Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Amanda Hockingová zve za romantickými troly, kteří ovládají telekinezi ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Amanda Hockingová zve za romantickými troly, kteří ovládají telekinezi, Amanda Hockingová: Dědička (Svět Tryllů 1)

Hocking Amanda: Dědička

Když bylo Wendy šest let, matka se ji pokusila zabít. O jedenáct let později se o sobě dozvídá pravdu. Jak hlásá obálka knihy: Co když bylo vše ve vašem dosavadním životě postaveno na lži?

Kimberley Everlyová čekala chlapce, ale místo něho se jí narodila Wendy, kterou nikdy nepřijala jako svou dceru. Když bylo dívce pět, zemřel jí otec a o rok později se jí máma pokusila zabít. O pár let později se Wendy nedaří zapadnout do kolektivu ve škole a lepí se na ni problémy. Střídá jednu školu za druhou, teta a bratr se kvůli ní často stěhují. Neustále ji pozoruje Finn Holmes, její nejnovější spolužák, o kterém hlavní hrdinka zjistí, že je Trylle, tedy trol.

Tryllové se od lidí liší tím, že jí zdravě a pijí jen vodu. Neradi nosí boty, mají tmavě hnědé oči a vlasy, které nejdou učesat. Jsou krásní, inteligentní a své děti vyměňují za děti lidí. Když mladý Tryll dospěje, najde ho stopař, jako je Finn, a přivede ho do města, kde jejich rasa žije. Stopaři nejsou podvrhováni jako ostatní Tryllské děti do lidských rodin a jejich schopnosti dovolují podvržence vystopovat. Mají také zvláštní schopnosti, ať už se jedná o ovládání živlů, telekinezi nebo Wendyno přesvědčování, kterým donutí každého člověka, aby udělal to, co ona chce.

Amanda Hockingová v pěti bodech

  • Narodila se 12. července 1984, nyní žije v Minnesotě.
  • Píše především young adult paranormální romance a městské fantasy.
  • Mezi její nejznámější díla patří série My Blood Approves o upírech a trilogie o Tryllech.
  • Více než milion knih prodala jako e-booky, až později byly její romány vydány tiskem.
  • Je kytaristkou ve skupině Fraggin Aardvarks.

Hlavní postavou je dívka, která se neliší příliš od ostatních až do doby, kdy zjistí, že není člověk. Kniha Amandy Hockingové je psaná ich-formou z jejího pohledu, což hlavně dívkám dovoluje se plně vžít do postavy Wendy. Na konci knihy čtenáři naleznou i čtyři bonusové kapitoly, které jsou psané opět ich-formou, ale tentokrát z pohledu Lokiho, syna vůdce Vittry.

Děj Dědičky se neodehrává v žádném jiném světě, proto se lze snadno vžít do situace a snadněji si představit místa popsána v románu. Ten je plný děje, ale nikoliv nečekaných zvratů. Plynule se ubírá ke svému konci, který autorka trochu násilně utnula – přesto se kniha čte dobře. Pro svůj romantický nádech ji ocení spíše dívky, než chlapci, kterým se nejspíš zalíbí postavy jako je Finn Holmes, který se vždy objeví, když je Wendy v nesnázích. Finna vnáší do příběhu trochu tajemna a malá překvapení, která oživí příběh.

  • Amanda Hockingová: Dědička (Svět Tryllů 1)
  • Fortuna Libri, 2012
  • překlad: Jana Jašová
  • obálka: Lisa Marie Pompilio
  • 312 stran, 259 Kč (v e-shopu Fantasye již za 233 Kč)
4. února 2013, Ivana Scholzová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Tryllové 1 - Dědička

Tryllové 1 - Dědička
259 Kč 233 Kč