Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Merry Gentry doufá, že technologie zaberou tam, kde magie selhala, Laurell K. Hamiltonová: Úder půlnoci (Merry Gentry 4)

Hamiltonová Laurell K.: Merry Gentryová 04 - Úder půlnoci

Princezna Meredith je dědičkou trůnu Temného království, ale to jen pokud se jí povede zplodit potomka dříve, než jejímu bratranci Celovi. Závod o stvoření nového života je však zároveň bojem o holý život. A zatímco se Meredith snaží otěhotnět s královskými strážemi, v Říši kouzel dojde k několika vraždám, které odstartují dosud neslýchané věci.

Královna Vzduchu a Temnoty rozhodla, že trůn získá jen její přímý následník a to ten, který první zplodí dědice. Merry Gentry, jakožto potomek pěti bohů plodnosti, by neměla mít s tímto úkolem problém, jenže ono se nedaří, a tak musí Meredith do svého lože přizvat i muže, jejichž loajalitou si není jistá. S každým dalším sexuálním spojením se ale probouzí dlouho zapomenutá magie, která posiluje schopnosti princezniných milenců a mění celou Říši kouzel.

Po tiskové konferenci jsou nalezena dvě těla. Lidský novinář a nižší víla byli zjevně zabiti mocným kouzelníkem, ale proč? A jak se dokázali dostat přes ochranná kouzla království? Merry, jakožto bývalé soukromé očko, je rozhodnuta vypátrat pravdu a to s pomocí toho, co zná nejlépe – rozhodne se přizvat na vyšetřování do Říše kouzel lidskou policii, což nepotěší královnu ani sithenské lordy.

Laurell K. Hamiltonová v pěti bodech

  1. Laurell se narodila roku 1963 v malém Heber Springs ve státě Arkansas, ale většinu dětství strávila v městečku Sims v Indianě.
  2. V šesti letech ztratila matku při automobilové nehodě a její výchovu převzala babička.
  3. Její první román Nightseer byl spíše tradiční fantasy s elfy, trpaslíky a draky.
  4. První krátký příběh o Anitě napsala koncem 80. let. Její svět a postavy byly vystavěny mnohem dřív, než se slovo „paranormal“ stalo nakladatelským výrazem.
  5. Merry Gentry je druhou urban fantasy od téže autorky a taktéž vychází u nakladatelství Epocha.

Princezna Meredith je poloviční člověk, což je pro některé obyvatele Říše kouzel nepřekonatelný problém, s kterým se snaží vyrovnat četnými pokusy o její vraždu. Naštěstí je Meredith tou nejsilnější, nejchytřejší a zjevně nejmocnější bytostí, takže se kromě detektivní práce zvládne věnovat i svým milencům a vyrovnávat se s citovými problémy. Musí to však stihnout rychle, protože příběh se odvíjí takovým tempem, že je pro čtenáře téměř nadlidský výkon zorientovat se v nepřehledné dějové linii.

V pořadí druhá série z pera Laurell K. Hamiltonové v mnohém připomíná svoji předchůdkyni Anitu Blakeovou. I tady je kniha vyprávěna ich-formou silné a osobité hlavní hrdinky, která je nejdůležitější a ústřední postavou všech události v Temné říši. Merry řeší kriminální zápletku, ale častěji odbíhá ve svých myšlenkách k tomu, co se děje v její posteli. Ani tentokrát autorka neupouští od své zavedené klasiky, díky které mohou fanouškovi obou sérií obě hrdinky, Anita a Merry, splývat do jedné… Ostatně i ta autorčina neustálá snaha popisovat sexuální praktiky i myšlenky hrdinů a řešit citové problémy jsou známé z obou sérií.

Kniha Úder půlnoci je nápaditým mixem fantasy a erotického románu, ve kterém čtenář nalezne originální a dokonale promyšlený svět, napínavý příběh a intriky královského dvora. To vše však skončí snad ještě dříve, než příběh vůbec začne. Hamiltonová zjevně drží své dílo pevně v rukou a přidává hrdince moc i schopnosti, které jí pomáhají vypořádat se s každým nebezpečím – zároveň se však připravuje o napínavost příběhu a potenciální zajímavost vedlejších postav, které jsou tu povětšinou jen kvůli tomu jednomu.

  • Laurell K. Hamiltonová: Úder půlnoci (Merry Gentry 4)
  • Epocha, 2014
  • překlad: Dominika Moulíková
  • obálka: Jakub Jíra
  • 368 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
15. prosince 2014, Nela Libovická

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Merry Gentryová 04 - Úder půlnoci

Merry Gentryová 04 - Úder půlnoci
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč