Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Gwent aneb Partička karet v zaklínačském stylu, Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry

CD Projekt RED & Dark Horse: GWENT - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry - PŘEDOBJEDNÁVKA

Patříte mezi fanoušky Zaklínače? Pak jistě máte pročtené všechny Sapkowského knihy a nejspíš už se ve vaší knihovničce hrdě vyjímá i kompletní vydání této ságy s pevným přebalem. Kromě toho jste určitě dohráli také všechny počítačové hry s touto tématikou. A právě ve třetím pokračování Geraltových digitálních dobrodružství s podtitulem Divoký hon jste mohli narazit na Gwent!

Původně se jednalo o pouhou minihru obsaženou ve hře – karetní hříčku založenou na skládání a kombinování karet s cílem zvítězit ve dvou ze tří kol. Netrvalo dlouho a okouzlení fanoušci doslova zaplavili vydavatele počítačového Zaklínače, společnost CD Projekt RED, vlnou emailů a dopisů se žádostmi o nášup v podání samostatně hratelného Gwentu. Hlas fanoušků – hlas boží; takže netrvalo dlouho a Gwent se dostal na monitory počítačů jako free to play onlinová hra. Samozřejmě se objevila i „papírová“ verze této hry. Ta byla v našich krajích distribuována pod názvem Gwint, který vychází z polského originálu. Gwint je však v současné době již v obchodech nesehnatelný a jeho ceny na aukčních serverech nebohému zájemci pořádně provětrají bankovní účet.

Láska na první pohled

My se však podíváme na zoubek knize Gwent – Výtvarné umění zaklínačské karetní hry. Ta je jakousi esencí výše uvedené hry a čtenářům nabízí ilustrace obsažené na kartách. Samozřejmě – vše je prezentováno ve stylovém balení, a tak vás kniha uchvátí pevnými deskami velikosti A4 s podmanivým vyobrazením zaklínače Geralta a celobarevnými ilustracemi na křídovém papíru uvnitř. Skutečná nádhera a láska na první pohled.

Ještě než se dostanete k samotným ilustracím, čeká na vás krátká předmluva Katarzyny Redesiuk, výtvarné vedoucí tohoto projektu. Ta se pokusí vysvětlit, co je účelem knihy – nedozvíte se nic převratného, ale získáte pocit, že designu karet bylo věnováno skutečně obrovské množství práce, a lehounce nakouknete za kulisy přímo do tvůrčí kuchyně.

Karty jsou v logice hry rozděleny na několik frakcí: příšery, Severní říši, Scoia´tael, Skellige a Nilfgaardskou říši. Samostatnou kategorií jsou neutrální jednotky a zvláštní karty, které nepatří přímo k žádné frakci, ale mohou výsledek hry výrazně ovlivnit. Ilustracím každé frakce předchází krátký text, který osvětluje vznik a nastiňuje charakteristické jednotky, zbraně nebo velitele.

Představy jako malované

Jak bylo několikrát zmíněno výše, tvoří hlavní náplň knihy nádherné celobarevné ilustrace z Gwentu. Velikost je různá – od dvoustrany přes celostránkové obrazy až ke čtyřem obrazům na jedné straně. Ke každému výtvarnému dílu je připojen minimálně jeho název a jméno autora včetně popisu karty. U větších ilustrací se pak dozvíte i více o vyobrazené bytosti či osobě a něco o příběhu, který kresba zachycuje. Nezřídka přidá o svém uměleckém záměru pár slov i sám autor – tyto komentáře jsou asi nejzajímavější textovou složkou celé knihy.

Pokud obdivujete Zaklínače a jeho svět v knižní podobě, budete moci porovnat své představy s díly herních výtvarníků. Na kartách totiž nemohou chybět vyobrazení všech významných (a vzhledem k počtu i méně významných) postav, vojenských jednotek a bytostí z knihy a počítačových her, na kterých je celá hra postavena především.

V sekci příšer na vás čeká divoký hon a jeho přisluhovači, v Severní říši kromě mnoha pěších vojáků naleznete například Marigolda, mezi jednotkami Scoia´tael tvořenými převážně trpaslíky a elfy objevíte Milwu, za Skellige pozvedají své zbraně berserkeři a druidi nebo třeba piráti na drakkarech, Nilfgaard má ve svých řadách kromě spousty dobře vycvičených vojáků mnohušpehů a infiltrátorů, mezi nimiž se vyjímá Stefan Skellen, Fringilla Vigo nebo císař Emhyr var Emreis. Neutrálním jednotkám vévodí Geralt, Ciri a Yennefer. Zvláštní karty reprezentují elixíry, efekty, pasti nebo třeba počasí.

Hlavní síla knihy Gwent – Výtvarné umění zaklínačské karetní hry spočívá především v dechberoucích barevných ilustracích. Design celé knihy je nádherný a působí majestátně. Pokud jste obdivovatelem Geralta a jeho přátel, porovnejte své představy s grafickým ztvárněním na kartách z karetní hry inspirované zaklínačským universem a zároveň se nechte pozvat ke hře samotné – ať již v počítačové nebo papírové verzi. A pokud jste doposud neměli se světem Zaklínače co dočinění, prostě se jen pokochejte skvělými kresbami a získejte v knize ozdobu své knihovny.

6. ledna, Martin Bečvář

GWENT - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry

GWENT - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry
Vložit do pytle na zboží  Koupit 599 Kč 479 Kč