Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Arabesky 1 - Pašazád, Grimwood Jon C.

Grimwood Jon C.: Arabesky 1 - Pašazád
Název:   Arabesky 1 - Pašazád
Autor:   Grimwood Jon C.
Žánr:   scifi
Počet stran:   377
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Laser
Překladatel:   Radovan Zítko
Autor obálky:   Tomasz Maronski

Běžná cena:   265 Kč
Naše cena:   239 Kč
Sleva:   26 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Trilogie započatá románem Pašazád se již dočkala svého završení tituly Effendi a Felaheen. Odehrává se v alternativním světě, kde se Německo stalo vítěznou mocností 1. světové války a jeho spojenec Otomanská říše tak stále existuje. Hrdina příběhu se po útěku z amerického vězení uchýlí do bezpečí egyptské al-Iskandaríje, kde je jeho rodina právem pokládána za vážené členy zdejší společenské smetánky. Město v sobě jako exotický bazar snoubí nezaměnitelný punc islámské kultury s výraznými vlivy drzé Ameriky, triumfujícího Německa, kultivované Británie a jemné Francie. Znovu nabytý klid však nemá dlouhého trvání, významná členka rodu byla zavražděna a všechny stopy vedou přímo k nedávnému navrátilci.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Arabesky 1 - Pašazád, Grimwood Jon C.
BoriHokr - 29. 05. 2009 11:33

oproti neoAddix klidnější, ne tak dravý román, ale rozhodně lépe napsaný. Grimwood opět dokazuje, že popis prostředí je v jeho pojetí lahůdka a nejedná se pouze o vizuální stránku (zde různé kavárničky, zákoutí s malými zahrádkami, kluby atd.), ale i o způsob, jakým prostředí ovlivňuje postavy a naopak. Od minula také zůstalo prolínání různých kultur (islámský svět x značkové západní spodní prádlo) a epoch (nejen historiká Alexandrie, ale i futuristické a retro prvky) a schopnost popsat i akční děj. Přibyly mnohem lepší postavy, mnohem více humoru a sevřenější dějová linie, vystavěná na půdorysu detektivní drsné školy. V kombinaci s ne úplně využívanou kulturou Blízkého východu rozhodně směs, kterou stojí za to vychutnat i několikrát. Pašazád je první díl trilogie, jejíž jednotlivé díly jsou však uzavřené. za sebe mohu prohlásit, že se na pokračování teším hodně (ještě víc, než na Pašazád samotný). Laser-books knihu vydal v edici Moderní díla SF, což znamená, že se v knihovničce rýsuje další estetická bomba (obálka je výborná a celková úprava snad ještě lepší než u Mistrovských děl).

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Nakladatelství
 188 Kč
 241 Kč
 359 Kč
 248 Kč
 239 Kč
 268 Kč
 188 Kč
 449 Kč
 179 Kč
 350 Kč
 359 Kč
 323 Kč