Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Čas, kdy Dru začne nakopávat zloduchy do zadku a hledat zrádce, je konečně tady, Lili St Crow: Zrádce (Andělé noci 2)

St. Crow Lili: Andělé noci 2 - Zrádce

Nevzdává se, je silná, ozbrojená a hned tak se něčeho nelekne. Navíc nepatří ke druhu, ke kterému se dříve řadila – není člověk, je světocha. Jejím jediným přítelem je kluk jménem Graves, kterého kvůli ní pokousal vlkodlak. Rodiče i všichni příbuzní jsou po smrti, a tak žije na vlastní pěst. Smrtelně nebezpečná Dru Andersonová, hlavní hrdinka knižní série Andělé noci z pera Lili St. Crow.

Dru se dověděla, že není až takový člověk, jaký si myslela – je světocha, proto pro ni není bezpečné pohybovat se volně bez ochrany. Christophe ji a jejího jediného přítele Gravese přivezl do Scholy, což je škola, kde ji mají naučit, jak se bránit, a hlavně místo, kde by měla být v bezpečí.

Schola je škola pro vlkodlačí a dhampýří teenagery. Bohužel pro Dru vlkodlaci a dhampýři posílají do škol jen kluky, takže se ocitla jako jediná holka na škole plné hochů, kde je dost často ve vzduchu cítit testosteron a spolu s ním školní bitka. Další špatnou věcí pro Dru je, že jakožto dhampýří holka je vzácná, a tak se jí nesmí nic stát, tudíž se nemůže účastnit žádných rvaček ani slíbeného výcviku. Navíc Dru nikdo nechce nic říct, ani vysvětlit a spekuluje se o tom, zda v Řádu není zrádce, který chce jen jedno. Zabít novou světochu, zabít Dru.

Druhý díl série Andělé noci navazuje přesně tam, kde ten předchozí skončil. Tudíž tehdy, když Dru spolu s Christopherem a Gravesem jedou do Scholy, aby tak Dru ochránili před hrozícím nebezpečím. Celý díl se odehrává víceméně ve škole, kde hlavní hrdinka nemá většinu času takříkajíc do čeho píchnout, ale pořád není natolik znuděná, aby sáhodlouze popisovala svoje okolí. Většinou. Příběh je psán stejným stylem jako v první knize, tudíž drsnějším, nespisovným jazykem. Celou knihu vypráví opět Dru, ke které tento nespisovný styl mluvy prostě patří.

Lili St Crow ve čtyřech bodech

  1. Lili St Crow je pseudonym, pravým jménem se autorka jmenuje Lilith Saintcrow.
  2. Lilith Saintcrow se narodila v Novém Mexiku.
  3. Lásce k psaní propadla v deseti letech.
  4. Žije ve Vancouveru, Washington se svými dětmi a kočkami.

Ale Dru není jediná postava, kolem které se bude příběh točit. Tedy spíše jsou tu i jiné postavy, které se budou točit kolem Dru – přijde i na milostný trojúhelník. Čtenáře, který četl první díl, asi moc nepřekvapí, kdo to bude. Nicméně nemusíte být zklamaní, protože kniha je plná akce, obzvláště když Dru na chvíli vytáhne paty ze Scholy. Od milostného trojúhelníku například ve Stmívání se liší svou akčností – zatímco tam všichni usínali na vavřínech, tady se pořád něco mezi postavami děje. Čtenář se málokdy nudí a spíše může mít občas problém věci stíhat. Děj má rychlý spád, je svižný a čtivý, takže než se čtenář naděje civí na něj nápis KONEC.

Andělé noci je kniha, která se u nás nedočkala příliš velkého ohlasu a prodejnosti. Možná proto, že se mnohým může zdát kniha ve školním prostředí nudná a hlavní hrdinka příliš zahleděná do sebe. Kamenem úrazu je zřejmě její ukřivděnost a neustálé stěžování si na něco – ne že by k tomu neměla důvod, ale je toho tam prostě moc. Zkrátka a dobře s knihou se nejlépe popasují nejspíše dospívající, pubertální čtenářky, které zřejmě nebudou mít problém se s Dru sžít. Andělé noci: Zrádce sice není ta nejlepší kniha pod sluncem, ale příjemně se čte. Bohužel si díky již zmíněné nízké prodejnosti další díly budou nadšenci této série následující díly muset přečíst nanejvýš v angličtině.

  • Lili St Crow: Zrádce (Andělé noci 2)
  • BB/art, 2012
  • překlad: Gisela Kubrichtová
  • obálka: Michael Frost a Gregory Stadnyk
  • 280 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
12. července 2013, Kateřina Chloupková

Diskuze k článku

Kamagra Kaufen Nachnahme Evenign
Evenign - 22. 02. 2018 08:41

Levitra Prezzo In Erboristeria cheap cialis Svizzera Oral Jelly Kamagra

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).