Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Simpsonovi: Velké rodeo, Kolektiv autorů

kol.: Simpsonovi - Velké rodeo

Vzhledem k tomu, že se u nás jen s obtížemi najde někdo, kdo nikdy neslyšel o dobrodružstvích rodinky ze Springfieldu, je představovat Simpsonovi zcela zbytečné. Ne každý ovšem ví, že krom televizních obrazovek si vybojovali svoje místo i na stránkách komiksů. U nás je už k dostání hned několik sbírek jejich kreslených příběhů, které vydává nakladatelství Crew.

Pokud jste již některou z těchto sbírek četli, tak moc dobře víte, co můžete od tohoto komiksu očekávat. Velké rodeo totiž obsahuje všechny plusy i neduhy, jakými oplývají i ostatní simpsonovské knihy.

Stejně jako předchozí knihy, obsahuje i tato čtyři dlouhé a čtyři krátké příběhy, přičemž prostor mezi nimi je vyplněn občas tematickými reklamami, či jinými krátkými pasážemi se simpsonovským námětem. V prvním příběhu, nesoucím název Šášastán, se šáša Krusty v touze vyhnout se placení daní rozhodne založit si vlastní stát. Není to ale tak snadné, jak se zprvu zdálo a po zdárném začátku to jde stále jenom z kopce.

Bambula v ringu! se Homer stane wrestlingovým zápasníkem pod taktovkou pana Burnse, nepochopí však, že zápasy jsou předem domluvené. V povídce Smithersové! zaplaví jadernou elektrárnu klony pana Smitherse a v posledním z velkých příběhů, nazvaném Radioaktivní Homer, ztratí Homer paměť a chytne se myšlenky, že je superhrdina.

simpsonovi-děsiál

Komiksy o Simpsonových na Fantasyi:

Co se týče plusů a mínusů, představte si prostě jakoukoli jinou simpsonovskou knihu a nahraďte zápletky. Tak a máte představu jak je na tom Velké rodeo. Kresba se nezměnila (přece jen menší experiment by neškodil), rozsah se nezměnil, zápletky jsou sice zajímavé, přesto se ale nedaří autorům přenést na papír humor známý ze seriálu.

To také znamená, že Velké rodeo trpí stejným problémem jako předchozí komiksy – malým rozsahem jednotlivých příběhů. Není tak zkrátka místo rozvést nějaký složitější příběh, dějové zvraty anebo vytvořit úchvatné finále. Příběhy jsou sice nacpány vtipy, ty ale úplně neplní svůj účel. Ne vždy se povedou, občas působí nuceně a televiznímu zpracování se prostě nevyrovnají.

Boothby Ian, Lloyd James a Delaney John: Futurama - (P)ohyby v čase

Také by vás mohly zajímat komiksy Fututrama:

Velké rodeo mohlo rozhodně dopadnout lépe. Být to tu poprvé, tak si vyslouží větší hodnocení, ale protože se jedná v podstatě pořád skoro totéž, tak chytrý čtenář do téhle jámy znova nespadne. Pokud máte rádi Simpsonovy a komiksy jste nečetli, zkuste to. Pokud se vám ale předchozí komiksy nelíbily nebo máte dokonce na Simpsonovy alergii, tak tahle kniha váš názor rozhodně nezmění.

  • Kolektiv autorů: Simpsonovi: Velké rodeo
  • Crew, 2012
  • překlad: Petr Putna
  • obálka: Matt Groening, Bill Morrison
  • 120 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
13. července 2012, Jan Holan

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Simpsonovi - Velké rodeo

Simpsonovi - Velké rodeo
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč