Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Noční škola 1 - Knihy čaromějek, Svetlana Chmakova

Chmakova Svetlana : Noční škola 1 - Knihy čaromějek

Alex je mladá čaromějka, ale do žádné Noční školy chodit nechce, a tak se roky učí sama doma. Dlouhou dobu bylo všechno v pořádku. Avšak postupem času se jí v nejnevhodnějších momentech zmocňuje zvláštní tajemná síla a ona si nepamatuje nic z toho, co dělala. A nitky se sbíhají k Noční škole.

Příběh Knihy čaromějek začíná dosti tajemně. Čtenář se dozvídá, že ve škole existují lidé zvaní denní a noční dozorčí, kteří hlídají hladký průběh dění věcí za jejich směny. Odbyla šestá hodina, do školy skrz portál přichází noční ředitelka, ale noční dozorce není nikde vidět, aby převzal směnu. A tak nastává čas, aby se na scéně objevily hlavní představitelky této mangy.

V prvé řadě si, prosím, neplést čarodějku s čaromějkou. A co znamená být vůbec čaromějkou? Kdo si myslel, že to je druh čarodějky, má pravdu a připisuji mu zlatého bludišťáka. Charakteristické rysy pro čaromějku jsou silné kouzelné schopnosti známé jako astrální. Zejména ty odlišují čaromějky od čarodějek. A co znamená, když se čaromějka pohybuje v astrální sféře? Nebe a andělíčci? Kdepak! Démoni. A především také Astrálové, kteří se nacházejí v blízkosti svých majitelů.

Hlavními hrdinkami Noční školy jsou sestry Sarah – nová noční dozorčí – a Alex, která místo toho, aby chodila jako správná čaromějka do Noční školy, studuje doma jako samouk.

Z jejich domu se čtenář přesouvá kamsi do města, kde má pár žáků z Noční školy pod vedením učitele Daemona domluvené vycházky. A co mohou žáci Noční školy dělat jiného, než lovit temné síly, aby se naučili svému budoucímu řemeslu? Rozhodně se dobře uplatní jako lovci všelijakých temných monster.

Redakce Fantasye doporučuje podobné série:

série Upíří polibky: – Upíří polibky 1 – Pokrevní příbuzní, Upíří polibky 2 – Pokrevní příbuzní, Upíří polibky 3 – Pokrevní příbuzní

Všechny dějové linky se postupem času začínají proplétat, až se nakonec střetnou a vytvoří jednu hlavní linii, jež pokračuje dál. Spojené příběhy sice nedávají čtenáři v danou chvíli moc smysl, ba ani neví, jak se propletly, ale časem se rozhodně dozví všechno potřebné.

V knize lze sledovat napětí, které čtenáře udrží v pozornosti až do konce a přislibuje pokračování alespoň stejně napínavé, jako je první díl. Nechybí zde ani humor a pro mangu tak typické vykreslování postaviček v těchto vtipných situacích.

Svetlana Chmakova nešla v kresbě do žádného extrému a ani neexperimentovala. Vsadila na jistotu, která se jí rozhodně vyplatila. Manga zaujme širší okruh čtenářů, které pobaví mnohdy groteskní obličeje, díky nimž mají chuť se pořádně zasmát (ať už je to doma, v parku nebo v městské hromadné dopravě).

Noční škola 1 – Knihy čaromějek je rozhodně poutavá a čtivá manga, která si zaslouží další pokračování. I když je dnešní doba zcela přehlcena tématem upírů, čtenář si rozhodně najde chvíli a obětuje ji četbě této mangy. Noční škola není ani nejlepší, ani nejhorší, ničím se zvlášť neliší a nevybočuje z řady, ale také neomrzí. Možná se v dalších dílech dočkáme i nějakého toho překvapení, po kterém většina ze čtenářů tolik lační.

21. listopadu 2011, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Noční škola 1 - Knihy čaromějek

Noční škola 1 - Knihy čaromějek
171 Kč 154 Kč