Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Věk X: Nová série od Richelle Meadové boduje ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 24.10. bude v brněnském Arrakisu otevřeno do 14:00. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Věk X: Nová série od Richelle Meadové boduje, Richelle Meadová: Šachovnice bohů (Věk X)

Mead Richelle: Věk X 01 - Šachovnice bohů

Může svět existovat bez bohů? Co by se stalo, kdyby se lidé rozhodli je vyhnat? Nová série od Richelle Meadové nám předkládá nejednu otázku v ještě divočejším dobrodružství než v jejich předchozích sériích.

Justin Marche je detektiv, který díky mnoha událostem dostane druhou šanci a může se vrátit z exilu do Republiky Spojené severní Ameriky. Sem se znovu přichází s společně s Mae Kaskinovou, aby splnil jeden důležitý úkol. Naproti tomu Mae byla vychovávána v aristokratické kastě, ale dokázala se dostat do nejvýznamnější jednotky v armádě. Kromě nadpozemské krásy má uměle vylepšené schopnosti a reflexy.

Právě tihle dva musí vyšetřit sérii rituálních vražd. Jenže nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pátrání Justina a Mae zatáhne mnohem hlouběji do zákulisních událostí, než vůbec kdy doufali. Zapletou se s děsivými mocnostmi, které ukryty hluboko pod povrchem čekají na okamžik, až budou moct znovu vzít vládu do svých rukou.

Richelle Meadová umí a ví, jak čtenáře nadchnout. Po zpočátku pomalém rozjezdu jej vtáhne do takové smrště akcí, že se nikdo nestačí ani nadechnout a už je konec. Autorka předkládá svět zmítaný soubojem různých náboženství a klade otázku, jak by vypadal, kdyby bohové nebyli. Kdyby neexistovalo nic, v co by člověk mohl věřit. Dává ovšem také důraz na to, co bylo ve jménu náboženství napácháno a jaké nesmyslné spory se kvůli nim vedly.

Richelle Meadová v pěti bodech

  1. Narodila se v roce 1976 v Michiganu.
  2. Má tři různé diplomy. Než se stala spisovatelkou na plný úvazek, byla učitelkou v Seattlu.
  3. Je známá hlavně díky sériím Vampýrská akademie, Sukuba a Dark Swan.
  4. Na Vampýrskou akademii byla prodána filmová práva, snímek měl premiéru na jaře 2014.
  5. V současné době žije v Seattlu.

Ocitáme se totiž v relativně blízké budoucnosti. Svět, jak ho známe, už neexistuje a všemu vládnou extrémistická náboženství. Kromě Justina, který je protikladem hlavní hrdinky Mae, tu najdeme dva sympaťáky v podobě Magnuse a Horatia. Právě tihle dva jsou tím humorným prvkem, takovou tou perličkou, která vždy příjemným způsobem okoření danou situaci. Navíc jsou neustále Justinovi po boku a jejich všudypřítomné poznámky nikdy nezklamou.

Meadová dokázala nemožné a zajímavým způsobem okořenila příběh dávkou tajemna. Ale decentně. Není ho tady ani moc, ani málo. Zároveň odsunula klasičtější ich-formu do pozadí a celý příběh napsala er-formou. Tudíž má čtenář možnost nahlédnout do mysli nejenom Mae, ale i Justinovi. Jen je škoda, že v některých částech se spisovatelka snažila zbytečně natahovat a příběh mohl být klidně o pár desítek stran tenší. Dalším problémem může být i přítomnost příliš mnoha nových pojmů, u kterých chvíli trvá, než je čtenář stráví. Ale, když se tak stane, je polapen.

Nová série od Richelle Meadová splnila přesně to, co slibovala. Správnou dávku napětí, akce, ale i humoru a romantiky. Zároveň dokázala, že autorka ví, jak polapit své věrné fanoušky. Ti, co spisovatelčin styl znají, budou lapeni jako první. Ti, kteří k ní zabrousili úplně poprvé, budou mile překvapeni. Prozatím se jedná o příjemný rozjezd nové série, který příjemně navnadí na další pokračování.

  • Richelle Meadová: Šachovnice bohů (Věk X)
  • Domino, 2014
  • překlad: Jan Netolička
  • obálka: Emil Křižka
  • 542 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
18. června 2014, Michaela Voláková

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Věk X 01 - Šachovnice bohů

Věk X 01 - Šachovnice bohů
299 Kč 269 Kč