Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Lov na Kanekiho začíná!, Sui Išida: Tokijský ghúl 6 (Tokijský ghúl 6)

Išida Sui: Tokijský ghúl 6

S každým přibývajícím svazkem Tokijského ghúla jde více a více do tuhého. Světoznámá manga je zpět již pošesté s novou dávkou masožravých ghúlů, jejichž hlavním cílem není nikdo jiný než hlavní hrdina. A co na to Holubice, kterým přibyla posila? Jak si Kaneki poradí s nebezpečím tentokrát?

Po dramatickém boji s Labužníkem se zdá, že se Kaneki konečně dočká zaslouženého odpočinku. V sousedních okrscích ale začíná docházet k nepokojům a násilným činům, za které údajně může nepřátelský ghúlí gang, který má namířeno rovnou do Anteiku. Je doopravdy možné, že by měl Kaneki takovou smůlu a stal se opět obětí hladových zabijáků nebo je jejich cílem někdo úplně jiný?

Ani terénní lidští vyšetřovatelé, Holubice, nezahálejí. S novými posilami se mohou pustit do pátrání po hledaných zločincích. Otázkou však zůstává, zda je podivínský Džúzo Suzuja tou nejlepší volbou coby náhradník. Je doopravdy šílený nebo to jen hraje?

Nasadíme pomalejší tempo…

Tokijský ghúl si mezi českými fanoušky mangy rychle vydobil jedno z předních míst na žebříčku oblíbenosti. Nakladatelství Crew tak přišlo s dalším, v řadě již šestým svazkem tohoto příběhu z dílny Sui Išidy. V předchozích dílech se čtenáři teprve seznamovali s prostředím – s Tokiem, ve kterém bok po boku žijí lidé a ghúlové požírající lidské maso. Šestý díl slouží jako spojka, v níž je zatím ticho před bouří. Na scéně se totiž objevují noví aktéři, kteří budou mít velmi důležitou roli v dalších několika dílech a zásadně ovlivní osud hlavního hrdiny. Tempo šestého svazku je tak možná pomalejší, nikoli však méně zajímavé.

Sui Išida v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Fukuoka v Japonsku.
  2. Slaví narozeniny 28. prosince.
  3. Jeho prvotina Tokijský ghúl vycházela původně v magazínu Weekly Young Jump.
  4. Anime zpracování, které aktuálně čítá dvě série a dva speciály, se manga dočkala v roce 2014. V roce 2018 se dočká série třetí.
  5. Tokijský ghúl byl přeložen i do angličtiny, kde se objevil na prvních příčkách v seznamu The New York Times Best Sellerů v roce 2015.

I přes spíše informativní ráz tohoto dílu dokázal autor vystihnout temnotu, která se zatím skrývá ve stínech, a naplno se projeví až v dalším díle. Pocit zlověstnosti provází čtenáře od začátku až do šokujícího odhalení na konci. Tento svazek je důležitý i z dalšího důvodu – na scéně se objevuje úplně nový gang ghúlů, který je pro děj zásadní. Milovníci Tóky Kirišimy si přijdou také na své – dojde zde k nečekanému rodinnému setkání (a ne zcela žádanému).

Šílenec nebo génius?

Neméně fascinující jsou i vyšetřovatelé z Holubic, jejichž pasáže sice mohou někomu připadat nudné, na druhou stranu je zde ale nový element v podobě postavy šíleného Džúza, který tuto dějovou linku patřičně dynamizuje. Překladatelka Anna Křivánková si rozhodně zaslouží pozornost a uznání za množství sérií, na kterých soustavně pracuje – mezi nimi právě i Tokijský ghúl. Netřeba zmiňovat ani obrazovou stránku této mangy – grafická a velmi specifická kresba k této sérii již patří.

Někteří se sice shodují, že kvalita anime neodpovídá kvalitě mangy, přesto nelze popřít popularitu, které se obě tato média těší. Poukazuje na to i fakt, že se Tokijský ghúl již dočkal dvou řad anime, jednoho OVA, live action filmu a v příštím roce je na plánu další série anime – tentokrát adaptace spin-off manga série :re.

Tokijský ghúl zaujme všechny, kteří se nebojí drsných příběhů plných krve, masa a vnitřností a zároveň i ocení realistickou kresbu autora.

  • Sui Išida: Tokijský ghúl 6 (Tokijský ghúl 5)
  • Crew, 2017
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Sui Išida
  • 202 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
4. ledna 2018, Kateřina Kopišťová

Tokijský ghúl 6

Tokijský ghúl 6
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč