Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Vánoce, Vánoce přicházejí, Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 06 (Čarodějova nevěsta 6)

Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 06

S příchodem nového roku se čeští čtenáři konečně dočkali dalšího, již šestého svazku všemi oblíbené Čarodějovy nevěsty. Čise bude tentokrát čelit nelehkému úkolu vybrat správný vánoční dárek pro Eliase. Přitom se sblíží s Alicí, která má stejně pohnutou minulost jako Čise. Proběhnou Vánoce v Eliasově domácnosti poklidně nebo je opět něco překazí?

Kromě každodenního studia magie a seznamování se se svými schopnostmi se patnáctiletá Čise Hatori zajímá i o jiné, více lidské zvyky. Blíží se Vánoce a Čise by svému učiteli ráda koupila nějaký pěkný dárek. Na pomoc jí přichází Renfredova učednice Alice, která toho má s čarodějovou učednicí společného více, než sama tuší. Dokážou obě dívky najít něco, co by se jejich učitelům mohlo líbit a zároveň prohloubit své přátelství?

Kromě vánočních svátků ale na Čise a Eliase čekají i závažnější úkoly. Dvanáctileté Stelle se záhadným způsobem ztratí bratr a nikdo, včetně jejich rodičů, si nepamatuje, že by kdy existoval. Stella naštěstí potkává Čise, která by mladé dívce jako jediná mohla pomoci. Dokážou Elias a jeho učednice najít ztraceného bratra dříve, než bude příliš pozdě?

Až na vrchol

Na vydání šestého svazku manga série Čarodějova nevěsta čekala netrpělivě celá řada čtenářů a na začátku února se konečně dočkaly. O populárnosti série svědčí i fakt, že se tento titul umístil na třetím místě v Top 10 nejprodáva­nějších titulů na webu Crwe, a předčil tak i takového Tokijského ghúla. Autorka Kore Jamazaki dokázala okouzlit nejenom stálé fanoušky japonského komiksu, ale i takové čtenáře, kteří mangu dosud nečetli a začali teprve až s Nevěstou. K úspěchu jistě přispěl i kvalitní překlad Anny Křivánkové, jež má na svědomí překlady většiny manga sérií, které u Crwe vycházejí.

Kore Jamazaki v pěti bodech

  1. Narodila se na japonském ostrově Hokkaidó.
  2. Kromě Čarodějovy nevěsty je také autorkou dalších manga sérií jako např. Frau Faust.
  3. Čarodějova nevěsta má vlastní anime adaptaci s 3 speciály a 24 epizodami.
  4. Mezi její koníčky patří cestování, fotografování, úklid a dekorace interiéru.
  5. K umístění Čarodějovy nevěsty do Anglie ji inspirovalo čtení pohádek o vílách v dětství.

Magická atmosféra navozená originální a zajímavou kresbou autorky okouzlila nejednoho čtenáře, stejně jako samotný příběh epizodického rázu. Každý svazek většinou nabízí dva příběhy z života hlavních hrdinů, ať už jde o každodenní činnosti či nějaký magický případ, který je nutno vyřešit. Kniha je zasazena do prostředí Velké Británie, a čtenáři tak mají možnost objevovat krásy této starobylé země.

Jak na přátelství

Šestý svazek začíná v pomalejším tempu. První část je věnována oslavám Vánoc a nakupování toho správného dárku pro Eliase. Jamazaki se zaměřila především na rozvíjení postav a jejich vztahů – čtenáři mají možnost lépe poznat Renfredovu učednici Alici a dozvědět se její životní příběh a důvod, proč skončila právě u Renfreda. Čise nikdy žádné přátele neměla, a tak je pro ni nová situace velmi matoucí. Druhá část svazku je o poznání akčnější a napínavější – dochází k únosu, který je vše, jen ne obyčejný a stojí za ním pravděpodobně něco nadpřirozeného.

Čekání na sedmý svazek, který by měl vyjít v dubnu, si čtenáři mohou zpříjemnit sledováním anime adaptace, jež má celkem 24 dílů a 3 speciály. Příběh Čise a Eliase tak ještě o něco lépe vynikne a čtenáři si budou moci užít velmi povedený soundtrack, který anime doplňuje. Kromě sedmého svazku by pak v roce 2019 měly vyjít ještě dva další díly.

Čarodějova nevěsta je série, která zaujme čtenáře hledající originální fantasy příběh s magickou atmosférou a na oko příjemnou kresbou a dobře propracovanými postavami.

  • Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 06 (Čarodějova nevěsta 6)
  • Crew, 2019
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Kore Jamazaki
  • 190 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
29. března 2019, Kateřina Kopišťová

Čarodějova nevěsta 06

Čarodějova nevěsta 06
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč