Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Prohnaní psanci pletichaří v prohnilém městě, Leigh Bardugo: Prohnilé město (Šest vran 2)

Bardugo Leigh: Šest vran 02: Prohnilé město

Po napínavém konci prvního dílu čtenáři netrpělivě očekávali pokračování, které na sebe nenechalo dlouho čekat. Tentokrát se druhý díl zahalil do zlato-černého hávu a rudých stránek. Honosný vzhled a netypický formát byl u jedničky spolehlivým lákadlem, u druhého dílu jen pěkná obálka stačit nebude. Šest vran skončilo otevřeným koncem, který drásal nervy nejednomu fanouškovi. Ponese se pokračování v duchu akční jedničky, nebo skončí se syndromem druhého dílu?

Mělo to být epické zakončení neuvěřitelné výpravy. Několik psanců v čele s králem podsvětí, Kazem Brekkerem, proniklo do nejpřísněji střežené pevnosti, splnili úkol, za kterým byli vysláni, a dostali se zpět živí s vyhlídkou na zaslouženou odměnu. Prohnilé město se však s nikým nemazlí, místo zlaté odměny čeká na skupinu zrada, zakončená podlým únosem a vydíráním. Na to si však Van Eck vybral špatného člověka. Kazovi nikdo nebude vyhrožovat, či sahat na majetek, natož na jeho nejcennějšího špiona. Pokud bude třeba, za svojí pomstou půjde i přes mrtvoly.

To nejdůležitější pravidlo, které se Kaz naučil, je vždy být krok napřed před nepřítelem. Nejlépe o několik dlouhých kroků. Druhé pravidlo je neméně důležité – nikdy nedat nepřítelovi najevo, o kolik kroků jste napřed. Kaz rozehrává nebezpečnou šachovou partii proti nebezpečnému protihráči, kdy každý krok musí být náležitě promyšlen dopředu. Každá chyba a její následky musí mít záložní plán. Na jeho vítězství závisí nejenom Inejin život, ale také osudy jeho parťáků, kteří se postupně z party nesourodých psanců, jež dohromady spojila práce, stali něčím, co by Kaz opatrně pojmenoval jako přátelé. A přátelé drží spolu, ať se děje, co se děje.

Leigh Bardugo v pěti bodech

  1. Narodila se v Jeruzalémě.
  2. Nyní žije a tvoří v Hollywoodu.
  3. Čas od času vystupuje se svou hudební skupinou, ve které zpívá.
  4. Po ukončení studia na Yale prošla řadou zaměstnání.
  5. První její kniha, která vyšla v ČR, je Griša – Světlo a stíny.

I přesto, že se v Prohnilém městě neustále něco děje, příběh na rozdíl od prvního dílu zvolnil mírně tempo a plyne jako vodní proud, chvíli lenivě a zlehka, jindy bouřlivě a rychle. Autorka velkou část knihy věnovala minulosti jednotlivých postav, historii, která stvořila charaktery, jež čtenáři poznali v Šesti vranách. Hlubší sondu do duší hrdinů střídá neustálé taktické plánování, zejména jak dosáhnout vytouženého cíle s nejmenšími škodami. O zvraty a intriky není nouze, pletichaření, podvody a zrady jsou přirozenou součástí Ketterdamu.

,,Když nemůžeš vyhrát, změň pravidla“ – Prohnilé město

Jak se čtenář mohl přesvědčit už v prvním díle, i Prohnilé město je promyšlené od začátku do konce. Každý krok má své odůvodnění a Kaz má v rukávu nejedno překvapení. Ve chvíli, kdy se může zdát naprosto jasné, co bude následovat, stane se něco, co zcela rozhodí běh událostí a čtenář se nestačí divit. Avšak i při té vší akčnosti a pletichaření se tu najde čas na lásku. Vztahy, zejména ty romantické, se ve dvojce rozvíjejí k radosti všech milovníků romance, stačí si jen vybrat, komu fandit. Vše vypadá přirozeně, milostná linka nepůsobí nuceně a není dosazená do děje, aby tu prostě byla a zpestřila příběh. Díky tomu není těžké si ji užít a pak se opět ponořit do víru akce ve stylu Podfukářů. Kniha obsahuje perfektní mix všeho, co má čtivý příběh mít, a díky tomu se čte tak snadno, až čtyři sta stránek uteče jako voda.

Původně měla být série Šesti vran duologií, nicméně autorka na svém Twitteru potvrdila, že nakonec bude i třetí díl. Nezbývá tedy než netrpělivě čekat. Leigh Bardugo je na poli literatury více než aktivní, od série Griša počínaje, až Válkonoškou (Wonder Woman) konče. Snad tedy i třetí díl vran spatří světlo světa brzy.

  • Leigh Bardugo: Prohnilé město (Šest vran 2)
  • Fragment, 2018
  • Překlad: Julie Žemlová
  • 432 stran, 399 Kč (v e-shopu Fantasye již za 359 Kč)
6. srpna, Lýdie Hochmanová

Šest vran 02: Prohnilé město

Šest vran 02: Prohnilé město
Vložit do pytle na zboží  Koupit 399 Kč 359 Kč