Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Ochránkyně Merit musí ustát ještě větší zradu, další šokující návrat i vskutku Mrazivé kousnutí ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Ochránkyně Merit musí ustát ještě větší zradu, další šokující návrat i vskutku Mrazivé kousnutí, Chloe Neill: Mrazivé kousnutí (Upíři z Chicaga 6)

Neill Chloe: Upíři z Chicacha 6 - Mrazivé kousnutí

Upíří nováček Merit se pokouší vyrovnat s chaosem, v nějž se proměnil její život po tragické smrti a nečekaném zmrtvýchvstání jejího miláčka Ethana. Musí překousnout zradu nejlepší kamarádky, která téměř zničila svět, ale vrátila jí Sullivana. Musí se smířit i s faktem, že Mallory znovu utekla, aby pomohla magickému zlu vrátit se na Zem a ona ani přes udatnou pomoc zahradních doplňků i jiných přátel nezvládne zabránit kouzlu staršímu než svět.

Paranormální romance – specifický subžánr nejen knižní fantastiky orientovaný spíše na dámskou část žánrových fanoušků – je i v tuzemsku nadmíru oblíbená a úspěšná. Díky této skutečnosti se její ctitelé mohou těšit ze stále dalších dobrodružství zubatých, osrstěných či magií vládnoucích postav, které se někdy snaží zachránit svět a jindy svůj druh či jen sami sebe, ale pro čtenáře jsou jejich více či méně úspěšné pokusy vždy zdrojem zábavy.

Stejně je na tom i sympatická a udatná hrdinka Chloe Neillové v sérii Upíři z Chicaga. Asi není překvapením, že se její cyklus točí kolem zubaté populace ve Větrném městě, ale místo na stránkách těchto románů mají i všemožné další nadpřirozené bytosti. V dílu nazvaném Mrazivé kousnutí se cadoganská Ochránkyně bude muset opět postavit temné magii, starým i novým nepřátelům a zaslepeným politikům. Naštěstí již místo po jejím boku není prázdné.

Pekelný trest slíznou všichni bez výjimky a bez ohledu na provinění

Novopečená upírka Merit si neoddechne ať se děje, co chce. Jen se trochu sebrala ze ztráty Mistra Sullivana, vrátil se. Zatím je sice napojený na čarodějku a nikoli na ni, ale přesto Ochránkyně doufá, že ve vztahu navážou, kde skončili. Kdyby ovšem Sullivan zase nevycouval, protože kvůli spojení s Mallory ztrácí kontrolu. Přesto si Meritin nový tajný parťák zatím musí nechat zajít chuť a ani pracovně nemá mladá upírka klid.

Prezídium se totiž pořád vrtá v Cadoganech, předhazuje jim nezdravou starost o lidi, a to je jen zahřívačka. Opravdové trable začnou, když neznámá mocná bytost začne trestat ty zlé. Lidská spravedlnost nestačí a dohody nedělá. Konec světa vinou magického svazku možná již není tak aktuální, apokalypsa se však přece jen řítí. Pokud tedy Merit s Ethanem nevypátrají, kdo si tolik potrpí na spravedlnost a možná jí nezabrání ani potom. Duo krvesajů se snaží se najít pomoc u známých i neznámých paranormálů a řídí se heslem „přítel mého nepřítele“. Tate je ale pořád hodně divoká karta.

Seriálová zábava pokračuje dalším příběhem

Když minulé vyprávění nazvané Až na dno vrátilo Ethana Sullivana zpět do série Upírů z Chicaga (když již ne do Meritiny náruče a do čela Cadoganů), jistě si všichni čtenáři oddechli, že je svět stále ještě v pořádku. Přestože komplikace spojené s jeho nedobrovolným odchodem se zdaleka nepodařilo vyřešit, všichni Ethanovi blízcí jsou šťastní z jeho návratu, i když zejména Meritino nadšení je velmi záhy usazeno ledovou sprchou.

Zkraje svazku Mrazivé kousnutí to vypadá, že oběma hlavním postavám jde zase o krk, svět má na kahánku a později… Později se všechno jenom zhoršuje. Sullivan zatím nemůže znovu vést milovaný Dům, trápí jej nekontrolovatelné nálady i bolest. Ke všemu se Prezidium staví proti snaze Cadoganů řešit každý magický problém v Chicagu, přestože s nimi velká část z nich úzce souvisí.

