Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Zrození Toronie: Proroctví se naplnilo a nastal čas, aby se Toronie znovu zrodila, J. D. Rinehart: Zrození Toronie (Koruna Tří 3)

Rinehart J. D.: Koruna Tří 3 - Zrození Toronie

Dávné proroctví říká, že až na obloze vyjdou tři hvězdy, na trůn usednou trojčata a v Toronii zavládne mír. Až se proroctví naplní, cesta k trůnu se završí. Třetí díl dobrodružné fantasy uzavírá celou sérii.

Trojčata byla proroctvím předurčena vládnout a svrhnout prokletého krále, svého otce. Brutan byl své potomky připraven zabít hned po narození, aby se proroctví nemohlo naplnit, děti však zmizely ze světa a pro vlastní bezpečí byly rozděleny.

Během prvních dvou dílů čtenáři sledovali osudy Galfa, Elodie a Tarlana, kteří celých třináct let nevěděli jeden o druhém. Hvězdy se konečně objevily a mají naplnit starobylou předpověď. Zdá se však, že ta se nevyplnila.

Tarlan byl svědkem Galfova smrtelného pádu z hořící věže při posledním souboji s jejich nemrtvým otcem. Navíc je Tarlan přesvědčen, že jeho sestra Elodie zradila rebely i svou rodinu, aby mohla mít trůn jen pro sebe. Po tom všem, co se stalo, Tarlan ztratil víru a je připraven vše opustit. Poté, co se věštba naplnila, měl přece nastat šťastný konec. Předpovědi se však dají vysvětlovat hned několika způsoby.

J. D. Rinehart v epickém vyprávění maluje konec fantasy trilogie pro mladé. Opět se jedná o napínavé vyprávění, kde se čtenář jednoduše orientuje v tom, co reprezentuje dobro a co zlo. Jedná se o klasické fantasy, kde jde o hodnoty přátelství i lásky, a přestože příběh je určen pro děti od deseti let, autor se nebojí ani barvitých popisů násilí, ne však v takové míře, že by kniha plná magických tvorů nebyla vhodná pro mladší čtenáře. Zaujmout ale dokáže i ty starší.

Hlavní postavy – vyvolená trojčata – prošly během knih velkým vývojem a nejednalo se jen o rozvíjení jejich magických sil, s kterými se už narodily. Během knih sourozenci postupně dospívali. Vyprávění opět střídá pohledy všech tří hlavních postav, a díky tomu znovu platí, že děj nestíhá v žádné fázi příběhu nudit.

Závěrečný díl epické fantasy Koruna tří se drží toho, čím byla tato sága od začátku. Příběh rychle ubíhá, je plný akce, intrik, bojů a pořádné dávky fantasy. V Toronii existuje magie, duchové a kouzelní tvorové. Celá trilogie představuje sérii, která stojí za pozornost, v příběhu nejsou příliš dlouhá, prázdná ani nudná místa, fantasy svět hezky funguje a styl vyprávění je jednoduchý, přesto ale umí být díky pravidelným bojům i napínavý. Závěr trilogie je opravdu epický.

  • J. D. Rinehart: Zrození Toronie (Koruna Tří 3)
  • Host, 2018
  • Překlad: Romana Bičíková
  • Obálka: Filip Štorch a Matej Vojtuš
  • 328 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
16. srpna, Nela Libovická

Koruna Tří 3 - Zrození Toronie

Koruna Tří 3 - Zrození Toronie
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč