Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Thomas E. Sniegoski rozpoutává bitvu mezi padlými anděli a Leviantem ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Thomas E. Sniegoski rozpoutává bitvu mezi padlými anděli a Leviantem, Thomas E. Sniegoski: Padlí andělé a Leviatan (Padlí andělé 1)

Sniegoski Thomas E.: Padlí andělé - Leviatan

V den svých osmnáctých narozenin se adoptovaný Aaron Corbet dozvídá pravdu o svém nephiliském původu, jež ho předurčuje k velkým věcem. Místo nového dospěláckého života ho čeká život plný padlých andělů, Nephilim a především Mocností v čele se zloduchem Verchielem, kteří chtějí jeho smrt. Podle proroctví je totiž vyvoleným. Aaron se snaží svou Nephilskou podstatu potlačit, ale nebezpečí se stupňuje a budoucnost světa leží na jeho bedrech.

Aaron byl vždy tak trochu samotář. Vychovali ho adoptivní rodiče, měl nevlastního autistického bratra Stevieho a zlatého labradora Gabriela. Až do svých osmnáctin žil životem normálního teenagera, chodil na střední školu a byl po uši zamilovaný do krásné spolužačky, Brazilky Vilmy. To se vše ale změní, když dospěje a zjistí pravdu o svém původu. Najednou začíná rozumět cizím jazykům i řeči zvířat a s pomocí padlého anděla Zekeho a svého věrného psího přítele Gabriela začíná objevovat a osvojovat si nově nabyté schopnosti. Aaron se vzpouzí svému původu a chce žít normálním lidským životem, situaci ale po bitvě s Mocnostmi musí přehodnotit, protože nebezpečí je daleko větší, než si dokázal představit.

Padlí andělé přichází se zajímavým a originálním konceptem, jež má velký potenciál, který se však spisovateli podařilo zužitkovat tak napůl. Na jednu stranu nesklouzl nikdy ke klišé a nudné pasáže jsou pouze výjimkou, na straně druhé je ale styl psaní, kdy autor úsporně popisuje jen to nejdůležitější, občas na škodu. Především kvůli tomu může být pro čtenáře zpočátku obtížné s hrdiny sympatizovat a plně se do příběhu vžít. To však neplatí o druhé části prvního dílu s názvem Leviatan, kde jde především o akci a v níž spád událostí čtenáře do děje zatáhne, i kdyby nechtěl.

Akce na čtenáře srší z každé stránky a nutno dodat, že v této rovině je Thomas E. Sniegoski opravdu ve svém živlu a z jeho psaní to člověk jasně vycítí. Klidnější pasáže, například ta s Aaronovou láskou Vilmou, ale nudí a ruší linii dobře odsýpajícího příběhu. Jako by tam nezapadaly. Naštěstí povětšinou představují výjimku a v díle proto převládá především dobře popsaná akce a napětí, které autor výborně vykreslil především při finální bitvě proti hrozivému Leviatanovi. Sniegoski knihu rozdělil do dvou částí, přičemž ta první s názvem Padlí andělé je poněkud pomalejší a obsahuje některé nezajímavé pasáže, kdy čtenář vážně uvažuje, že knihu odloží.

Thomas E. Sniegoski v pěti bodech

  • Je autorem více než dvaceti novel pro dospívající a děti
  • Jeho série Padlí andělé obsahuje knihy: Padlí andělé a Leviatan, Aerie a Zúčtování a Konec dnů
  • Mezi jeho romány patří sága Padlí andělé, Sleeper Code, Legacy, Force Majeuere a další
  • Padlí andělé je jeho jediná série přeložena do češtiny
  • Série Padlí andělé sloužila jako předloha pro třídílný televizní film ABC Family Fallen s Paulem Wesleyem v roli Aarona

Thomas E. Sniegoski představuje knihu plnou akce, křesťanských odkazů, padlých andělů a bitev, která se především pánskému publiku bude zamlouvat jak díky čtivosti a rychlému spádu událostí, tak zvoleným stylem psaní. Kniha není mistrovským dílem, ale jako fantasy příběh pro dospívající funguje skvěle, takže čtenářům nezbývá nic jiného než doufat, že druhý díl s názvem Aerie a Zúčtování si udrží kvalitu prvního, mírně nadprůměrného, dí­lu.

  • Thomas E. Sniegoski: Padlí andělé a Leviatan (Padlí andělé 1)
  • CooBoo, 2011
  • překlad: Anna Vondřichová
  • obálka: Lubomír Kuba
  • 413 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
2. března 2013, Klára Valkounová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Padlí andělé 1 - Leviatan

Padlí andělé 1 - Leviatan
299 Kč 269 Kč

Padlí andělé 2 - Aerie a Zúčtování

Padlí andělé 2 - Aerie a Zúčtování
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč

Padlí andělé 3 - Konec dnů

Padlí andělé 3 - Konec dnů
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč