Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Amber 4 - Paže Oberonova, Zelazny Roger

Zelazny Roger: Amber 04 - Paže Oberonova
Název:   Amber 4 - Paže Oberonova
Autor:   Zelazny Roger
Žánr:   fantasy
Série:   Tajemný Amber (4)
Počet stran:   224
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Straky na vrbě
Překladatel:   Jan Kantůrek a Michael Bronec
Autor obálky:   Tomáš Kučerovský
ISBN:   80-85601-86-6

Běžná cena:   160 Kč
Naše cena:   144 Kč
Sleva:   16 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Už čtvrtý díl skvělého cyklu. * Krev není voda. * A ta amberská má moc, o níž málokdo tuší. * Pomůže odhalené tajemství Corwinovi zachránit Amber v čase, kdy nic není tím, čím se zdálo být?Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Paže Oberonova, Zelazny Roger
jindra_strelec - 01. 10. 2008 21:39

Kdo začal s touto sérií ( jedna z nejlepších, jaká byla kdy napsaná ) určitě neskončil u předchozího dílu a určitě neskončí ani u tohoto. V celém původním cyklu o Amberu se Roger Zelazny představuje v tom nejlepším světle. Další komentáře jsou zbytečné, protože kdo si Amber přečte jednou, nejspíš se k němu za čas znova vrátí.
RE: Ad Paže Oberonova, Zelazny Roger
Pavka - 13. 10. 2008 08:34

Všem doporučuji, v novém vydání s ještě lepším překladem tato série knížek nemá chybu. Jediná škoda je, že Roger Zelazny už nemůže napsat žádnou další knížku.
Mno...
Wujtek - 08. 12. 2008 22:55

Jsem relativně novým čtenářem Rogery Zelaznyho, ale musím říct, že prvními třemi díly této ságy mne naprosto nadchl. Nemhl jsem se dočkat vydání Paže Oberonovy, a jakmile jsem v knihkupectví spatřil její obálku, již byla mou. Namlsán předchozími díly však musím říct, že mne prozatimní vývoj poněkud zklamal. Najednou, jakoby se vše "v dobré obrátilo" a Corwin se v průběhu knihy usmíří či spřátelí, s kým to jen půjde. Samozřejmě, že Zelany musel nějak děj začít pomalu ukončovat, ale tenhle způsob... Je mi jasné, že jdu s křížkem po funuse a Zelazny už těžko cokoli přepíše ;-) Jen jsem (znovu podotýkám, že jsem tohoto autora dříve nečetl) nečekal tak snadné skoro-rozuzlení. A toto holt sráží mé hodnocení z pěti o bod a půl, což zaokrouhleno jest 4 8-D
RE: Mno...
Wujtek - 08. 12. 2008 22:58

"Rogera" Zelaznyho - samozřejmě
4 díl Amberu
gilbert - 23. 08. 2010 19:13

Ajaj, nějak se nám to celé komplikuje. Brandt v minulém díle pospal Corwinovi mocenskou kliku tvořenou jím a sourozenci Bleysem a Fiony a leccos o pozadí mocenského boje. Ale jak se nyní ukazuje, vše je jinak a právě Brandt se ukazuje jako to největší nebezpečí. Chaos se připravuje na útok na Amber a Dworkin, tvůrce Vzoru sděluje Corwinovi, že je podle všeho třeba (a on sám je k tomu připraven) původní Vzor zničit a utkat nový - o tom jaké následky by to mělo pro Amber samotný netřeba mluvit… Z naznačeného děje je jasné, že si pro nás Zelazny připravuje pořádný megazávěr (na který se velice těším). Děj opět není příliš akcí, více se tu pátrá, rozmlouvá, rozvažuje, luští. I proto je tempo pomalejší, o to více je četba náročnější, je třeba číst pozorně, aby se člověk při čtení všech těch zákonitostí neztratil. Na druhou stranu se podíváme třeba i na Dvory Chaosu a postupně se vše vysvětluje, takže už víme, o co jde a kdo je ten nepřítel a na konci nás čeká jedno opravdu povedené překvapení.:) Celkově asi nejslabší díl série, který jakoby složil jen jako příprava na chystaný závěr. 3 a půl* P. S. Z Corwina je definitivní klaďas, ještěže mu zůstal jeho humor…:)
Plynutí času v Amberu a v Dvorech Chaosu
Hana - 16. 04. 2012 16:02

Mám teďka ale teda trochu výtku. Jestli mi to mužete někdo vysvětlit, tak sem s tim na muj mail esperanza4@seznam.cz. Hele bylo v předchozím? tomhle? díle řečeno, ež Dara vyrostla v Dvorech chaosu. Díky tomu mohla vyrust za pár měsíců? týdnů? v Chaosu jako by rostla v Amberu několik let (aspoň tak jsem to pochopila). Z toho se nechá vyvodit že tam plyne čas rychleji a že jeden den v Amberu je v Chaosu mnohem víc dní. ALE Corwin se do Chaosu nevědomky vydal přes trumf u Dworkina a byl tam "jen na skok" ale v Amberu to trvalo 8 dní. Uniklo mi něco? :x prosím, pomožte mi někdo KDOKOLI (kdo samozřejmě ví, o čem je řeč...)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 135 Kč
 135 Kč
 144 Kč
 176 Kč
 359 Kč
 135 Kč
 239 Kč
 734 Kč
 259 Kč
 197 Kč
 167 Kč
 144 Kč