Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Kaneki ztrácí kontrolu, Sui Išida: Tokijský ghúl 11 (Tokijský ghúl 11)

Išida Sui: Tokijský ghúl 11

Jedenáctý svazek Tokijského ghúla si našel cestu na pulty českých knihkupectví. Populární manga se pomalu ale jistě blíží do svého finále. Před Kanekim stojí daleko těžší výzva – on sám. Dokáže nad sebou získat kontrolu nebo jeho nestabilita povede k neodvratnému masakru?

Kaneki Ken dosud bojoval po boku svých přátel a vždy čelil nepřátelům. Nyní před ním ale stojí jiná výzva – ovládnout vlastní temperament. Aby mohl ochránit své blízké, rozhodl se zesílit. To ale s sebou přineslo i stinnou stránku – neodvratitelný hlad a touhu ničit. Nezáleží na tom, zda jde o Holubice z ÚPG nebo jeho přátele – ze všech jsou najednou protivníci.

Vyšetřovatelé z ÚPG taktéž čelí celé řadě útoků. Do boje se tak dostávají nejen členové Anteiku, ale také Aogiri v čele s Nakim a ghúlí dvojčata, která stvořil doktor Kanó. Nečekaná shledání po letech, překvapivé útoky a autogramiáda se skrytým podtextem. Vítěz může být jen jeden. Která strana vyhraje?

Velmi křehké vztahy

Populární třináctidílná manga série Tokijský ghúl z tvorby Sui Išidy se pomalu ale jistě blíží ke konci. Jedenáctý svazek zvolnapomalu ale jistě připravuje zázemí pro poslední dva díly, ve kterých by Kanekiho příběh měl dostat vytoužené rozuzlení. Autor si své fanoušky získal především díky realistické kresbě a neotřelému příběhu, ve kterém se mísí akce, napětí a násilí s každodenním životem obyčejného vysokoškoláka, kterého potká ne příliš šťastný osud. Oproti předchozím dílům nasadilo jedenácté volume pomalejší tempo. I přes několik soubojů je zde celá řada flashbacků do minulosti, které příběh oživují a dodávají některým vedlejším postavám zcela nový rozměr.

Sui Išida v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Fukuoka v Japonsku.
  2. Slaví narozeniny 28. prosince.
  3. Jeho prvotina Tokijský ghúl vycházela původně v magazínu Weekly Young Jump.
  4. Anime zpracování se manga dočkala v roce 2014, aktuálně čítající dvě série a dva speciály. V dubnu 2018 se začala vysílat třetí série a v současné době běží čtvrtá.
  5. Tokijský ghúl byl přeložen i do angličtiny, kde se objevil na prvních příčkách v seznamu The New York Times Best Sellerů v roce 2015.

Dalo by se říct, že se v tomto díle autor zaměřil spíše na vztahovou rovinu příběhu, a to hned u několika postav. V první řadě je to hlavní hrdina Kaneki, jenž má daleko do nepřemožitelného superhrdiny, který všechny zachrání. Kanekiho slabost a jeho touha všechny ochránit je tím, co z něj dělá člověka i přes jeho ghúlí stránku. Velký prostor zde dostávají i vyšetřovatelé z ÚPG, a to především Amon a Akira Mado.

Dočkáme se spin-offu

Skvělou zprávou pro všechny milovníky série je i fakt, že se nakladatelství Crew rozhodlo vydat i spin-off sérii, Tokijský ghúl Re:. Kanekiho dobrodružství tak pro české čtenáře zdaleka nekončí a v příštím roce se mohou těšit na pokračování. Jistě k tomu přispěl i skvělý překlad Anny Křivánkové, jež je dvorní překladatelkou všech významných mang, které u Crwe vyšly a vycházejí. O popularitě svědčí i fakt, že se jedenáctý díl opět objevil v Top 10 nejúspěšnějších titulů za říjen na webu Crwe.

Nedočkaví čtenáři si mohou čekání na další svazek, který vychází v listopadu, zpestřit sledováním anime, které má v současné době dvě série, dále dvěma sériemi spin-offu re: či live action filmem, který zpracovává několik prvních kapitol z prvního volume mangy. Sběratelé figurek Funko Pop mohou také zbystřit a připravit si peněženky – v blízké době by měla vyjít nová řada postav z Tokijského ghúla (Rize Kamiširo a mnozí další).

Tokijský ghúl nadchne všechny milovníky realistických fantasy příběhů, kteří se nebojí násilí a krve a hledají zajímavý příběh s dobře napsanými postavami.

  • Sui Išida: Tokijský ghúl 11 (Tokijský ghúl 11)
  • Crew, 2018
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Sui Išida
  • 220 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
11. prosince 2018, Kateřina Kopišťová

Tokijský ghúl 11

Tokijský ghúl 11
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč