Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Konečná bitva o Říši divů přichází, A. G. Howard: Zrcadlení (Šepotání 3)

Howardová Anita: Zrcadlení

Alyssa je spolu se svým tátou na cestě do Říše divů. Po zdrcující bitvě na maturitním plese, ke které došlo na konci předchozího dílu, přišli o všechno. Alyssina matka byla unesena a vtažena do Alenčina světa a oba její nápadníci – Zach a Morfeus – skončili v Kdekolijinde, nebezpečném místě, ze kterého není úniku. Alyssa nemá na vybranou, musí se pustit za nimi a zachránit je, aby napravila všechny chyby, které svou nerozvážností způsobila. A tentokrát to plánuje provést správně.

Díky tomu, že už dokázala přijmout i svou podsvětnickou stránku a šílenství s ní spjaté, je Alyssa schopná přinejmenším přijatelně balancovat na pomezí obou světů, do kterých patří. Jak toho bláznivého a nadpřirozeného, tak i toho lidského a normálního. Je připravená bojovat za oba. Než na to ale dojde, bude potřebovat svou vlastní malou armádu věrných. Proto není zbytí a musí najít všechny, které před pár týdny tak tragicky ztratila. Cesta ale nebude snadná…

Protože králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zůstala zasypána, Alyssa a pan Gardner nemají jinou možnost, než najít portál do Kdekolijinde a dostat se do Říše divů skrze tuto ošemetnou zemi, kde žijí jen mutanti a vyvrhelové. Zároveň je to ale i místo, kde přistáli její rytíři – Zach a Morfeus, takže jeho návštěva je nezbytná. S tím ovšem vyvstává i spousta otázek. Jak se mají do Kdekolijinde dostat? Jak se následně dostanou odtamtud? Kde mají v tak rozlehlém kraji hledat pouhé dvě osoby? Jsou kluci ještě vůbec naživu? A dokázali spolknout svoji vzájemnou nevraživost a spolupracovat, aby se udrželi naživu, nebo se navzájem opustili a každý si šel vlastní cestou?

Zastávka v Kdekolijinde je ovšem pouhým zlomkem toho, co na Alyssu čeká. Hned potom totiž musí vyrazit do Říše divů, zachránit mámu, vzkřísit umírající kraj, znovu otevřít králičí díru, rozhodnout se, do jaké říše vlastně patří, a hlavně jednou provždy porazit Červenou, která se teď ještě ke všemu spojila se Srdcovou královnou. A že to tedy bude boj na ostří nože! Tři královny, ale jen jedna říše s korunou.

Anita Grace Howard v pěti bodech

  1. Žije spolu s rodinou v Texasu.
  2. Je vdaná a má doma dva dospívající teenagery.
  3. Vlastní dva labradorské retrívry.
  4. Věnuje se jízdě na kolečkových bruslích, lyžování, cyklistice a zahradničení.
  5. Její nejoblíbenější knížkou, kterou miluje od dětství, je Alenka v Říši divů.

Zrcadlení je jakožto poslední díl trilogie rozhodně nejakčnější. Už od počátku je příběh velmi vzrušující a na čtenáře čeká spousta zvratů a nečekaných překvapení. V Kdekolijinde totiž platí úplně jiné zákony než ve světě lidí nebo v Říši divů, takže o novinky nebude nouze. Fantazie při čtení opět pojede na plné obrátky a objeví se i nemálo nových a vskutku zajímavých postav.

Vzhledem k tomu, že se jedná o ukončení celé série, se čtenáři pochopitelně dočkají i rozuzlení všudypřítomného milostného trojúhelníku. Stejně jako má Alyssa dvě části – lidskou a tu podsvětnickou, tak i její srdce bylo po celou dobu rozpolcené mezi dva různé muže. Rozklíčování této zapeklité situace ale nejspíš pro většinu lidí nebude velkým překvapením, protože situace k tomuto závěru už dlouho směřovala a bylo to tak okaté, že nebylo ani nutné věnovat nadměrnou pozornost detailům.

Samotné zakončení je dost na pomezí. Hodně záleží, jak a jestli vůbec si čtenáři konec představovali, a zda si ho v hlavě předem malovali jasnými barvami. Konec je ve větší míře uspokojující, ale zcela jistě se najdou tací, kteří z něj nebudou zrovna nadšení. Nezbývá tedy než doufat, že zrovna vy budete patřit do skupinky, která při čtení zastávala stejné stanovisko jako autorka. Protože ta svým postavám dopřála přesně takový konec, jaký si vysnila.

  • A. G. Howard: Zrcadlení (Šepotání 3)
  • CooBoo, 2016
  • překlad: Magdaléna Stárková
  • obálka: Nathalia Suellen
  • 430 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
19. dubna 2016, Adéla Kolářová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Zrcadlení

Zrcadlení
299 Kč 269 Kč