Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Nikolas Flamel je nesmrtelný. A má tajemství, Michael Scott: série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Scott Michael: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 1 - Alchymista

Irský folklorista, odborník na mytologii, ale zejména spisovatel, si díky sérii Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela udělal u českých čtenářů docela velké renomé. A právě v ní zužitkoval všechny své zkušenosti a znalosti ze své oblíbené mytologie, protože známých postav z bájí a historie je tu opravdu požehnaně.

Celý příběh začíná nevinně. Josh pracuje v knihkupectví se svým šéfem Nickem, Sofie v kavárničce přes ulici pod dohledem Perry. Obvyklý pracovní den však naruší vpád tajemného doktora Johna Dee, který – jak Josh pochopí – hledá jakousi knihu. Nebyl by to příběh fantaskní, kdyby se nejednalo o neobyčejnou knihu. V tomhle případě John Dee zuřivě žádá o svazek mága Abraháma, kde je ukryt recept na elixír života, díky němuž Nick a Perry Flemingovi žijí od 14. století až doteď. Tihle dva se totiž ve skutečnosti jmenují Nikolas a Perenela Flamelovi. Doktor Dee nakonec knihu mága Abraháma ukradne, ale její nejdůležitější stránky zůstanou v Nikolasově vlastnictví. Zlosyn však unáší Perenelu, a tak se misky vah vyvažují…

Začátek dobrý, předvídatelnost na každém rohu

Michael Scott se nezapře, umění psát mu není cizí, nechybí ani onen potřebný materiál. Historie je totiž vskutku bohatá a není s ní třeba troškařit. Irský spisovatel dokázal v prvním svazku série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela čtenáře dobře napnout. Děj má téměř od začátku spád a skoro každá kapitola nabízí nějakou akci.

Nutno podotknout, že autor vybral dobré téma, které mu očividně sedí a o kterém nebojí se rozepsat. Navíc takové, jež dokáže – zejména mladší – čtenáře zaujmout. Alchymista tedy potěší ty, kteří ve škole v hodinách historie poslouchali a aktivně se o tento předmět zajímali, a pak také lidi, kteří dávají přednost akci a napětí před komorním vyprávěním.

Kniha díky svému jednoduchému jazyku a prostoduché zápletce osloví velkou masu čtenářů. Ale i přesto se Alchymista nevyhne přílišné klišovitosti a předvídatelnosti, jež celý příběh doprovází. Dva mladí lidé po boku nesmrtelného, kteří se vydávají na honbu za starobylým magickým artefaktem, jež jim byl ukraden – v pouhé jedné větě se tak dá shrnout veškerý obsah série, která navíc už sama o sobě čpí jedním velkým klišé.

Nejtvrdší jádro

I pronásledovatelé musejí občas utíkat. To platí i o dvojčatech Newmanových společně s Nikolasem a jejich společnicí Scatty, která ovládá hned několik druhů bojových umění. Zastávkou je tedy romantická Paříž, jenže nyní nebude čas fotit se s úsměvy na tmáři před Eiffelovou věží. Další z mnoha kompliců doktora Dee je i italský renesanční politik a spisovatel Niccolo Machiavelli. Jediným spojencem na tomto území je pro uprchlíky hrabě de Saint-Germain, další alchymista a také velký milovník hudby.

Hrdinové se i tak musí odklidit ze scény a uprchnout do Londýna, mezitím co Machiavelli a Dee ničí Nikolasovu milovanou Paříž. V Londýně jim naopak může pomoci trošku vyšinutý nesmrtelný Gilgameš. Obranu jim poskytuje meč zvaný Klarent, který svého vlastníka pomalu naplňuje temnotou. Nikolasova žena Perenela je stále pod dohledem doktora Dee, respektive na ostrově Alcatraz společně s dalšími magickými nestvůrami.

Další dva svazky sextalogie kráčejí ve zcela stejných šlépějích jako jejich předchůdce. Jen s tím rozdílem, že se mění prostředí. Prvně je to San Francisco, v Čarodějovi Paříž a ve Vědmě pak Londýn. Scott příběh neustále graduje a dokáže ho posunovat rychlostí blesku neuvěřitelným způsobem. Akce tu střídá jedna druhou a prakticky se nenajde po většinu času část, při které by si čtenář mohl vydechnout.

Čarodějovi se navíc objevují i další hrdinové. Jsou to spíše vedlejší postavy, které mají v příběhu malou, spíše epizodní roli. V knize se mihnou, hlavním hrdinům vypomohou a následně zmizí z povrchu zemského. Je však hezké vidět, jak je autor do příběhu jemně zakomponoval a dodal dílu – respektive celé sérii – šmrnc.

