Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Stvořitel duchů, Abnett Dan

Abnett Dan: Warhammer 40 000 - Stvořitel duchů
Název:   Stvořitel duchů
Autor:   Abnett Dan
Žánr:   sci-fi
Série:   Warhammer
Podsérie:   Warhammer 40 000
Počet stran:   359
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Martin Novák
Autor obálky:   Adrian Smith

Běžná cena:   359 Kč
Naše cena:   323 Kč
Sleva:   36 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Imperiální ozbrojené síly na Sabbatiných světech začaly mohutnou protiofenzivu proti temným vojskům Chaosu. Pro komisaře Ibrama Gaunta a jeho První a jediné je to začátek bitvy, která je může přinutit obětovat nejenom svoje životy, ale i duše. * Druhá kniha epické ságy o Gautových Duších interplanetárních válkách, velké ctižádostivosti, zradě a cti.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Stvořitel duchů, Abnett Dan
Greyknight - 08. 02. 2008 12:48

Druhá kniha u Prvních Jediných a jejich komisaři je ještě lepší než první. Hlavní osa příběhu je prokládána kratšími příběhy, které vykreslují osobnosti postav jako je seržant Mkoll, plukovník Corbec, major Rawne nebo ostrostřelec Šílený Larkin.
Ad Stvořitel duchů, Abnett Dan
Jack_Dark - 08. 02. 2009 15:04

Stvořitel duchů se hodně věnuje jednotlivým postavám Gauntovým duchům a popisuje vznik tohoto regimentu na osudové planetě a boje v Sabbatových světech. Abnnet si drží svoji vysoce nasazenou laťku a opět dokazuje že je jedním z nejlepších autorů z oblasti Warhammru.
Pohyb na metách vysokých...
Lokken - 09. 02. 2009 14:07

Pokračování příběhů Gauntových duchů navazuje na předcházející díl na výbornou. Autor se tentokrát více věnuje ostatním postavám, přibližuje je čtenáři a zmiňuje jejich osudy. Výborně tak dokresluje předchozí putování Taninského Regimentu ve službě Císaři a čtenář se nemůže ubránit otázce, jak se budou osudy komisaře a jeho vojáků vyvíjet dál...
Ad Stvořitel duchů
BoriHokr - 06. 03. 2009 11:28

Abnett se tentokráte nevrací v čistém románu, spíše v řetězci povídek. Spojující text tu samozřejmě je, ale nedá se říci, že by kvalitou nějak převyšoval zbytek. Jako román tedey poněkud slabší pokračování, jako soubor povídek ovšem víc než důstojný návrat k tanithským Prvním a jediným. A pak už záleží čistě na čtenáři, jak moc si minule oblíbil jednotlivé vojáky této kumpanie a od tohoto faktu se bude odvíjet i jeho spokojenost či nespokojenost s knihou. Velkou výhodou je, že kniha nabízí několik rozmanitých prostředí a autor dokázal vytvořit příběh na tělo každému ze svých hrdinů, takže se nemusíme obávat, že by se jednalo o deset stejných povídek, se stejnou zápletkou o obraně (útoku) a hrdinských ztrátách čelem ke zdrcující přesile. Abnett umí. Už aby tu byla Nekropole.
Stvořitel duchů
gilbert - 01. 05. 2010 23:26

Druhý díl Gauntových duchů je, jak už tu bylo napsáno přede mnou, skutečně spíše sledem povídek, naroubovaných na příběh jedné bitvy, v níž autor totožnost nepřítele dlouho výborně zatajuje a dovedně mate čtenáře.:) Jednotlivé příběhy nám tak představí několik členů Tanihtského regimentu. Nebudu se tady rozepisovat o jednotlivých povídkách, v každé vystupuje coby hlavní hrdina jeden z vojáků, ať už jde o odstřelovače Šíleného Larkina či majora Rawneho (u něhož Gaunt nikdy neví, kdy mu jak se hezky česky říká, bodne kudlu do zad - povídka o tom, jak se tihle dva probojovávají na jednom zmrzlém světě z týlu orků, je jedna z nejlepších). Rozhodně bych vyzdvihl povídku, v níž vystupují plukovník Corbec a felčar Duchů – je o takřka beznadějném bránění vojenského lazaretu hrstkou mužů proti přesile válečníků Chaosu; a příběh, který ukáže, že nejsilnější voják regimentu nemusí být nutně tím nejhloupější (což však ví pouze dotyčný voják a Gaunt:)). Samotný příběh bitvě na jedné horké planetě, kterou snad celou tvoří nebezpečná džungle, která je vojákům stejným nepřítelem, jako třeba vojáci Chaosu je pak mimo jiné oživen přítomností inkvizitorky, která má spadeno na Gauntova ordonance – jeho talent předvídat každé velitelovo přání zavání kacířstvím (coby si tam asi počal Radar ze seriálu MASH :)) Celkově se jedná o opět povedenou knihu, pokud k ní tedy budete přistupovat spíše jako povídkové sbírce a oblíbili jste si v prvním díle První a jediné a chcete se o nich dozvědět více. Najdou se tu i slabší příběhy, ale celkový dojem je jednoznačně za 4*.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 314 Kč
 224 Kč
 224 Kč
 260 Kč
 260 Kč
 188 Kč
 260 Kč
 206 Kč
 179 Kč
 224 Kč
 215 Kč
 269 Kč