Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zrození čarodějky, Farland David

Farland  David: Runovládci  3 - Zrození čarodějky
Název:   Zrození čarodějky
Autor:   Farland David
Žánr:   Fantasy
Série:   Runovládci (3)
Počet stran:   340
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Classic
Překladatel:   Čuba Václav
Autor obálky:   Les Edwards
ISBN:   80-86139-83-2

Běžná cena:   189 Kč
Naše cena:   170 Kč
Sleva:   19 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Třetí díl navazuje na Vlčí bratrstvo a pokračuje v příběhu o Gabornovi, Králi Země, který ztratil svou moc, ale přesto nadále chrání svůj lid. Musí bojovat s hrozbou ničitelů, které pronásleduje celou zemí. Ničitelé míří zpět do svého domova v Podsvětí a je Gabornovým osudem je následovat do hlubin země. Raj Ahten, veliký válečník obdařený silou tisíců odkazů, byl původně Gabornovým největším nepřítelem. Teď však musí bojovat o to, aby uchránil svou říši. Jeho sny o dobývání se rozpadly, neboť ničitelé ohrožují jeho domovinu. A malá dívka Averran, vedená příkladem Prastarého ochutnala mozek ničitele a získala tak jeho vzpomínky, se stává klíčem k hledání temného sídla ničitelů.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Zrození čarodějky, Farland David
falko - 08. 07. 2008 14:33

Po druhém díle je třetí díl velmi příjemným překvapením. Děj se stává dynamičtějším a mnohem lépe čitelnějším. Před každou kapitolou jsou nejrůznější přísloví z tamějšího světa a tím se stává Zrození čarodějky i zajímavějším.
RE: Ad Zrození čarodějky, Farland David
falko - 08. 07. 2008 14:35

Dodatečně hodnotím
...
Ogre - 13. 07. 2008 14:08

Zas ma Classic nastval, rozdelil knihu na 2 casti .... som zvedavy kedy vyjde dalsi diel !
RE: RE: Ad Zrození čarodějky, Farland David
gilbert - 31. 10. 2010 23:08

Třetí díl série je v českém vydání rozdělen na dva díly. Navazuje přesně tam, kde předchozí skončil. Po velké bitvě u Carrisu s Ničiteli, všichni opouštějí bojiště sledujíce vlastní cíle. :) Rovněž je čeká řada btížných rozhodnutí. Především je třeba sledovat a pobíjet prchající Ničitele. Gaborn je v těžké situaci. V dobrém úmyslu použil v bitvě nesprávně magii Země, a tudíž o část této moci přišel – cítí sice nebezpečí, které lidem, jež si vyvolil, hrozí, ale nemůže je varovat. K tomu musí čelit intrikám ostatním králům, služebníkům elementů (největší nebezpečí představuje král Anders – služebník větru, přitom jeho syn Celinor nemá o otcových plánech tušení a věrně slouží Gabornovi). Překvapivě méně prostoru je věnováno Raj Ahtenovi, který se také potýká s vážnými problémy: Země ho odvrhla, a on v podstatě zemřel – naživu ho udržuje jen velké množství odkazů životní síly (i tak ale postupně slábne). Jeho ohnivý čarodějové mu nabízejí řešení – ale cenou za to by byla jeho duše. Zásadní zlom v jeho váhání nastane při střetu s Ničitelskou čarodějkou. Borenson se stále utápí v depresích (po posledním navýsost bolestivém setkání s Raj Ahtenem kdy byl připraven o mužství, se ani nelze ani divit), proto ho Gaborn vysílá s poselstvím do Inkary. Jeho žena Myrima ho doprovází. Cesta to bude nebezpečnější, než se zdálo. Velkým plusem je větší prostor dávaný Averan, která dokáže (pokud pozře část Ničitelova mozku) číst vzpomínky mrtvého Ničitele, díky čemuž se více dozvídáme o jejich hierarchii a povaze. Většina děje se věnuje popisu bojů s Ničiteli, dočkáme se tedy řady menších bitev a potyček a celkově je v obou částech třetího dílu děj plynulejší a má spád. O postavách platí to, co jsem napsal u předchozího dílu – velký prostor zde dostávají manželky hrdinů, především Myrima a Ioma. Celkově je třetí díl o něco lepší než předchozí, ale na čtyři hvězdičky to není.:)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 170 Kč
 260 Kč
 260 Kč
 181 Kč
 174 Kč
 260 Kč
 260 Kč
 260 Kč
 269 Kč
 314 Kč
 229 Kč