Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Skleník, Aldiss Brian

skleník
Název:   Skleník
Autor:   Aldiss Brian
Žánr:   sci-fi
Počet stran:   252
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Laser
Překladatel:   Jan Vaněk
Autor obálky:   Lubomír Kupčík

Běžná cena:   278 Kč
Naše cena:   250 Kč
Sleva:   28 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Brian W. Aldiss, jeden z Velmistrů žánru science fiction, popisuje ve svém mistrovském díle budoucnost, v níž lidé již dávno ztratili dominantní postavení na Zemi a vlády nad planetou se ujaly všudypřítomné rostliny. Ve stínech nekonečné džungle tak osamocené skupinky pozemšťanů přežívají v nikdy nekončícím boji s agresivní vegetací. * Vydejme se spolu s chlapcem Grenem a dívkou Yattmur na podivuhodnou cestu za odkrytím dávných událostí, při nichž lidstvo ztratilo svou nadřazenost. A poznejme přitom svět, v němž je člověk tím takřka nejubožejším tvorem neustále bojujícím o pouhé přežití…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Skleník, Aldiss Brian
BoB - 07. 07. 2008 16:00

Autor, který si již svým prvním románem Nonstop získal přízeň čtenářů je zpět. Další dílo Briana Aldisse, které nám nakladatelství Laser servíruje v edici Mistrovská díla SF má název Skleník. Jedná se o Hugem oceněný příběh, ve kterém flóra díky rychlé evoluci vytlačila nejen lidstvo, ale živočišnou říši celkově na druhou kolej. Člověk již není dominantní životní forma planety. Díky pro rostliny nezvykle příznivým podmínkám je celá Země pokryta zelení. Jelikož co do plochy již není kam se rozrůstat, jediná možnost k expanzi je jít do výšky. Džungle, kam se podíváš. Jen tu a tam se mihne několik lidských bytostí, které se, chtějí-li přežít, musí mít permanentně na pozoru. Smrt totiž číhá všude a stačí chvilka nepozornosti a rázem je po všem... Další dílo s rostlinami, které ovládly celou planetu a znepříjemňují život všemu, co doposud přežívá. Většinou se podobná vize týká cizí planety, avšak zde se jedná přímo o naši Zemi. Vyzdvihl bych především poutavý popis zeleného světa, díky němuž se vaše fantazie odpoutá a bude prolétat mezi gigantickými stromy jako vítr. Opět nevšední zážitek, který nám dokazuje nejen autorovy kvality, ale které rovněž potvrzuje rozhodnutí nakladatelství Laser, zařadit toto dílo do mistrovské ediční řady.
Skvělé!!
Lenkask1 - 21. 01. 2010 12:57

>Moc mě bavily neuvěřitelné množství druhů rostlin, u každé z nich jsem žasla nad autorovou fantazií.To, jak si spisovatel dokázal vymyslet a představit vývoj na zemi bravurní. Bavil mě i děj. Prostě mě bavila celá kniha, takže doporučuji:)
Super čtení
renefer - 30. 01. 2010 08:01

Další z knih, které nastiňují katastrofální vizi budoucnosti naší planety.Určitě doporučuji přečíst, je to velmi poutavé čtení. Oceňuji především práci překladatele, protože pojmenování všech rostlino-tvorů stojí za to :o)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 241 Kč
 206 Kč
 268 Kč
 209 Kč
 268 Kč
 206 Kč
 314 Kč
 179 Kč
 314 Kč
 113 Kč
 305 Kč