Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, pokud si přejete obdržet zboží ještě do Vánoc, odešlete objednávku nejpozději do 15.12. Preferujte prosím platbu dobírkou.

KoprCon 2010, 29.11. - 31.11. 2010

koprcon

Tak se nám zase jednou rok s rokem sešel a všichni milovníci koprové omáčky mohli konečně vyrazit na akci nesoucí jméno jejich oblíbené přísady, KoprCon 2010. Na koprovku s knedlíkem sice nedošlo, ale žrádlo není všechno. Letošní ročník proběhl opět na tradičním místě tj. ZŠ dr. Milady Horákové v Kopřivnici. Ovšem tentokráte s jednou naprosto nečekanou úpravou, s funkčními sprchami. Tato radikální změna, která měla být největším lákadlem pořadatelů na nové fanoušky, také vyvolala určité rozpaky mezi KoprConovskými štamgasty. Udrží si i přes inovaci letošní akce nezaměnitelnou atmosféru a aroma?

U vstupného každý návštěvní dostal balíček Štramberských uší, což byla první nápověda, že se přeci jenom organizátoři rozhodli vsadit na tradiční karty a k inovacím docházelo spíše jen v organizačních záležitostech.
Ke změně došlo i v programové linii, ale ta byla stejně spíš jenom kosmetická. Fantasy linie se transformovala na páteční a nedělní čistě Warhammer linii, kterou v sobotu nahradil tradiční vložený con, tentokráte DinoCon zaměřený na dinosaury. Warhammer se těšil vždycky (ne)velkému zájmu na KoprConu, ale nad sobotním tématem mnozí účastníci kroutili hlavami dokud si je dočista neukroutili. Anebo udrželi své, častým sledováním hororů vyprovokované, morbidně-kroutivé choutky na uzdě do soboty a mohli se jít přesvědčit na vlastní bulvy, co se pod tajemným názvem ukrývá. Já jsem to vydržel, a hned co jsem v sobotu ráno vystřízlivěl… pardon… hned co jsem se v sobotu ráno probudil, jsem se uháněl přesvědčit. Konkrétně jsem zavítal na přednášku ukrytou pod tajemným názvem „Dinosauři a Strážci vesmíru“. Jednalo se skutečně o povídání týkající se legendárního seriálu. Přednáška byla rovněž spojena s videoprojekcí ukázek. Po zhlédnutí známé úvodní znělky výše uvedené seriálové legendy, jsem dočista vystřízlivěl, teda probudil jsem se.

Samozřejmě nechyběla stěžejní linie orientovaná na Star Wars, které jako vždy sekundovala Star Trek linie, Anime linie a sekce věnovaná milovníkům nekonečných hodin propařených u počítačových games. Program byl jako vždy nabitý a slušelo by se vypíchnout ty nejfajnovější perly. Nebo aspoň ty přednášky, které jsem stihl. Kdo navštívil už někdy KoprCon ví, že pořadatelé velice tvrdě útočí na bránice návštěvníků, s cílem smíchem je rozvibrovat do co největších frekvencí.
V mém případě to začalo už na samotném oficiálním zahájení akce. Hlavní šef KoprConu David Macháček opět kladl apel na slušné chování účastníků. Zlotřilé chování fanoušků neváhal přiblížit na příkladech z minulých akcí, kdy mnozí jedinci důkladně schovávali vypité láhve do pytlíčků s výtvarným vybavením nezkažených prvňáčků. Což jsou stálí návštěvníci míst, která protentokrát opanovali „zvrhlí“ fanoušci fantastiky. Nebo se pokoušejí zasněžit prostor conu pomocí hasícího přístroje. Sněhu bylo letos naštěstí dost a tak ani nebyl důvod k umělému zasněžování prostor školy.
Přestože jsem se zúčastnil vědomostní soutěže „riSkuj Wrcí úder“ jen jako neaktivní divák, musel jsem se zastydět. Tentokrát jsem netušil ani jedinou správnou odpověď na soutěžní otázku. Možná byla na vině extrémní obtížnost otázek, nicméně soutěžící se nadšeně předbíhali v rychlosti správného zodpovězení otázky. Mé sebevědomí jakožto znalce Hvězdných válek bylo spláchnuto rychlostí záchodového tajfunu.
V sobotu opět přijel veleslavný záhadolog Arnošt Vašíček. Povídání lehce olysalého strýčka o záležitostech mezi nebem a zemí, z kterého by si crnkli do kalhot i tvůrci komerčního zázraku pod názvem Paranormal activity, doplněné o dobře mířené fórky patřilo jako vždy k zážitkům na které budu dlouho vzpomínat.

A pak následovalo dlouho očekávané vyvrcholení conu v podobě sobotního galavečera. Tentokrát si organizátoři připravili pohádkové divadlo. Luk Ponebichodič, Hajný Solátko, Kouzelný dědek, rytíř Ondřej Bartoloměj Vader ze Štítu (nejsem si jist jestli jsem si zapamatoval jméno správně), Hejk, Jelen Tisíciletí, princezna Leontýnka, čeledíni, žaludy do krmelců pro zvířátka jsou názvy, které nedávají pochyb o tom, co si vzala tahle pohádková parodie na paškál. A že to byla podívaná vskutku epických rozměrů – délka kolem dvou hodin, kostýmy (mimo jiné třeba i draka), „speciální efekty“. Jenom kdyby nepropadli herci. Skrz pódium.
Když přešly záchvaty smíchu i toho posledního fana, vypukla ďábelská KoprCon-diskotéka DJ Trewora. Aby zdivočelí účastníci neoblehli nevelký bar a nevypili ho během chvilky do sucha, připravili organizátoři i lahodné občerstvení pevného skupenství v podobě čokoládového fondue, nebo co to vlastně bylo. Někteří návštěvníci byli dokonce vybavení i vlastním ananasem, který spoustě lidí přišel vhod. Jisté je jen jedno. Svět nikdy před tím nespatřil tak počokoládovaný ubrus. A se vzpomínkou na nahnědlé plátno se budu těšit na další setkání fanoušku Star Wars a spol. v Kopřivnici.

5. prosince 2010, Radim Červenka

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).