Vědma lidem opět přináší celou řadu známých jmen z historie a bájí. Nad to však s nimi přichází pořádné souboje, kde nechybí bitvy se starými dobrými zbraněmi i mocnými kouzly. Tyto souboje jsou sepsány poutavě, v některých místech tak sugestivně, že se čtenáři zatají dech.

Dalo by se říci, že kde Alchymista nabíral na obrátkách a uváděl čtenáře do děje, tam Čaroděj a Vědma jedou plnou parou vpřed. Lze je tedy považovat za možný samotný vrchol série. Zejména příběh Vědmy silně graduje a kniha ukazuje, jak dobře dokáže Michael Scott psát, když se mu chce.

Po vzestupu přichází pád

Dvojčata Josh a Sofie se dostali skrz portál zpět do San Francisca. Žádný z nich se však dosud plně nenaučil magii živlů, a proto je jejich osud i osud celého světa v hluboké nejistotě. Perenelu stále drží na ostrově Alcatraz, ale ta si od svého uvěznění alespoň našla mocné spojence. Machiavelli, který míří na ostrov, aby odtamtud vypustil magické příšery všeho druhu, se jí tak bude muset postavit.

V souboji s Perenelou prohrává, na pomoc je tak k němu vyslán známý westernový střelmistr Billy the Kid. Mnoho z hrdinů je tou dobou ztraceno v čase, přesněji řečeno se nacházejí na Danu Talis, starobylém místě kdysi známém jako Atlantida. Všichni musí přinést oběti a učinit několik rozhodnutí, při kterých budou mnohdy na pochybách.

Zaříkávač a Válečník je další dvojice knih, které pokračují ve vyprávění Scottova příběhu. Ten se snaží hrát vyšší hru, i nadále zapojuje nové tváře a všemožně začíná splétat první náznaky finále, aniž by si všiml, že vše zbytečně zauzlovává. S dalšími několika novými známými jmény už nabývá čtenář znepokojivého dojmu, že kamkoliv se hrdinové hnou, číhá tam další starodávný protivník nebo spojenec. Rojí se jako houby po dešti, a pocit, že nesmrtelný je na tomto světě skoro kdokoli historický známý, je více než správný.

Zaříkávač se ještě drápkem drží a pouze mírně sklouzává z vyjetých kolejí, kdežto začátek Válečníka je mezníkem v sérii Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Michael Scott přidává do knihy další prvek – cestování v čase. Autor tak evidentně touto knihou potlačuje vše, na čem předchozí díly stavěl – tedy na jednoduchosti knih po komplexní stránce.

Lze si jen těžko představit dvanáctiletého či třináctiletého čtenáře – pro něž je série primárně určena – který by se v ději dokázal orientovat. I kdejaký dospělý by v tom měl problém. Vyvstává otázka, zda měl jasno i samotný Michael Scott.

Konec, kde všechno do sebe zapadne

Vše směřuje k neodvratitelnému konci, ale jaký ten konec bude, to zatím nikdo nedokáže říct. Flamelovi ztrácejí sílu a mají tak jeden den ke splnění svého úkolu. Musí zabránit příšerám z Alcatrazu, aby zničily svět. Mezitím Josh i Sofie plní svou část úkolu na Danu Talis v úplně jiném čase. Konec se blíží…

Jak už to tak bývá, poslední díly bývají nejnapínavější. Kněžka není výjimkou, i když je zároveň nejchaotičtější knihou z celé série. Michaelu Scottovi však nelze upřít, že děj umí vygradovat a fanoušci napínavých dobrodružství, kteří si rádi hryžou u akčního konce nehty, nezavřou knížku s prázdnou.

Dějové linky se střídají v rychlém sledu, čtenář mnohdy neví, kdy, co, kde a jak. Nebýt skoků v časoprostoru, které irský spisovatel do příběhu přidal v minulém díle, byla by orientace pro lidi značně jednodušší. Takhle jim nezbývá nic jiného, než číst, dohadovat se, co se asi děje a kde se to děje, a čekat na samotné vyústění. Závěr čtenářům vše objasní, přestože se najdou někteří, co konec pochopí až za nějaký čas. S koncem do sebe vše zapadne, ale stále bude ve čtenářích dřímat pocit, že se v posledních dílech mohlo napsat jaksi jednodušeji.

Průměrná mytologická pohádka

Série Tajemství nesmrtelného Nikola Flamela je rozhodně dobrým počinem na poli fantasy literatury, alespoň pro mladší čtenáře. Zdánlivě má vše, po čem tento typ čtenářů touží, jednoduchost jazyka, zprvu prostoduchý děj. Pro ty větší, kteří už mají načteno a v nejlepších případech mají za sebou nějaká známá jména, bude sextologie výsměchem a knihu odloží po dočtení její první poloviny. Sérii lze však doporučit všem, a to na pouhé odpočinkové počtení, jelikož Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela ani nepřekvapí, ani nezklame.

  • Michael Scott: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela
  • Knižní klub; 2012
  • překlad: Zuzana Zábrodská
  • obálky: Michael Wagner
  • 400 + 472 + 504 + 400 + 376 + 504 stran, 1794 Kč (v e-shopu Fantasye již za 1615 Kč)
3. listopadu 2013, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

.
Miro - 03. 11. 2013 09:54

Dovolím si nesúhlasiť s názorom, že pre skúsenejších čitateľov bude séria výsmechom. Mám za sebou mnoho autorov zvučných mien, no práve Nikolasa Flamela radím k jedným z najlepších a najnápinavejších sérií vôbec. Celá séria je primárne určená mladším čitateľom a preto sa netreba čudovať, že tu chýba obsiahle rozprávanie a prevláda akcia, to je totiž to, čo mladý čitateľ chce. Nesúhlasím ani s tým, že sú posledné knihy chaotické. Scott sa len posunul trochu ďalej, na Válečníkovi, ani na Kněžke mi nič nepripadalo nezmyselné, či chaotické.. ale ako sa hovorí, "100 ľudí, 100 chutí". Takže ďakujem za recenziu, ale beriem ju len ako názor človeka, ktorý túto sériu zrejme nepochopil a porovnáva ju s ťažkými fantasy ságami..
to Miro
Vojtěch Hamerský - 03. 11. 2013 17:13

Zdravím, děkuji za názor. Jak bylo správně podotknuto - sto lidí, sto chutí. Knihu nelze porovnávat z těžkými fantasy ságami, takže jsem tak ani nečinil. Ale lze ji porovnat s jinými knihami, které jsou v jistých ohledech na stejné úrovni, kupříkladu série Příběhy Septimuse Heapa od Angie Sage, její knihy jsou pohádkovější, ale dějové linie jsou díky tomu právě úměrně komplikované. V recenzi není zmínka o tom, že série je špatná. Ona je dobrá, na začátku dokonce může hodně překvapit, ale čtenář nesmí dále čekat něco závratného, protože pak narazí. Jenom bylo sérii vytknuto, že pro zkušenější čtenáře na poli fantastiky nemusí Nikolas Flamel přinést nic nového. To, že tu je akce, je jedině dobře, jak jste správně řekl, je to přesně to, co mladí čtenáři očekávají. Avšak ke konci jsou ty skoky někdy opravdu chaotické, možná to mnohým nepřijde (s největší pravděpodobností jde jen o subjektivní pocit) :) Ještě jednou díky.
...
OlegTiz - 03. 02. 07:31

...
KostyaTiz - 02. 04. 21:33

...
KostyaTiz - 09. 05. 08:43

zxuuewey
ErickAporo - 13. 05. 14:36

wh0cd8162086 viagra online
Prix Levitra Pas Cher
Keldryday - 21. 06. 16:29

Propecia Description Cialis Free Trial Usa Direct Pharmacy Viagra Temps viagra Cialis Vente Suisse Cialis 5 Mg 28 Compresse Costo Levitra Where To Buy Xenical Orlistat 60mg Sex Pill Sildenafil 20mg Viagra Quanto Costa Italia Propecia Vergessen Inderal Non Perscription Buying Real Viagra Cialis Kamagra Generic Kamagra Sildenafil Online Kamagra Jelly Cialis 10 Generic Priligy Uses Vardenafil
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Amoxil Duo
Keldryday - 24. 06. 20:59

