbus navrhl na Caesarovu objednávku Sídliště bohů - komplex 'mramoráků' a římské město se všemi jeho vymoženostmi, kterým obestaví zpupnou galskou vesnici. Noví římští sousedé pak přesvědčí barbary o výhodách své civilizace... Tato myšlenka je vpodstatě lidumilná a teoreticky i snadno uskutečnitelná. Jenomže, kácejte stromy a stavějte domy v lese, kde neustale pobíhá hladový Obelix se svým psíkem Idefixem, milovníkem stromů. Na to nemá rozumný Říman odvahu, alespoň přes de. Lecorbus tedy organizuje noční tiché směny. Ruch v lese vesničany zneklidní, a když objeví v lese novou paseku rozhodne se Panoramix Římanům jejich práci bojkotovat pomoci své magie - urychlí růst nových stromů. Situace se zkomplikuje, když Asterix zjistí že obnova lesa nevadí ani tak římským vojákům, ti se pod velením centuriona Heinohuse rozhodli o začarovaný les plný Galů příliš nestarat, ale hlavně Lecorbusovým otrokům - a dodá jim Panoramixův kouzelný nápoj dodávající sílu. Jenže, další komplikace na sebe nenechají dlouho čekat,otroci nechtějí vyvolat povstání, jde jim jen o lepší pracovní podmínky, stávkují nakonec pouze vojáci - a první dům Sídliště bohů je úspěšně postaven a obydlen... Že by nakonec Caesarovi jeho plán vyšel? Nebyl by to ale Asterix, aby nepřišel s nějakým nápadem. Tenhle Asterix se mi opravdu líbil - originální námět, zápletka, takových by se v navějších sešitech hodilo víc.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 160 Kč
 239 Kč
 139 Kč
 89 Kč
 89 Kč
 404 Kč
 404 Kč
 94 Kč
 116 Kč
 404 Kč
 404 Kč
 299 Kč