Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Úchvatný příběh Třetí brána od Lincolna Childa snoubí vědu s okultismem, Lincoln Child: Třetí brána

Child Lincoln: Třetí brána

Skupina špičkových vědců vedených předním archeologem Stonem hodlá učinit jeden z největších archeologických objevů světa – objev hrobky faraona Namera, sjednotitele Horního a Dolního Egypta. Při výzkumech ale začne docházet k nevysvětlitelným událostem, a tak je přivolán i záhadolog Logan.

V příběhu Třetí brána se setkává mnoho zajímavých a odlišných osobností, které mají společné nejen to, že jsou světovými špičkami ve svém oboru, ale také to, že se upsali známému archeologovi Stoneovi. Stone je pověstný tím, že každý jeho podnik vždy vyjde, a nález Namerovi hrobky má být zlatý hřeb jeho kariéry, který mu zajistí nesmrtelnost v učebnicích dějepisu. Ale tentokrát to vypadá, že cesta k objevu nebude tak snadná jako v případě předchozích objevů, protože při výzkumech se začnou dít velice podivné a běžným rozumem nepochopitelné věci, které jsou o to více děsivé, protože se odehrávají ve velmi strašidelném prostředí, což jen zvyšuje kouzlo příběhu.

Kniha se odehrává na archeologickém nalezišti a místy se v ní objevují odborné výrazy, ty jsou sice vzápětí vysvětlené, ale i tak se vyplatí číst pozorně, aby čtenáři neutíkaly podrobnosti příběhu.

Ze začátku je děj trochu zdlouhavý a nepříliš zajímavý, protože zápletka se začne poutavě odvíjet až v několikáté kapitole. Pak už ale nic nebrání tomu, aby se děj plně rozvinul a člověk si mohl plnými doušky užívat tajemné atmosféry archeologického naleziště. Společně s hrdiny řeší etické otázky, jak zacházet s artefakty, ale zároveň se musí stejně jako vědci postavit tváří v tvář paranormálním úkazům, ke kterým začalo docházet. Je otázkou zda se jedná jen o náhody, výplody něčí bujné představivosti nebo skutečně o nepřirozené jevy.

Příběh je skutečně velice zajímavý, poměrně poutavě napsaný a jeho zápletka zamotá hlavu na hodně dlouho. Díky zajímavým, ale ne příliš zdlouhavým popisům, se čtenář podívá do zákulisí archeologického výzkumu v tak obtížných podmínkách, jak jen to jde. Popis oblasti, kde výzkum probíhá, je velice dobře propracovaný a čtenář proto společně s hrdiny cítí úzkost ze své přítomnosti uprostřed zeleného pekla. Bude se dusit výpary a bude sužován nesnesitelným horkem, a díky tomu se prostředí jeví jako naprosto reálné.

Lincold Child v pěti bodech

  • Pracoval jako nakladatelský redaktor.
  • Publikoval mnoho děl s nadpřirozenou tématikou.
  • Na některých knihách spolupracuje se spisovatelem Douglasem Prestonem.
  • Žije v New Jersey společně se svou rodinou.
  • Více se o něm můžete dozvědět na stránkách prestonchild.com.

Skutečně působí i hrdinové knihy, autor čtenáři nabízí skutečně pestrou nabídku povah, které jsou často velmi odlišené, a tak dochází i k velkým konfliktům a opět je na čtenáři, aby si vybral, na čí stranu se přikloní a kterému z hrdinů se více podobá. Velice zajímavé je také to, že se v knize objevuje i téma minulých životů a zážitků z klinické smrti, které je v současnosti velice aktuální a vychází o něm bezpočet knih. Čtenáře to nutí, aby si i on k takovému tématu vytvořil určitý postoj.

Lincoln Child přináší svým čtenářům poutavý koktejl, v němž zajímavě skloubil vědu, okultismus, historii a silné okamžiky, ve kterých člověk zjistí, jakým je. Svůj román podává značně napínavě a téměř do poslední stránky není jasné o tom, jaký konec hrdiny románu čeká.

  • Lincoln Child: Třetí brána
  • BB/art, 2013
  • překlad: Jiří Špalek
  • 312 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
25. června 2013, Aneta Procházková

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Třetí brána

Třetí brána
299 Kč 269 Kč