Chloe Neillová v pěti bodech

  1. Narodila se a vyrůstala na americkém Jihu, nyní žije na Středozápadě.
  2. Když nepopisuje Meritina a Lilyina dobrodružství, ráda peče nebo slídí na internetu po dobrých receptech a skvělém grafickém designu.
  3. Při zdravém rozumu ji udržuje trávení času s jejími chlapci – nejoblíbenějším fotografem, jejím manželem a jejich psy, Baxterem a Scoutem.
  4. Je členkou skupiny Science Fiction & Fantasy Writers of America a Romance Writers of America.
  5. Kromě série Upírů z Chicaga tvoří i další cyklus s názvem Dark Elite – za oba získala ocenění New York Times and USA Today Bestselling Author.

Vrchní upíří šéfové radí držet se zpátky a nevystrkovat hlavy, třebaže o zubatcích i vlkodlacích „normálové“ dávno vědí. Dosavadní útoky protikrvesajných demonstarntů na Ethanův Dům naštěstí přestaly a díky (jak se to vezme) novému smrtícímu nebezpečí se pozornost upřená na upíry přenáší jinam. Ani tajemná militantní antiupíří skupina se neprojevuje, a dokonce by se mohla vychýlit i politická rovnováha ve vedení města.

Ombudsman pro paranormály sice ještě není zpět na své pozici, přesto, nebo možná právě proto, dochází v chicagské populaci k velkým změnám a díky loajalitě i nevyhnutelnosti jsou odhalena leckterá tajemství související se zdejšími magickými bytostmi. Třeba fakt, že je jich setsakra více než jen dva druhy. Jen jediné je zatím pro všechny hádankou – kdo je tajemný mstitel a jak je možné jej zlikvidovat.

Šťastný konec může pro každého vypadat jinak

Zatímco dříve série Upíři z Chicaga na začátku nejnovějšího dílu rekapitulovala vše, co se stalo v předchozích částech, v posledních svazcích od podobného systému upouští. Je pravda, že se i tak obvykle v textu vrací k předchozím událostem, ale jen velmi zlehka. V Mrazivém kousnutí již na první stránce vrhne autorka čtenáře spolu s hlavní dvojkou do víru akce, která po celou knihu prakticky neustane.

Pomáhá jí v tom omezenost jejích politiků, neschopnost represivních složek i vykutálenost záporných hrdinů, kteří občas tak úplně zlí nejsou. Chloe Neillové se daří s každým dalším románem nejen velmi šikovně a neočekávaně komplikovat životy svým hrdinům, ale umí do příběhu ještě vynalézavě zapojovat stále neobvyklejší bytosti. Díky tomu se jí daří s postupujícím časem míchat stále exkluzivnější příběhy i zápletky, jež spolu s napínavými zvraty, houstnoucí atmosférou i nečekanými charakterovými proměnami přispívají ke skvělému čtení.

Autorka předvádí, že i když pro svůj cyklus zvolila téma často zpracovávané, lze překvapit. Třebaže je série jednoznačně pojata seriálově, i tento díl má samostatný příběh s poměrně epickým vyvrcholením a díky neočekávaným odchodům i příchodům hrdinů si navíc čtenáři nemohou být jistí životností svých oblíbenců. Na rozdíl od prvních svazků Upírů z Chicaga působí příběh i postavy dospěleji a rozvitěji – je vidět, že čas oběma složkám jen přeje.

S ohledem na jisté náznaky v souvislosti s Prezidiem se zdá, že v příštím románu si Chloe Neillová pro své hrdiny připravila další přelomové změny, tentokrát se nejspíš budou týkat bydlení. Konečně, samotný název House Rules poskytuje vodítko, na co se Merit se Sullivanem v nejbližší době mohou těšit.

  • Chloe Neill: Mrazivé kousnutí (Upíři z Chicaga 6)
  • Fantom Print, 2016
  • překlad: Petra Kubašková
  • obálka: Tony Mauro
  • 256 stran, 259 Kč (v e-shopu Fantasye již za 181 Kč)
13. května 2016, Olga Buriánková

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Upíři z Chicaga 6 - Mrazivé kousnutí

Upíři z Chicaga 6 - Mrazivé kousnutí
Vložit do pytle na zboží  Koupit 269 Kč 188 Kč