Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Meč severu je jen most mezi prvním a třetím dílem Temného bratrstva ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Meč severu je jen most mezi prvním a třetím dílem Temného bratrstva, Luke Scull: Meč severu (Temné bratrstvo 2)

Scull Luke: Temné bratrstvo 2 - Meč severu

Uplynul necelý měsíc od porážky Megalorda Salazara. Vláda tyranie byla zničena a na trůn nastoupila Bílá paní. Ukazuje se však, že její vláda představuje takovou diktaturu, která je v konečném důsledku pro obyvatele země ještě více zničující.

Temné bratrstvo je skupina bojovníků, která spojila své síly proti krutým Megalordům, jež zabili bohy a zotročili svět. Skupina se však rozpadla a teď musí každý člen pokračovat svou vlastní cestou. Přístav stínů byl zaplaven. Šedoměsto zotročeno. Hranice mezi světy probořeny. A Bílá paní, Megalord vládnoucí Městu věží, žije, aby chránila lid. Do chvíle, kdy se objeví slepý tulák.

V prvním díle fantasy trilogie Luke Scull představil svět plný tyranie, krutovlády a magie, pomalu mizející z chátrajícího světa. I v takovém světě se zrodila skupina „hrdinů“, kteří společně bojovali proti krutému Megalordu Salazarovi. Teď se však skupina rozpadla a svět čelí dalšímu nebezpečí…

Postavy, které představil první díl série, se vrací, aby pokračovaly ve svých nebezpečných cestách, a především pak Brodar Kayne, jinak zvaný Meč Severu. Pestrý život plný dobrodružství, bitev, bolesti a utrpení už jsou dávno pryč a dnes je z Brodara starý muž trpící bolestmi kloubů. To však jen do chvíle, kdy se dozví něco, kvůli čemu získá opět důvod žít.

Luke Scull v pěti bodech

  1. Luke Scull se narodil v Bristolu a nyní žije s manželkou ve Warminsteru.
  2. Živí se jako návrhář RPG her pro společnosti Ossaian Studios a BioWare.
  3. Jeho prvotina – Temné bratrstvo – vyhrála cenu Gemmell Awards 2014 za nejlepší fantasy roku ve třech kategoriích.
  4. Je fanouškem Joea Abercrombieho, autora trilogie První zákon.
  5. Autor provozuje stránky www.lukescull.com, kde se věnuje svým knihám, hrám a dalším zájmům.

Každá kapitola knihy se věnuje jedné z postav, které většinou doby putují oddělené, nejsilnější světlo ale dopadá na Brodarovo putování. Autor hodně zahýbá zpět do minulosti, snaží se odkrýt historii svého světa a dodat mu na reálnosti. Díky tomu však druhý díl připomíná spíš most mezi prvním a třetím, závěrečným, dílem série.

Celkově celá kniha představuje svazek slepený z příběhů jednotlivých postav, které putují světem, vzpomínají, bojují a snaží se dosáhnout svých cílů, ať už jsou jakékoliv. Krom Brodara se do příběhu vrací i další staří známí, k nimž si už čtenář z prvního dílu dokázal vytvořit vztah, a tak je kniha o to méně chaotická. Neznamená to však, že by příběh díky tomu stoupl na kvalitě. Naopak nepředvídatelnost, která očividně pramenila z chaotičnosti něčeho nového a neokoukaného, už opadla a teď se kniha sleduje hrdinské putování, které se objevilo v tolika žánrově podobných knihách.

Luke Scull znovu dokazuje, že je nápaditým autorem se zajímavým a čtivým stylem vyprávění, který se snaží čtenáři předat svůj vlastní fungující svět. Svět, který je dostatečně temný a zajímavý, aby dokázal čtenáře donutit přečíst si další díl. Ale ne tak napínavý a originální, aby ho nutil knihu během čtení neodkládat a neustále se k ní vracet. Meč severu je mostem, jak už to u druhých dílů trilogie bývá, mezi napínavým začátkem a (doufejme) ještě napínavějším závěrem.

  • Luke Scull: Meč severu (Temné bratrstvo 2)
  • Host, 2016
  • překlad: Ladislav Václavík
  • obálka: Dorothea Bylica
  • 482 stran, 349 Kč (v e-shopu Fantasye již za 314 Kč)
5. listopadu 2016, Nela Libovická

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Temné bratrstvo 2 - Meč severu

Temné bratrstvo 2 - Meč severu
Vložit do pytle na zboží  Koupit   349 Kč