Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Výsledky prvního kola Školy recenzentů, únor – březen 2008

Fantasya logo (full)

Dlouho očekávané výsledky prvního kola Školy recenzentů jsou zde. Že nakonec vůbec nešlo o nějak zvlášť jednoznačnou záležitost, ukazují i bodové součty umístění jednotlivých recenzí u porotců.

A porotci také začneme. Bylo jich jako u Karla Poláčka pět, přičemž jeden si přál zůstat v anonymitě. Dalším čtyřem zveřejnění nevadilo, takže se s jejich jmény můžete seznámit i vy: spisovatelka a publicistka (především magazínu Pevnost) Petra Neomillnerová; šéfredaktor Pevnosti a autor dvou příběhů o agentovi JFK Tomáš Němec; zástupce šéfredaktora Fantasye a redaktor Pevnosti, který přispívá třeba i do Ikarie nebo Score, Martin Fajkus; šéfredaktor Fantasye a redaktor Pevnosti Jiří Popiolek.

Systém bodování byl jednoduchý. Každý porotce seřadil recenze od nejlepší po nejhorší a do celkové tabulky se pracím započítal součet všech jejich umístění. Konečné výsledky jsou nakonec takovéto:

1. Jenny: Tim Powers – Plout na vlnách podivna – 10 bodů
2. Wlacho: Tim Powers – Stáčení temného piva – 12 bodů
3. jindra_strelec: Lois McMaster Bujoldová – Prokletí Chalionu – 15 bodů
4. Norek: ant. – Zrození Modrého měsíce – 19 bodů
5. Widlák: Jeff Noon – Vurt – 23 bodů
6. jindra_strelec: Lois McMaster Bujoldová – Ochránkyně duší – 26 bodů
7. Carlos: Brandon Sanderson – Elantris – 32 bodů

Jelikož v dubnu nedorazil minimální počet recenzí potřebný k tomu, aby proběhlo další kolo, ještě pořád se zájemci mohou zúčastnit (pravidla najdete zde). Opět platí to, co minule – až bude recenzí na konci měsíce pět, kolo se uzavře a začne se zase hodnotit.

Vítězka Jenny postupuje se svou recenzí na Plout na vlnách podivna do finále a zároveň získává knihu dle vlastního výběru v hodnotě do 300 Kč.

6. května 2008, redakce Fantasye

Diskuze k článku

Ad Výsledky prvního kola Školy recenzentů
jindra_strelec - 06. 05. 2008 21:36

No, co se dá dělat. Sláva vítězi. Čest nám všem ostatním. ;-) Bylo by možné zveřejnit, jak který porotce hodnotil danou recenzi? Přece jenom jich nebylo mnoho, tak by to nemusel být problém. Pro další kolo budou stejní porotci? Jestli ano, je to docela prča. Chtěl jsem poslat recenzi na Písně čarodějky ( Petra Neomillnerová ) a JFK 12 ( Tomáš Němec ).
pro j.s
sicco - 06. 05. 2008 23:50

Běž do toho, tomu se říká povolený lobing.
RE: Ad Výsledky prvního kola Školy recenzentů
wiwi - 07. 05. 2008 09:21

To by byla fakt sranda. :-) Koketuji s myšlenkou přihlásit se do druhého kola. Taky by mě zajímalo, jestli budou stejní porotci. Jirka nám to ale stejně asi neřekne. :-)
RE: RE: Ad Výsledky prvního kola Školy recenzentů
Jiří Popiolek - 07. 05. 2008 10:30

porotci: Rád bych prozradil, jestli budou příští měsíc stejní, ale nevím. Nikterak se neomezuju ani nesvazuju pravidly, takže je docela možné, že porotce obměním. Nebo - což je pravděpodobnější - rozšířím. A záleží i na těch konkrétních lidech, jestli ještě budou chtít porotcovat. Zveřejňovat, jak kdo hlasoval, se mi moc nechce.
2. kolo
henry - 18. 05. 2008 21:37

Už došlo dost příspěvků do 2. kola???
Dotaz
Dann - 25. 05. 2008 12:02

Chtěl bych se na něco zeptat - Někdy na začátku dubna jsem Vám posílal jeden můj pokus o recenzi (e-mail danu1). Jenže nepřišla žádná odpověď a tak bych se chtěl zeptat, jestli skutečně přišla, nebo jestli nastal nějaký problém v e-mailu. Díky.
RE: Dotaz
Jiří Popiolek - 26. 05. 2008 11:42

Už jsem všem soutěžícím odpovídal, počet recenzí je pro druhé kolo dostatečný, takže i kdyby už do konce května nic nepřišlo, s 31. uzavíráme druhé kolo, zahajujeme třetí - a budeme zase soutěžit.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).