Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Ikarie končí… XB-1 začíná! The Queen is dead, long live the Queen! (PR),

XB1_titulka

Mladá fronta se rozhodla, že její další vydávání je pro ni neúnosné a zřejmě i nezajímavé, a proto další výrobu zastavila. Bohužel tak rychle, že jsme se ani nemohli se svými věrnými čtenáři rozloučit, nebo jim cokoli jiného sdělit. Přiznávám, že to bylo pro nás stejně velké překvapení, jako pro vás.

Redakce, v původní sestavě – Vlado Ríša, Jaroslav Jiran a Martin Šust, se s tím však nehodlala smířit, a podařilo se jí najít nového vydavatele. Vzhledem k tomu, že jsme přes veškerou snahu nedostali od původního vydavatele práva na použití původního loga a názvu, museli jsme si najít nové. Kruh se uzavřel, časopis Ikarie byl kdysi pojmenován podle filmu Ikarie XB-1 a dnes si jeho pokračovatel zvolil název XB-1, snad ho na novinových stáncích nepřehlédnete.

Obsah časopisu by však měl zůstat v podstatě stejný: třetinu věnujeme zahraničním povídkám, třetinu povídkám domácích autorů a zbytek publicistice. Míníme i nadále používat ošklivý novinový papír, černobílý tisk, protože si myslíme, že XB-1 je v podstatě takovým přechodem mezi časopisem a knihou a naši čtenáři chtějí především číst a ne si prohlížet obrázky. Alespoň tak se během dlouhých let vyprofilovali čtenářské nároky kladené na původní Ikarii. Cena by ovšem měla být příznivější než dříve a byla stanovena na 75 Kč při stávajících osmdesáti stranách.

V co nejbližší době bychom rádi spustili internetové stránky, jejichž adresu vám snad už brzy sdělíme. Oproti stránkám časopisu Ikarie bychom na nich rádi komunikovali se čtenáři, nebudou chybět různé aktuality nejen z Čech a Slovenska, ale i ze světa. Snad se na našich stránkách brzy setkáme s vámi všemi. Doufáme, a tím míním celou redakci a všechny naše přispěvatele, že časopis s názvem XB-1 si najde minimálně stejné množství příznivců, jako měla Ikarie. A titulek tohoto článku vyjadřuje i naše přání, aby si pokračovatelka nejstaršího profesionálního scifistického literárního časopisu u nás, dokázala nejen najít dostatek čtenářů, ale aby to byli stejně věrní čtenáři, jako byli ti, co si kupovali Ikarii po celou dobu její existence.

Za redakci

Vlado Ríša, šéfredaktor

Pozn. Pokud časopis po 5. prosinci, kdy vychází číslo 12/2010, neseženete v okolí svého bydliště a máte o něj zájem, napište nám na adresu predplatne@casopisxb1.cz a my vám číslo pošleme poštou na dobírku. Právě tak je na tomto mailu možné objednat si předplatné na příští rok. Předplatné bude stát 64 Kč za jedno číslo včetně poštovného.

25. listopadu 2010, Vlado Ríša

Diskuze k článku

diskuze
Ikarie - 25. 11. 2010 11:39

Pěkná diskuze o poslední Ikarii/ nové XB-1 se rozjela na Fantasy Planet http://www.fantasyplanet.cz/clanek/ikarie-konci-xb-1-zacina-the-queen-is-dead-long-live-the-queen-pr#comments
chech
Trotr RC - 25. 11. 2010 11:46

"Míníme i nadále používat ošklivý novinový papír" fakt dobrá hláška:D. Stejně to se dějou ale věci. Kdo je nový vydavatel?
RE: chech
Jan Červenka - 25. 11. 2010 14:58

Jméno vydavatele nemá být zveřejněno do doby než vyjde první XB-1.
Předplatné
Václav B - 28. 11. 2010 21:57

Zrovna před měsícem jsem si objednal Ikárii a zaplatil složenkou .!! Dostanu peníze nazpět ,a nebo to přechází na Xb-1 ??Děkuji za odpověď OBR
RE: Předplatné
Jan Červenka - 29. 11. 2010 10:49

Pokud jsem to pochopil správně, tak předplatné není možné převézt. Jestli se budou vracet peníze za předplatné, to je záležitostí pouze Mladé fronty, se kterou redakce časopisu nemá co do činění. Ale rozhořčení fanové někde v diskuzi(asi FP) zvažovali možnost hromadné žaloby.
RE: RE: Předplatné
Václav B - 29. 11. 2010 20:34

Děkuji za odpověd
RE: RE: RE: Předplatné
Nokisak - 03. 12. 2010 19:45

Měl jsem Ikarii předplacenou na rok 2010. Dnes mi přišel omluvný dopis a místo čísla 12 mi poslali časopis Lidé a země (jako bonus ..uff). Dále v dopise je, že pokud budu chtít zbytek předplatného mi vrátí na účet.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).