Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje, Tom Felton: S kouzelnickou hůlkou – Magické dospívání filmového čaroděje

big_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243

Zpravidla vládnou předsudky, že herecké autobiografie jsou veskrze suchým, nezábavným dílem, které příliš nenadchne. Tom Felton, představitel filmového čaroděje ze zmijozelské koleje Draca Malfoye, to, ale vidí jinak. Jeho kniha s předmluvou od Emmy Watsonové, navíc obohacená o dosud nezveřejněné snímky z natáčení oblíbené filmové ságy, je doslova třešničkou na dortu pro všechny nadšené potterheady. Tom to vzal za správný konec, a tak s humorem jemu vlastním předkládá čtenářům veselé i méně veselé historky jak z natáčení, tak i ze soukromého života. Knížka, která v sobě skrývá tolik emocí, radosti ze života i nových známostí, obměkčí i ty největší morouse.

Harry Potter je dnes souslovím, které toho v sobě snoubí opravdu mnoho, od úžasné knižní série pro děti, přes výraznou marketingovou značku, až po popkulturní fenomén svého druhu. J. K. Rowlingová je sama o sobě čarodějkou, protože dokázala přinutit ke čtení i ty, kteří by jinak po knize ani nepláchli. Dokázala přimět malé i velké, staré, ale i mladé věřit na zázraky, čáry a sílu dobré vůle. Její knížky doslova vtrhly na filmová plátna a do dnešního dne na nich jsou promítány. Ale jak to celé vznikalo? Jak se zrodil filmový Harry a co mu předcházelo?

Když se tahle legenda začala rodit, Tom Felton byl ještě dítě. Nyní je z něj charismatický muž, připravený jít s kůží na trh a do puntíku vylíčit všechno, čím si prošel. Vždyť v tomto filmovém světě plném zázraků vyrůstal. Obyčejně bývají autobiografické knihy dosti suché a inklinují k nim toliko zarytí fanoušci toho, či onoho protagonisty. Tom však tento nepopulární žánr zcela překopal a dal mu nový, tak trochu magický nádech. Zejména si nelze nevšimnout jeho otevřenosti, pravdomluvnosti a snahy přenést na své čtenáře veškeré emoce, které v určitý v knize popisovaný okamžik prožil.

Tom Felton v pěti bodech

  1. Thomas Andrew Felton je anglický herec, který se narodil 22. září 1987 v Londýně.
  2. Do svých 13 let studoval chlapeckou školu West Horsley's Cranmore School.
  3. K herectví ho dostala rodinná přítelkyně, která poznala, že má Tom talent.
  4. Na velkém plátně se poprvé objevil v roce 1997 v roli Peagreena ve snímku Pidilidi režiséra Petera Hewitta.
  5. Od roku 2000 je však celosvětově známý jako Draco Malfoy.

I přesto, že se v některých pasážích nejedná zrovna o veselé čtivo, i tak ve vás od prvé do poslední stránky přetrvává neutichající dobrá nálada. Kdo by to do Feltona řekl, že právě on dokáže s velkou dávkou nadhledu až grácie popsat několik let svého života. Obsah je nejen velmi zajímavý, ale i dobře podaný. Fanoušci příběhů o čarodějovi s jizvou na čele jistě budou bez sebe blahem, neboť se budou s autorem zas a znovu vracet na ikonická, jim dobře známá místa. Přesto děj zaujme i někoho, kdo do tajů této ságy dosud ještě nepronikl, neboť autor nabízí mimo jiné zdravý, ničím nepřikrášlený pohled na hereckou branži a herectví v útlém věku.

Kromě perfektního, doslova vyšperkovaného obsahu dostanete v memoárech S kouzelnickou hůlkou i krásnou obálku a spoustu fotografického materiálu. Zkrátka tento skvost nejen rozšíří vaši Potter sbírku, ale také může sloužit jako pěkný dárek pro někoho, kdo si chce přečíst reálný lidský příběh napěchovaný celou škálou různorodých emocí. Do rukou se vám totiž dostává něco, co je naprosto unikátní, něco k čemu se budete zas a znovu s úsměvem vracet. Je jistě namístě konstatovat, že spisovatel se postaral o dokonalý vyprošťovač ze špatné nálady. Právě proto je knížka dokonalou společnicí pro každého, kdo si chce zpříjemnit den a na malinkou chvilku utéct od shonu každodenního života.

26. října 2023, Anastasja Višťalová

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
Vložit do pytle na zboží  Koupit 499 Kč 449 Kč