Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
35 dívek bojuje o život jako z pohádky ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

35 dívek bojuje o život jako z pohádky, Kiera Cassová: Selekce

Cassová Kiera: Selekce

Ve městě Illeá je společnost rozdělena do osmi kast. Zatímco si v první kastě královská rodina žije jako v pohádce, příslušníci osmé se protloukají životem bez střechy nad hlavou. V Selekci dostává pětatřicet dívek z různých kast svou životní šanci. Získat princovo srdce, a tím navždy změnit život sobě i své rodině.

Šestnáctiletá Amerika Singerová žije v páté kastě, která se zabývá uměním. Jejich pětičlenná rodina nemá na rozdávání, ale žije se jim dobře. Když se v poštovní schránce objeví dopis, že byla vybrána do Selekce, není na rozdíl od své matky ani trošku nadšená. Ona už totiž svou lásku našla.

35 dívek. 1 princ. Životní šance.

Hlavní postava, která příběh vypráví, je na rozdíl od typické young adult hrdinky rozumná, zodpovědná a není zbrklá. Když obdrží osudný dopis, striktně odmítá svou účast, ačkoli o Selekci sní většina dívek v jejím věku. V této situaci se ale dostává do rozporu. Doma se nemají přímo špatně, ale může být tak sobecká a upřít své rodině šanci na lepší život? Její milovaný ji nakonec sám přesvědčuje, aby své štěstí zkusila. Šance na úspěch je stejně mizivá, nebo ne?

Kiera Cassová v pěti bodech

  1. Vyrůstala v Jižní Karolíně.
  2. Vystudovala historii na Radford University.
  3. Miluje tanec, knihy a natáčení videí.
  4. Svou první knihu (The Siren) vydala sama v roce 2009.
  5. V současné době žije se svým manželem a dvěma dětmi v Blackburgu ve Virginii.

V knize Kiery Cassové se čtenář setká jak se zakázanou láskou, tak s milostným trojúhelníkem. Přestože Amerika zpočátku odmítá jakkoliv bojovat o princovo srdce, čím dál rychleji zjišťuje, že se jí každý den strávený v selekci zamlouvá čím dál víc. Naneštěstí hlavní hrdinka své problémy omílá tak často, že se jejich popisy stávají zdlouhavé a především nudné. Na druhou stranu, ačkoliv hraje v Selekci láska velmi důležitou roli a atmosféra se nese spíše v klidném duchu, je jasné, že nadcházející díly sebou přinesou víc akce. Jak už to bývá, nižším kastám se nelíbí nadřazenost královského dvora a jsou odhodlány něco změnit. Jestli vypukne válka, to se čtenáři dozví až v dalších dílech s názvy Elita a První.

Když nám ten dopis přišel do schránky, máma byla radostí bez sebe. Byla přesvědčená, že se tak vyřeší všechny naše problémy, že prostě zmizí. Její skvostný plán měl jediný háček, a to mě. Nebyla jsem vyloženě neposlušná dcera, ale v tomhle jsem se jí vzepřela. (str. 5)

První díl této dystopické trilogie nezaujme jen překrásnou obálkou, ale i svým lehkým, čtivým příběhem. Spousta dialogů, krátké popisy a hlavně sympatické postavy činí těžké Selekci odložit, přestože nejde o knihu, ze které by se čtenáři tajil dech.

  • Kiera Cassová: Selekce (Selekce 1)
  • CooBoo, 2014
  • překlad: Jana Montorio Doležalová
  • obálka: Gustavo Marx
  • 288 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
24. října 2014, Roxana Kubovská

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Selekce

Selekce
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč

Selekce - box

Selekce - box
Vložit do pytle na zboží  Koupit 1199 Kč 1079 Kč