Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Gantz 4 je plný krve, akce a napětí, Hiroja Oku: Gantz 4

Oku Hiroja : Gantz 4

Sci-fi manga Gantz z produkce nakladatelství Crew se představuje již čtvrtým dílem, který stejně jako jeho předchůdci přináší mix, při němž tuhne krev v žilách. Hrdinové (jak staří, tak noví) stojí proti novému soupeři. Vše jede nanovo a důležité je jen jediné – přežít.

Hon opět začíná. Cílem je tentokrát nenápadně a na první pohled i neškodně vypadající robot v podobě člověka. Nic však není takové, jak se na první pohled zdá, a proto se Keiovi jeho pokus o snadné zabití nepřítele nepodaří, což má na celou skupinu fatální dopad.

Niši, mladík, který už má v celé této podivné situaci s Gantzem už něco za sebou, bere otěže do svých rukou a snaží se cíl zneškodnit sám. I ostřílení mazáci však mají své slabé chvilky a proto musí výrazně přispět i Kató, jenž riskuje svůj vlastní život, aby zachránil ten Nišiův. Nepřítel toho má ale v zásobě mnohem víc.

Osvědčená kombinace funguje

Gantz 4 začíná přesně tam, kde jeho předchůdce skončil – tedy v momentě, kdy Kei stojí tváří v tvář svému novému cíli, který má zneškodnit. Čtenář se téměř ihned na první stránce dostává do varu a s napětím čeká, co hlavní hrdina udělá. Mnohem snáze se tak s příběhem tohoto svazku sžije, než jak tomu bylo u předešlých dílů.

V pořadí již čtvrtý Gantz přináší osvědčenou kombinaci litrů krve stříkajících sem a tam, minimálně jednoho dalšího emzáka a spousty zvratů. Hiroja Oku tak člověka rozhodně nezklame, protože nic neubírá, ale zároveň nic také nepřidává. Jede v zajetých kolejích a přesně to čtenář na čtvrtém pokračování sci-fi manga série s velmi zajímavým konceptem ocení.

Strhující tempo, které nepolevuje

Nejlepší vlastností čtvrtého Gantzu je však jeho strhující tempo, které autor nasadil již na samém začátku a s přehledem ho udržuje až do konce. Celý díl je tak složen z jedné dlouhé akce, jejíž začátek i konec je tak trochu useknutý – ale díky tomu má příběh spád. Nakonec je totiž velmi příjemné sledovat, jak postupně díl graduje. Činy mají své následky, akce tu vyvolává reakci více než kde jinde a k tomu všemu se přidávají zvraty, jež čtenáře skutečně dokáží překvapit.

I Gantz má chvíle, které jsou mírně přitažené za vlasy, avšak v poměru s většinou dílu se tyto okamžiky jeví jako malichernosti, které netřeba pitvat. Přesto by si zasloužily přepracovat a příště se jich vyvarovat. Hiroja Oku celkově vzato odvedl dobrou práci a lze ho za čtyřku pochválit. Samozřejmostí je další velký cliffhanger, tudíž je čtenář opět napnutý plný očekávání, co se bude dít v připravovaném svazku.

  • Hiroja Oku: Gantz 4
  • Crew; 2014
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Hiroja Oku
  • 224 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
26. srpna 2014, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Gantz 4

Gantz 4
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč