Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Podívejte se čarodějnici Studu do očí!, Lene Kaaberbolová: Dcera čarodějky (Dcera čarodějky 1)

Kaaberbolová Lene: Dcera čarodějky

Každý člověk udělal někdy něco, na co není zrovna pyšný. A je jen málo tak nepříjemných věcí, jako je pocit studu. Dina zdědila po své matce dar, který by raději neměla. Pokud se někomu podívá do očí, tak u nich vyvolá pocit studu za jejich činy. V nedaleké vesnici se k ní chovají všichni slušně, ale nikdo se jí neodváží pohlédnout do očí. Její osamělý život bez přátel se změní ve chvíli, kdy přijede posel se vzkazem pro její matku. Paní Studu musí určit viníka hrůzné vraždy v dalekém městě, ale sama se stane vězněm. A jen Dina ji může zachránit.

Knížecí rodina byla vyvražděna a viník je zcela jasný. Je to mladší syn knížete, který byl nalezen s nožem v ruce u těl svých příbuzných. Mezí ním a šibenicí stojí jen paní Studu, která je přesvědčena o jeho nevinně. A tak se Dina ocitá uprostřed mocenského boje, kdy si musí vybrat mezi spravedlností, přátelstvím a láskou ke své matce. Není ovšem jediná, koho čeká těžká volba. Rozhodne se správně a zachrání život své matky?

Příběh je určený hlavně dětem, přesto je poměrně temný. Žádní jednorožci a víly, ale krvelační draci, zrada a intriky všeho druhu. Vyprávěn je z pohledu desetileté hlavní hrdinky, která ještě pořádně neovládla své schopnosti. I přesto se snaží bojovat za správnou věc a odvaha je možná to jediné, co jí nechybí. Právě proto se do ní ovšem mohou mladší čtenáři lépe vžít. Své schopnosti nevyužívá příliš často a všeho dosáhla jen díky pomoci přátel a své odvaze.

Lene Kaaberbolová v pěti bodech:

  1. Narodila se roku 1960 v Dánsku.
  2. V roce 2004 získala Nordic Children's Book Prize.
  3. První knihu publikovala v pouhých 15 letech.
  4. Ve své tvorbě se zaměřuje hlavně na dětský fantasy knihy a detektivky pro dospělé.
  5. Dcera čarodějky je první díl ze série The Shamer Chronicles.

Skaysagiský poloostrov se podobá našemu světu v dobách středověku. V knize se nachází jeho mapa, stejně jako mapy města Dunark a zdejšího hradu, kde se odehrává podstatná část děje. V knize je ale vše tak důkladně popsáno, že mapy nejsou ani zapotřebí. Autorka charakterizuje nejen okolí, ale popisuje podrobně i postavy, které rozděluje na ty hodné a zlé, ale bohužel zde schází komplikovanější charakter.

Lene Kaaberbolová přišla se zajímavým motivem čarodějnice Studu, avšak ho zcela nevyužila. Příběh působí propracovaně, a díky řadě přirovnání se vše dá snadno představit. Na rozdíl od okolního prostředí ale spisovatelka bohužel tolik času nevěnuje postavám, které jsou v důsledku poměrně plytké. Nezbývá než doufat, že v dalších dílech série dojde k jejich vývoji a lepšímu propracování. I přesto všechno si kniha příznivce jistě najde, a to nejen mezi dětmi, ale i staršími čtenáři.

  • Lene Kaaberbolová: Dcera čarodějky (Dcera čarodějky 1)
  • Fragment, 2018
  • překlad: Markéta Kliková
  • obálka: Grafické a DTP studio Albatros Media, Kamila Flonerová
  • 224 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
17. března 2019, Ivana Scholzová

Dcera čarodějky

Dcera čarodějky
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč