Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

V novém komiksu „mýval“ Rocket dokazuje, že je nejen chlupatý, ale i nebezpečný, Skottie Young, Jake Parker: Rocket: Chlupatý a nebezpečný

Young Skottie & Parker Jake: Rocket 1 - Chlupatý a nebezpečný

Přestože Strážci Galaxie pod velením Star-lorda se objevili na stránkách komiksu už v roce 2008, do širšího podvědomí se dostali až díky celovečernímu filmu o šest let později. A protože nyní už i u nás každý fanoušek superhrdinů ví, o koho se jedná, pustilo se nakladatelství Crew do vydávání komiksů. A po týmových Strážcích Galaxie 1: Kosmičtí Avengers následuje sólo pro jednoho “mývala” – Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný.

Když Rocket zrovna nemá nějakou prácičku se zbytkem Strážců Galaxie, rád se poflakuje s parťákem Grootem nebo zachraňuje princezny v nesnázích. Když ale jednu takovou vezme na romantické rande na wrestling, pokusí se ho uprostřed zápasu zadržet policie. Někdo s jeho vizáží totiž vraždí napříč galaxií a takřka každý už zaslechl Rocketovo vyprávění o tom, že je přece posledním příslušníkem své rasy. A tak musí tajemného dvojníka vypátrat sám, jenže krom něho a policie mu jde po krku i flotila zuřivých ex-přítelkyň.

Hlavní příběh se táhne napříč hned čtyřmi ze šesti sešitů, které komiks obsahuje. Z řádků výše by už mělo být jasné, že se jedná v první řadě o zběsilou akční jízdu plnou humoru a hláškování, a až v řadě druhé se koukalo na scénář. Rozhodně není pravda, že by byl špatný, ale čtenáři stačí přečíst doslova první tři stránky, aby pochopil, co bude v Rocketově příběhu hrát prim. Při čtení si tak nejednou komiksový fanoušek vzpomene třeba na Loba nebo Deadpoola (který se ostatně v komiksu také objeví).

Skottie Young a Jake Parker pěti bodech

 1. Skottie Young začal pro Marvel pracovat už v roce 2000, když se přestěhoval do Chicaga.
 2. Získal Eisner Award za sérii The Wonderful Wizard of Oz.
 3. Do současnosti vytvořil 11 sešitů s příběhy o Rocketovi.
 4. Jake Parker vystupuje také pod pseudonymem Agent 44.
 5. V roce 2009 vymyslel událost “Inktober“, při které autoři během měsíce října každý den nakreslí novou ilustraci.

Poslední dva sešity jsou samostatné příběhy a převážně první z nich srší originalitou. Jedná se totiž o Rocketovo dobrodružství vyprávěné malým skautům Grootem. A jak nejspíš každý tuší, nepůjde zrovna o příběh nabitý košatými dialogy. O to více potěší, že se autor vůbec do takového absurdního experimentu pustil. A finální kraťas se točí okolo službičky, kterou Rocket dluží Cosmovi, telepatickému psovi, který je také členem komiksových Strážců Galaxie.

Kresbu u prvních čtyř sešitů obstaral autor Skottie Young osobně, u pátého mu asistoval Jake Parker a v tom posledním se Young soustředil pouze na scénář a podobu komiksu nechal plně na svém spolupracovníkovi. Stejně jako celý komiks i kresba je hodně akční a bláznivá, skoro až karikaturní. A celkovou atmosféru komiksu ještě podtrhává výběr barev, protože bylo vsazeno na pestrost všeho druhu. Zajímavé je, že autor si hodně potrpí na klasické komiksové citoslovce, a dokonce v nich občas schová malý vtip.

Rocket: Chlupatý a nebezpečný je skvělý komiks pro všechny fanoušky nenáročného čtení. Má v sobě správnou porci humoru a drsných hlášek a tempo utíká tak rychle, že se čtenář nestihne nudit. Pokud od Rocketových dobrodružství nečekáte žádný přehnaně hluboký zážitek, pak komiks splní svoji úlohu dokonale. A když se bude dobře prodávat, tak se třeba od nakladatelství Crew dočkáme i pokračování.

 • Skottie Young, Jake Parker: Rocket: Chlupatý a nebezpečný
 • Crew, 2017
 • Překlad: Jiří Pavlovský
 • Obálka: Skottie Young
 • 135 stran 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
15. listopadu 2017, Jan Holan

Rocket 1 - Chlupatý a nebezpečný

Rocket 1 - Chlupatý a nebezpečný
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč