Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Na druhé straně ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Na druhé straně, Claudia Gray

15298

Bianca je přízrak, Lucas je upír. V podstatě by se měli nenávidět, ale oni se milují. Zvládli spolu snad všechno. Vydrží ale jejich láska i v momentě, kdy se Lucas musí vrátit na Evernight, který je pro Biancu smrtelně nebezpečný?

Z obálky knihy se na nás dívá stejný obličej dívky, jako v předchozích 3 dílech, který pravděpodobně znázorňuje Biancu. Ovšem opět prošel změnou barevného nádechu-tentokrát je bílý, s tajemnými stříbrnými obrysy. Hned, jak se na knihu podíváte, dýchne na vás přízrak.

Co se týče názvu „Na druhé straně“, každého z nás v souvislosti s koncem předchozího dílu napadne jiné vysvětlení. Anotace nám sděluje, že se Bianca s Lucasem ocitli každý na druhé straně-je tím myšleno to, že z Biancy je přízrak a z Lucase upír, a jejich ‚rasy‘ se nenávidí. Pokud si ale nepřečteme anotaci a zabýváme se pouze tím, co se stalo v minulém díle, je nasnadě další vysvětlení. Název knihy totiž může symbolizovat to, že je Bianca mrtvá, tedy jaksi „na druhé straně“. Tuto teorii podporuje i originální název knihy Afterlife, neboli posmrtný život.

V první kapitole se nedozvídáme nic nového, je o tom, jak se mrtvý Lucas probudil-jako upír. Proč že je to nezáživné? Přečetli jsme si to totiž už v „Přesýpacích hodinách“, tudíž jsme přišli o dramatický začátek knihy. Lucas je tedy upír-bytost, kterou byl vychován nenávidět. Bianca si s hrůzou uvědomuje, že se Lucas změnil, na prvním místě je teď pro něj totiž krev, a až za ní Bianca a jeho (lidští) přátelé. Navíc ho objeví Černý kříž.. On už ale není v bezpečí, a navíc nedokáže zvládat svou touhu po krvi, a tak s Biancou učiní jedno z nejtěžších rozhodnutí. Lucas se musí vrátit na Evernight, tentokrát jako plnohodnotný upíří student, do spárů ředitelky Bethanyové.

Zvládnou Bianca a Lucas svůj ještě problematičtější vztah? Dokáže Bianca přežít snahy Charity i Bethanyové o její definitivní likvidaci? Proč vlastně Bethanyová loví přízraky? Kdo je tajemný mocný přízrak Christopher? A pro milovníky happyendů, jako jsem já, nejdůležitější otázka…Má tento příběh šťastný konec? Jestliže nás odpovědi na tyto otázky zajímají, nezbývá nám nic jiného, než si poslední díl Akademie Evernight přečíst.

Kniha je čtivá, přesně ten typ, který vás drží vzhůru dlouho do noci, protože přece nemůžete přestat číst zrovna „když se tam toho tolik děje!“. Díkybohu se nemusíte pracně prokousávát nudným dějem, aby se na konci opravdu něco stalo.
Pokud rádi o knihách přemýšlíte, rozhodně je toto kniha pro vás. Prostě vás nenechá na pokoji, dokud i po skončení nevymyslíte všechny „co kdyby“ a nepřeberete si do detailů celý děj.

A nakonec jedna věc, která mě trochu mrzela, a to, že se až příliš zabývá složitým popisem předmětů, které si čtenář stejně nedokážete představit, a tak si v mysli raději představí svůj vlastní obraz předmětu. Tuhle chybku, ale rozhodně převážily ostatní dojmy z této kvalitně napsané knihy s velmi dobře vymyšleným dějem.

  • Gray, Claudia: Na druhé straně. Orig. Afterlife
  • Překlad: Šárka Dvořáková.
  • Egmont ČR, Praha 2011.
  • Obal Christopher Stengel
  • 360 stran/ 349 Kč.
2. července 2011, Veronika Stránská

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).