Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zbývají vám poslední čtyři roky života? Objevte Zahradu nesmrtelnosti, Lauren DeStefano: Past (Zahrada nesmrtelnosti 1)

DeStefano Lauren: Zahrada nesmrtelnosti 1 - Past

Jedno špatné rozhodnutí a lidstvo začalo vymírat. Ženy se dožívají dvaceti let, muži pětadvaceti. Rein je šestnáct a právě ji unesli a prodali, aby jako manželka pomohla zajistit pokračování nové generace. Ale nejhorší je, že byla odtržena od jediného člověka, který jí na světě zbyl a kterého jediného miluje…

Po tragédii při níž zahynuli jejich rodiče, zůstali dvojčata Rein a Rowan sami, aby společně čelili krutému rozvrácenému světu. Ze dne na den přežívali nestále ozbrojení a v pohotovosti, dokud nenastal den, který jejich životy už navždy změnil. Den, kdy se stalo to, čeho se tolik obávali – Rein se stala kořistí Náhončích a prodali ji jako manželku. Rein je odhodlána dostat se na svobodu a vrátit se zpět k bratrovi. Kupodivu ale osoba, která jí stojí v cestě, není její změkčilý, naivní, lehce ovladatelný a životem mimo zdi jejich sídla nepoznamenaný manžel, ale jeho otec. Krutý vědec pan Vaughn, je nejen za každou cenu odhodlán najít lék na největší světový problém, ale i zajistit svému jedinému synovi tak šťastný a pohodlný život, jak je to jen možné a na cestě za svým cílem se neštítí ničeho.

Zahrada nesmrtelnosti – Past je poutavá dystopie s velice zajímavou zápletkou. Rein je už od začátku velice sympatická a člověk se s ní snadno ztotožní, protože stesk po bratrovi a nekonečná touha po svobodě, která jí dává sílu, je naprosto pochopitelná. Další velice zajímavou postavu představuje „šílený“ vědec pan Vaughn. Jenže hranice mezi tvrdým výzkumem a překročením všech etických norem je velice tenká a čtenář se tak dozví i věci, bez kterých by se rád obešel, protože z nich mrazí. Kam až může člověk při hledání léku na záchranu světa zajít a jakou stranu zvolit. Kromě vědců jsou tu totiž i Naturisti, kteří věří, že jediné, co by lidstvo mělo udělat, je stáhnout se a nechat přírodu, aby se sama vzpamatovala.

Lauren DeStefano napsala celý příběh poutavě. Vypráví ho v první osobě z pohledu Rein, nezdržuje žádnými nudnými místy, ale zaujme a čtenářovu pozornost si udrží od první stránky po poslední. Jediné, co by člověku mohlo chybět, je podrobný popis Reinina světa, protože zbytek jejího univerza autorka zmínila jen okrajově a spíše se vzpomíná na naši současnost, kdy byl život ještě normální. Ale ani to nesnižuje důvěryhodnost příběhu, jemuž se dá velice snadno uvěřit. Skutečnosti popisované v Zahradě nesmrtelnost by se velice snadno mohly stát i dnes.

Lauren DeStefano v pěti bodech

  • Pochází z New Havenu v Connecticutu.
  • Získala bakalářský titul z angličtiny.
  • Psát začala už v dětství.
  • V současné době píše beletrii pro teenagery.
  • U nás se proslavila svou trilogií Zahrada nesmrtelnosti.

Velice zajímavým tématem je i ono stáří, kterého se hrdinové knihy dožívají. Co by dělali mladí dnes, kdyby měli tak málo času? Anebo lidé, kteří už za onou osudnou hranicí dvaceti a dvaceti pěti let jsou: v čem by prožili svůj život jinak, jaké priority by měli, kdyby věděli, že jejich čas na zemi nepřekročí hranici tří stovek měsíců?

Zahrada nesmrtelnosti – Past představuje první díl velice zajímavé trilogie. Dystopie z budoucnosti vzdálené pouhých pár generací je velice poutavé čtení, které má potencionál zaujmout nejednoho čtenáře či čtenářku. Pro všechny je jistě dobrá zpráva, že druhý díl s názvem Zahrada nesmrtelnosti – Horečka už spatřil světlo světa a třetí, závěrečný díl celé trilogie na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

  • Lauren DeStefano: Past (Zahrada nesmrtelnosti 1)
  • Fortuna Libri, 2012
  • překlad: Milena Pellarová
  • obálka: Fortuna Libri
  • 368 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
17. února 2013, Aneta Procházková

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Zahrada nesmrtelnosti 1 - Past

Zahrada nesmrtelnosti 1 - Past
329 Kč 296 Kč