Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

… a žili spolu s Deadpoolem šťastně i po smrti, Brian Posehn a Gerry Duggan: Deadpool se žení

Brian Posehn, Gerry Duggan: Deadpool: Deadpool se žení

Deadpool vzal obrovskou palici a na plné pecky rozezněl svatební zvony. Kdo je jeho nastávající a kdo všechno dorazí na obřad? A přežijí to všichni ve zdraví?

Pamatujete na půvabnou a děsivou královnu podsvětí Shiklah? S Deadpoolem jim to klape přímo náramně, a proto se rozhodli uspořádat krásnou svatbu a ještě krásnější večírek. Zvaní jsou všichni – od Logana po Thora (jen ten Spider-man to tentokrát nějak nestihl). Pak už zbývá jen vychutnat si svatební cestu do Tokia, vrátit se do 50. let a zachránit Nicka Furyho před zuřícím Hitlerem a vyrovnat se s krapánek rozdvojenou osobností. Brnkačka, ne?

Sto kreslířů, sto stylů

Tahle Deadpoolova svatba rozhodně není jeho první – málokdo by to do něj řekl, ale Deadpool je starý proutník. A zavzpomínat na staré lásky je perfektní způsob, jak k tvorbě tohoto sešitu přizvat nejrůznější scénáristy a kreslíře, kteří se na Deadpoolovi kdy podíleli. Připravte se tedy na to, že v první polovině sešitu platí, že co pár stran, to jiný styl kresby, vyprávění i jiný příběh. Občas je to akce rychlá jako blesk, jindy upovídané melodrama. Sranda k popukání i doják k pláči. Zkrátka, v tomto mixu emocí si s chudákem Deadpoolem každý tvůrce dělá, co se mu zachce – až si člověk říká, kdy to ten Deadpool všechno stihl a jak to, že mu z toho ještě nehráblo. I když na druhou stranu… najednou se člověk jeho chování vážně nediví.

Návrat ke „standardní“ akci

Druhá polovina komiksu už je „šablonovitý“ deadpoolovský nářez – hromada nepřátel i mezi přáteli, končetiny lítající na všechny strany a hlášek plná huba. Deadpool se s tím jako vždy moc nepáře a naopak rozpáráním (případně proděravěním) řeší prakticky každý problém v domácnosti. I tentokrát cestuje časem i prostorem – konkrétně do Tokia a do 50. let (což je hlavně po grafické stránce naprosto lahůdkové gangsterské retro). A možná z budoucnosti dorazí i Cable.

„Jenom v New Yorku musíte pozabíjet milión sedum nindžů jen proto, abyste se mohli vyškrábat na střechu a v klidu a míru odtamtud odprásknout slepce.“

Deadpool má tak jako vždy nejpřesnější mušku, když se trefuje do vlastních řad. Fórky na komiksy od Marvelu, popkulturní odkazy a znevažování v podstatě všeho je zkrátka jeho parketa. Nezapomeňte pozorně sledovat i jednotlivé panely, ať vám náhodou nějaká ta rafinovaně schovaná narážka neuteče.

Deadpool to kromě komiksu rozjíždí na plné pecky i ve svém druhém filmu – už jste viděli jeho nejnovější kousek?

Jedna romance končí, druhá začíná

A na co se těšit příště? Deadpool je romantik tělem i duší, příště se tedy konečně potká s platonickou láskou svého života. Deadpool se dá dohromady se Spider-manen v pořádné Parťácké romanci, která u nás vyšla v květnu 2018. Jestli jste si tedy mysleli, že všechny nekorektní sexuální narážky už ze sebe Deadpool dávno vysypal, tak to jste ho ještě neslyšeli flirtovat s Peterem Parkerem – teď už zbývá jen, aby se ti dva potkali i na filmovém plátně.

  • Brian Posehn a Gerry Duggan: Deadpool se žení
  • Crew, 2018
  • Překlad: Darek Šmíd
  • Obálka: Scott Koblish, Mike Hawthorne
  • 168 stran, 379 Kč (v e-shopu Fantasye již za 341 Kč)
4. června, Sabina Dudová

Deadpool: Deadpool se žení

Deadpool: Deadpool se žení
Vložit do pytle na zboží  Koupit 379 Kč 341 Kč