Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Svádění luny přináší pro Merry Gentryovou magické i citové překážky, Laurell K. Hamiltonová: Svádění luny (Merry Gentry 3)

Hamiltonová Laurell K.: Merry Gentryová 03 - Svádění luny

Merry Gentryová v sobě probudila sílu starou tisíce let, přesto je její postavení v Říši kouzel na vážkách. Aby předčila svého bratrance, prince Cela, musí Merry co nejdřív otěhotnět, což není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, přestože každou noc tráví alespoň s jedním královniným strážcem.

Probudila se mocná síla ovlivňující fae a Meredith netuší, proč ji má v těle právě ona. Je nástupkyní trůnu, princeznou Říše kouzel, a strážci ji chrání, zároveň se jí však bojí. A jak síla postupně mohutní, dostává se hlavní hrdinka do stále většího nebezpečí. To samo by stačilo, aby nastaly problémy, které se Temní snaží přiživit a rozpoutat tím válku.

Laurell K. Hamiltonová je autorkou jedné z nejznámějších urban fantasy se silnou ženskou hrdinkou, která se z fantasy detektivky postupně stala prakticky erotickou literaturou. U Merry Gentry autorka navázala na to, co dobře umí, i když v případě nové hrdinky si nebere servítky ani na začátku.

Meredith je první smrtelná sidhe se schopnostmi, které mají nekonečné možnosti a nikdo netuší, v co se jednoho dne změní. Královna je rozhodnuta, že následnictví trůnu získá ten, kdo na svět první přivede potomka. Otěhotnět však trvá déle, než by Merry čekala, a zároveň ji trápí důvody, kvůli kterým se v její posteli střídají různí milenci. Proč si vybrali právě ji? Jde jim o moc, trůn či o samotnou Merry?

Laurell K. Hamiltonová v pěti bodech

  1. Laurell se narodila roku 1963 v malém Heber Springs ve státě Arkansas, ale většinu dětství strávila v městečku Sims v Indianě.
  2. V šesti letech ztratila matku při automobilové nehodě a její výchovu převzala babička.
  3. První román Nightseer byl spíše tradiční fantasy s elfy, trpaslíky a draky.
  4. První krátký příběh o Anitě napsala koncem 80. let. Její svět a postavy byly vystavěny mnohem dřív, než se slovo „paranormal“ stalo nakladatelským výrazem.
  5. Merry Gentry je druhou urban fantasy od autorky a taktéž vychází u nakladatelství Epocha.

Autorka už dříve dokázala, že má výborný styl psaní, kterým dokáže své čtenáře udržet. Příběh pokrývá jen několik dní, a přesto je nabitý akcí, sexem, politikařením i pochybami hlavní hrdinky. A protože přesně tohle se odehrávalo v Anitě Blakeové, i tady to funguje. Nakonec, proč se snažit vymýšlet něco nového?

Čím se nová série liší od té předchozí, je doopravdy propracovaný magický svět, kde Hamiltonová ukazuje, kolik úžasných a originálních má nápadů. Jen těžko si představit, s čím přijde příště a jak se vztahy i magie mezi fae a především kolem samotné princezny Temné říše vyvinou v budoucnu. Už proto stojí za to číst stále dál, přestože v těchhle knihách příběh a magie už dávno nejsou tím hlavním.

Na anglických serverech knihy Laurell Hamiltonové fanoušci nazývají „soft porn for women“ a něco na tom určitě bude, protože autorka často zachází daleko za hranice paranormálních romancí. Je ovšem ojedinělé vidět tak dominantní ženské charaktery s několika milenci na každém prstu ruky, které si užívají všech potěšení a zároveň bojují o život.

Ve Svádění luny autorka smíchala mnoho prvků, z nichž některé budou čtenáře fascinovat, jiné rozčilovat. Někdo si užívá spousty popisů okolí i postav, jiného to odrazuje. Někdo vyhledává sáhodlouhé popisy sexu, kterého tu určitě není málo, jiný by dal přednost příběhu a barvité historii magického světa. V čem se ale určitě všichni čtenáři shodnou je to, že knihy Laurell Hamiltonové jsou čtivé, dokonce až návykové.

  • Laurell K. Hamiltonová: Svádění luny (Merry Gentry 3)
  • Epocha, 2014
  • překlad: Dominika Moulíková
  • obálka: Jakub Jíra
  • 352 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
5. července 2014, Nela Libovická

Diskuze k článku

ZDROJ
Cathy - 02. 12. 2014 14:25

Ahoj, použila jsem úryvek z tvé recenze do svého články EXTERNÍ RECENZE na Svádění luny. Odkaz na tvůj článek a jméno autora je samozřejmostí. :) Pokud jsi proti, tak stačí napsat a já tvůj úryvek z článku smažu. :)

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Merry Gentryová 03 - Svádění luny

Merry Gentryová 03 - Svádění luny
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč