Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Mezi světy, mezi elfy ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 15.10. bude v brněnském Arrakisu otevřeno do 13:00 a v termínu 16.-18.10. bude zavřeno. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Mezi světy, mezi elfy, Sandra Regnierová: Mezi elfy proti své vůli (Panův tajemný odkaz 1)

Regnierová Sandra: Panův tajemný odkaz 1 - Mezi elfy proti své vůli

Felicity je Vyvolená, která má zachránit říši elfů. Leeander je půlelf, jehož budoucnost je s Felicity pevně spjata. Rozhodne se tedy zapsat do stejné školy jako ona a poznat ji. Díky svému dokonalému vzhledu a vystupování trvá přibližně 10 minut, než mu krásná dívka padne jako omámená do náruče a polibkem ji k sobě připoutá. Moc snadné? Jaké je to pro něj překvapení, když zjistí, že Vyvolená je dívka, které si původně ani nevšiml, zato ona na něj hledí s odporem a proti jeho osobnímu „kouzlu“ je zcela imunní.

Felicity Strattová patří mezi nejkrásnější dívky na škole a sebevědomí by mohla rozdávat. Její otec dělá v politice, takže je bohatý a vlivný. Do školy chodí dokonale upravená a oblečená podle nejnovějších trendů. A nemůže si nechat uniknout tak dokonalý doplněk, jako je nový nejkrásnější kluk na škole.

Naopak Felicity Morganová chodí do školy neustále pozdě. V noci pomáhá své matce v podniku a často je z ní cítit alkohol, i když nepije. Ráno si oblékne, co je zrovna po ruce, nelíčí se a nečeše, je nešikovná, a to vše krásně doplňují rovnátka a její nadváha. Je neustále unavená, přesto si drží dobré známky, protože to chce v životě dotáhnout dále než její matka, která noci tráví za výčepním pultem krachujícího podniku. Trnem v oku jí je Felicity Strattová, která ji nesnáší stejně jako její přátelé.

Sandra Regnierová v pěti bodech

  1. Narodila se v roce 1974.
  2. Vyrůstala ve vulkanické vrchovině Eifel.
  3. Po škole se stala úřednicí.
  4. Má jen jediné přání – jet do Francie.
  5. Mezi elfy proti své vůli je první díl trilogie Panův tajemný odkaz.

Milostné vztahy v příběhu Mezi elfy proti své vůli jsou propletené tak, že by se za to nemusela stydět ani argentinská telenovela. Právě to vytváří mnoho vtipných situací a odlehčuje vážnější podstatu děje. Ten se odehrává z větší části v londýnských ulicích 21. století. Hlavní hrdinové řeší na jedné straně problémy všedního života se spolužáky, s rodinou či zaměstnáním, na druhé záchranu magické říše. Ta je zde představena jen velmi stroze, podrobnějšího popisu se čtenáři dočkají snad v navazujících knihách.

Autorka vypráví příběh v ich-formě z pohledu hlavní hrdinky Fay – výjimkou jsou dvě krátké kapitoly psané z pohledu Leea, v dalších knihách by mu ale Sandra Regnierová mohla přenechat určitě větší prostor. Přesto hlavní hrdiny románu vykreslila plasticky a jejich charaktery dále rozvíjela. Škoda jen, že by mohla přidat trochu více děje, který je sice svižný, ale brzdí ho v rozletu velký počet popisů. Kniha však určitě potěší všechny, kdo milují romantiku, fantasy a humor.

  • Sandra Regnierová: Mezi elfy proti své vůli (Panův tajemný odkaz 1)
  • Fragment, 2016
  • překlad: Vladana Hallová
  • obálka: Kamila Flonerová
  • 304 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
29. prosince 2016, Ivana Scholzová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Panův tajemný odkaz 1 - Mezi elfy proti své vůli

Panův tajemný odkaz 1 - Mezi elfy proti své vůli
Vložit do pytle na zboží  Koupit   299 Kč