Kamagra Oral Jelly 5mg Buy Cheap Generic Cialis Propecia Pill 1 Mg Buy Cheap Cialis Discount Online Cheap Generic Deltasone Cialis En 24 Horas Levitra 10 Mg Acquisto Generic Viagra Cheap Omnic O Propecia Propecia Pas Cher Canada Order Viagra Online Cephalexin Genrx Viagra Muy Barata Order Cialis Tablets Amoxicillin And Drug And Test Prednisone Canada Generic Viagra Online Viagra Uberdosis Fluoxetine Where To Order With Free Shipping Best Levitra Prices Viagra Homme Wikipedia Cephalexin Used For Treating Pneumonia Viagra Cheap Viagra A Casa Bactrim Class Cephalexin How To Buy Cialis Medicinale Cialis Canadian Meds No Script Nolvadex Online Pharmacy Pioglitazone Online Propecia Target Levitra 20mg Online accutane online australia Levitra Inefficace Buy Propecia Amoxicillin Dosage In Children Cialis ... Cheap.... 40mg Viagra Cheap Online Buy Propecia England Amoxicillin For Dogs Same As Humans Cheap Generic Viagra Buy Pyridium From Mexico Cialis 40mg Discount Brand Name Viagra Levitra 5 Mg Preis Levitra Generic Online Cialis 20mg For Sale Venlafaxine 150mg India Cialis Pills Keflex Cefazolin Comparison Viagra Cheap Tadalafil Generic Putting Amoxicillin In Formula Keflex A Sulpha Drug cialis Isotretinoin Buy Online Uk Levitra Pharmacie Order Propecia Beneficios De Propecia Comprar Cialis Reembolso Generic Sildenafil Endometrin Without Prescription Best Place On Internet To Buy Cialis Levitra Cheapest Price Amoxicillin 500mg No Prescription Real Viagra No Prescription Buy Cialis Online Usa Where To Buy Effexor Over The Counter Levitra O Viagra O Cialis Buy Online Cialis Cialis Duree D'Action Viagra Quelle Efficacite Cheap Viagra 100mg Canadian Pharmacies Selling Avodart Viagra Online Reditab Kamagra Order Pharmacy World Canada Reviews Cialis Su Internet Cheap Levitra Can You Take Klonopin With Phenergan
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
Controindicazioni Levitra
Keldryday - 26. 06. 19:42

No Perscription Drug Websites Actos Cheap Generic Viagra Temoignage Sur L'Utilisation Du Viagra
tg7cztup
Stewartdeesk - 29. 06. 00:25

wh0cd280000 [url=http://buycipro.us.com/]cipro online[/url]
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
No Script Levitra
Keldryday - 01. 07. 10:25

Viagra Donde Se Compra cialis Can You Drink While Taking Keflex
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
Propecia Enzyme
Keldryday - 03. 07. 08:19

Viagra Kleine Menge online pharmacy Zithromax Penicillin Allergy
qit01mbx
Charlesstope - 06. 07. 10:57

wh0cd48413 [url=http://cialis20mg247.us.org/]cialis pills[/url] [url=http://effexor24.us.org/]effexor[/url]
3xuu079w
ErickAporo - 07. 07. 11:18

wh0cd452496 order propecia online Buy Nexium
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Generic Doryx For Sale
Keldryday - 09. 07. 16:46

Propecia Schwanger Sperma cialis Cialis Gro?Britannien
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:37

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:37

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:37

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:37

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:37

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:38

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:38

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Propecia Stanchezza
KennCheery - 10. 07. 20:38

Buying Pills Onlinr That Take Paypal viagra cialis Order Viagra Pills Online
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
Buy Viagara Online No Prescription
Chasengave - 10. 07. 20:41

How To Buy Shipped Ups Generic Progesterone 200mg Website viagra Priligy Dysfonction Erectile
3e2raots
Charlesstope - 11. 07. 05:42

wh0cd915771 buy cymbalta acyclovir
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Amoxicillin And Alcohol Interactions
Keldryday - 15. 07. 18:37

Acheter Clomid Internet cialis online Alli Sale
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Cheapeast Bentyl Direct Worldwide With Free Shipping
Chasengave - 16. 07. 08:29

Buy Valtrex Online Cheap No Prescription cialis price Black Market Cialis
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Secure Sites To Buy Cialis
KennCheery - 16. 07. 15:30

Doxycycline In Internet viagra cialis Achat Cialis Prix
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Viagra Super Active 3 8 Day Shipping
Chasengave - 21. 07. 11:09

Is Zithromax Okay For Breastfeeding buy viagra Free Samples Viagra Jellies Uk
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
Kamagra Jelly Wirkung
Keldryday - 24. 07. 08:34

Online0yarmacy4save cialis Cephalexin Dose For Canines
k1v368ba
Stewartdeesk - 25. 07. 06:58

wh0cd280000 [url=http://augmentin.reisen/]augmentin es 600[/url] [url=http://diflucan.store/]diflucan[/url] [url=http://neurontin.systems/]neurontin[/url] [url=http://clonidine.live/]clonidine[/url]

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 1 - Alchymista

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 1 - Alchymista
329 Kč 296 Kč

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 2 - Čaroděj

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 2 - Čaroděj
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 3 - Vědma

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 3 - Vědma
329 Kč 296 Kč

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 4 - Zaříkávač

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 4 - Zaříkávač
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 5 - Válečník

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 5 - Válečník
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 6 - Kněžka

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 6 - Kněžka
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč