Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 15.08.-28.08. zavřeno (dovolená a inventura)
Fantasya Praha: 22.08.-28.08. zavřeno (inventura)
Děkujeme za pochopení

Vyvolený milenec, J. R. Ward

Ward J. R.: Bratrstvo černé dýky 06 - Vyvolený milenec

V sídle Bratrstva to vypadá jako v psychiatrické léčebně. A Wardová je tu primářka. Vyvolený milenec kouří jednu cigaretu za druhou, aby zahnal čaroděje ve své hlavě. Cormia si krátí volný čas stavěním věží z hrášku. John se ještě pořád vzpamatovává z té věci, která se mu stala na schodech. Zsadist je paranoidní a Jane… je prostě mrtvá. Šílené? (Ne)upír Lash tomu nasadí korunu.

S Phurym to jde pomalu ale jistě do kytek. A jeho pozice Primala (muž z řad Bratrstva, plodná síla rasy) mu moc nepomáhá. Místo aby vesele oplodňoval Vyvolené, válí se zhulený ve svém pokoji nebo rozšmelcovává bezduché. Jeho První družka Cormia se stáhla do defenzívy a nebýt těhotné Belly, nejspíš by do konce života napichovala hrášek na párátka. Zatímco se Phury užírá sebelítostí kvůli tomu, že ho vyhodili z Bratrstva, Cormia objevuje kouzlo zmrzliny a domácího kina a začíná vystrkovat růžky. Postupem času si uvědomuje, že to, co doopravdy chce, jí vlastně leží na dosah ruky. A být příkladnou Vyvolenou to opravdu nezahrnuje.

Vyvolený milenec by měl být Phuryho příběhem, ale ve finále ho opanoval spíš John, jeho nohsledové a Lash alias superzloduch. J. R. Wardová si vždy s oblibou otevírala vrátka pro další příběhy, teď to ale trochu přehnala. Ústřední dvojice byla odsunuta do pozadí a nedostala ani polovinu prostoru, který by si zasloužila. Kvůli tomu jejich vztah nepůsobí tak opravdově jako v předchozích knihách. Místo zamilované dvojice působí jako nejlepší kamarádi. Polovinu knihy se vzájemně vyhýbají jako čert kříži a když konečně na něco dojde, jedná se spíš o rebelii proti systému než projev nehynoucí lásky.

Série Bratrstvo černé dýky:

Neustálé přeskakování z jedné postavy na druhou čtenářský zážitek rovněž neumocňuje. Víme totiž od každého něco, ale ne dost na to, aby to uspokojilo naši zvědavost. Nakoukli jsme pod pokličku sympathům, ale jediné, co stojí za zmínku je fakt, že mají švihlou princeznu a trpí sebepoškozováním. Není lepší motivace pro přečtení dalšího dílu než zvědavost, zda to zlá děvka ze západu se škorpiony místo náušnic přežije. Nikdo ji nemá zrovna v oblibě a pár Rehvengeových přátel by ji určitě vidělo rádo pěkně studenou v mělkém hrobě.

Pro vydání této série v tak krátkých intervalech se musí něco obětovat. Překladatelé nemají zrovna sjednocený překlad některých opakovaných frází a korektor se taky zrovna nevytáhl. Při pohledu na zkomolená jména vstávají vlasy na hlavě. Zvláště Phuryho otec dostal pořádně na prdel.

Celkově se Vyvolený milenec umístil na středních příčkách. Chyby v knize občas rušily, přesto se ale dá bez větších potíží dočíst až do konce a užít si kýžený happy end. Ano, ani tento díl se ke konci stereotypu nevyhnul. Na druhou stranu, je to přece hezké, když něco dobře dopadne a čtenář si nemusí rvát vlasy kvůli tragické smrti hlavního hrdiny.

Nečekejte žádné velké životní pravdy, ale spíš nadpřirozenou telenovelu s přehršlí hlavních postav a nepříliš složitou zápletkou. Pokud hledáte milého společníka pro válení se u vody, Phury určitě nezklame. Ale pozor, na slunci hoří.

Hodnocení: 50 %

  • Ward, J.R.: Vyvolený milenec (Lover Enshrined)
  • obálka: Martina Kysucká
  • vydal: Baronet, Praha 2011
  • 568 stran / 339 Kč
9. srpna 2011, Michaela Křivánková

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).