Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Po stopách zvráceného doktora, Sui Išida: Tokijský ghúl 10 (Tokijský ghúl 10)

Išida Sui: Tokijský ghúl 10

Desátý svazek manga série Tokijský ghúl vtrhl na pulty českých knihkupectví a potěšil tak skalní fanoušky této série. Na Kanekiho a jeho přátele čeká nové dobrodružství – najít šíleného doktora Kanóa, který stojí za experimenty s ghúly a lidmi. Je desátý díl předehrou pro velkolepé finále?

Před Kanekim a jeho přáteli z Anteiku stojí nová výzva – najít hledaného doktora Kanóa, který dle dostupných informací operoval Kanekiho a může za to, že se z něj stal ghúl. Mimoto má na svědomí i za další experimenty s ghúlím DNA a jeho znalosti by mohly sloužit jako mocná zbraň v nadcházejících bojích. Vyjma toho si s ním chce Kaneki vyřídit i osobní účty a přesvědčit se, že na něj doktor jen tak nezapomene.

Kromě Anteiku se po doktorových stopách vydává i skupina Aogiri a Holubice. V podzemí opuštěné vily tak dojde k nečekaným setkáním, která končí nečekaně souboji. Sám Kanó také není bezbranný a do boje posílá svá dvojčata. Která ze skupin se k doktorovi dostane jako první? Anteiku, Aogiri nebo Agenti z ÚPG?

Blížíme se ke konci

Třináctidílná série Tokijský ghúl od Sui Išidy se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. I desátý svazek si okamžitě získal jedno z předních míst v žebříčku Top 10 nejprodáva­nějších mang a komiksů na webu vydavatelství Crew. Spojení lidského a nadpřirozeného světa s krvelačnými ghúly v ulicích japonského Tokia má pořád své kouzlo a nepřestává k sérii přivádět nové fanoušky.

Sui Išida v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Fukuoka v Japonsku.
  2. Slaví narozeniny 28. prosince.
  3. Jeho prvotina Tokijský ghúl vycházela původně v magazínu Weekly Young Jump.
  4. Anime zpracování se manga dočkala v roce 2014, aktuálně čítající dvě série a dva speciály. V dubnu 2018 se začala vysílat série třetí a chystá se i čtvrtá.
  5. Tokijský ghúl byl přeložen i do angličtiny, kde se objevil na prvních příčkách v seznamu The New York Times Best Sellerů v roce 2015.

Přispívá k tomu nejen realistická a velmi podařená kresba autora, ale i skvělý překlad Anny Křivánkové, která má na kontě překlady všech velkých manga sérií, které u Crwe vycházejí (jako Útok Titánů, Death Note a další). Zpestřením ústředního příběhu jsou krátké panely konverzací několika postav mezi kapitolami, které jsou vtipné a mají trochu odlehčit napjatou atmosféru.

Kdo z koho?

Desátý svazek se nese v převážně v investigativním duchu, i když ke konci s sebou přináší i spoustu akce, napětí a nečekaných rozuzlení. Autor postupně graduje napětí a nechává čtenáře v očekávání, kdo dorazí k hledanému doktorovi jako první. Kromě příběhu se zde objevují i nové postavy, které příběh ozvláštňují a přinášejí nové otázky z minulosti. I hlavní hrdina je opět vystaven novým výzvám, které přispívají k rozvoji jeho charakteru.

I když se série blíží pomalu ke konci, stále nás čekají tři díly plné akce, napětí a velkolepého finále. Jedenáctý svazek vychází již v září. Kromě toho je tu i spin-off série re:, která se nedávno dočkala i první série anime a v brzké době se chystá i série druhá. Kromě anime zpracování je tu i live action film, jenž adaptuje první díly mangy.

Tokijský ghúl nadchne všechny milovníky fantasy příběhů z reálného prostředí s realistickou a místy až grafickou kresbou, dobře rozvinutými postavami a nečekanými zvraty.

  • Sui Išida: Tokijský ghúl 10 (Tokijský ghúl 10)
  • Crew, 2018
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Sui Išida
  • 220 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
30. srpna, Kateřina Kopišťová

Tokijský ghúl 10

Tokijský ghúl 10
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč