Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zabíječ skavenů, King William

zabijec skavenu dotisk
Název:   Zabíječ skavenů
Autor:   King William
Žánr:   fantasy
Série:   Warhammer
Podsérie:   Sága o Gotrekovi a Felixovi (2)
Počet stran:   284
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Drahomíra Šmerglová
Autor obálky:   Geoff Taylor
ISBN:   978-80-7332-525-1

Běžná cena:   369 Kč
Naše cena:   332 Kč
Sleva:   37 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Dotisk druhého dílu ságy o Gotrekovi a Felixovi. * Gotrek a Felix se vracejí v románu Zabíječ Skavenů, druhém dílu epické ságy zasazeném do obrovského města Nulnu. Skaveni – krysí lidé chaosu – kteří žijí ve stokách pod městem, se pokoušejí narušit svými tajemnými kouzly samou podstatu říše. Pod vedením šedého věštce Thanquola jsou služebníci Rohaté krysy odhodláni svrhnout tuto nejmocnější baštu lidí. Jakou šanci mají dva dobrodruzi proti takovým silám?Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Zabíječ skavenů, King William
Tobša - 27. 02. 2008 12:29

Zabíječi skavenů - pokračování Zabíječe trollů. Trolobijce Gotrek a jeho Pamětník Felix se nechávají zaměstnávat ve městě Nulnu. A ani zde, ke smůle Felixově, se nevyhýbají různým nebezpečím. Začínají jako kanáloví strážci a brzy se setkávají se skaveny. Rasou, která je stejně prohnilá, jako zrádná. Na blízko pociťují nepřátelství jejich "budoucího nerozlučného nepřítele", skaveního šedého věštce - Thanquola. Ten spolu se zrádným Lurkem plánuje dobití města pro svou vlastní sláva a slávu Rohaté krysy - jejich boha. Gotrek s Felixem odolávají během několika kapitol útoku mnoha skaveních klanů, avšak ani jednomu z nich se nechce zemřít. Kniha je poměrně dobře čtivá, ale dost předvídatelná a některé pasáže celkem dost vláčné a plné klišé, ale i přesto kniha stojí za přečtení.
Druhý díl sagy je nejzábavnější ze všech dohromady...
Greyknight - 20. 03. 2008 19:17

Druhý díl sagy je nejzábavnější ze všech dohromady. Gotrek a Felix se dostávají do říšského města Nuln, které se má brzo stát místem invaze krysí rasy skavenů. Hlavním nepřítelem je zde šedý věstec Thanquol, který se chce stát velitelem skaveních vojsk v útoku na město. Skaveni odjakživa intrikují aby získali lepší postavení, právě tyto "skvělé" intriky dodávají knize na zábavnosti. Jeden z nejlepších dílů celé ságy.
Zabíječ skavenů, King William
DAM - 18. 04. 2008 09:13

V druhém díle se Felix a Gotrek dostanou do města Nulnu kde v kanálech brání město před invazí skavenů. Zde se seznámíme s šedým věštcem Skavenů Tanquelem, který nás bude doprovázet několik dalších dílů. Dle mého názoru není tento díl tak dobrý jako ostatní, ale kdo má rád třeba politikaření a intriky, přijde si na své. Místy je kniha nudná a odehrávající se stále ve stejném prostředí. Pro dokreslení celé ságy, je přečtení téhle knihy ale nezbytné.
Ad Zabíječ skavenů, King William
Jack_Dark - 08. 02. 2009 18:28

Zabíječ Skavenů je výborné pokračování Zabíječe Trollů. Naši dva hrdinové se nyní postaví proti obávaným Skavenům. Mnoho lidí v Říši ani nevěří že existují, ale Gotrek a Felix s nimi pořádně užijí adrenalinu a soubojů. Objevuje se zde jejich nový nepřítel a to šedý věštec Thanquol. V této knize dojde i na několik úsměvných momentů.
Ad Zabíječ skavenů
BoriHokr - 13. 02. 2009 20:57

I tentokrát se sice jedná o sbírku povídek, ale již mnohem více propojenou. Prostředí města Nulnu (a především jeho stok) nepřivítá Gotreka a Felixe zrovna vstřícně. Končí doslova na dně společnosti, ale hlavně - v městě se setkají se spiknutím krysí rasy skavenů. Ty pojal King nejen jako přemnožené zbabělce, ale i jako zdroj humoru (velmi povedeného, i když při několikerém čtení už mírně ohraného - což však ve Skavenech napoprvé rozhodně nepostřehnete!). Objevuje se i šedý věštec Thanquol, který jak se zdá bude hrát svou roli i v příbězích Nathana Longa. Ale hlavní je nakonec opět Gotrek a jeho hledání slavné smrti. A Felix po jeho boku, aby vše zaznamenal. oproti Trolům vtipnější, ale nevyrovnanější pokračování.
Ad Zabíječ skavenů, King William
Norek - 23. 03. 2009 20:32

Další díl Zabíječe zavádí Gotreka a Felixe do říšského města Nulnu, kde se krátce po jejich příchodu stane hned několik podezřelých událostí v kterých mají prsty skaveni, rasa která si bere to nejlepší (nebo možná nejhorší, záleží jestli jste Skaven nebo někdo jiný) z krys a lidí. Podle toho taky jejich obléhání Nulnu vypadá. Skavení rasa je nadmíru vychytralá a tak se bude muset dvojice postavit hladovým masám krys, magickému moru a přepadení Technické univerzity, kde se Skaveni pokusí ukrást ultimátní zbraň říše-parní tank. Nic z toho se jim ale díky trolobijci nepodaří, i když bez zrady ve Skaveních řadách, kdo ví, jak by to všechno dopadlo. Kromě prospěchářství a podrazáctví mají Skaveni další zajímavou vlastnost-rychlé plození. To se projeví při velkém frontálním útoku na město a znamená to mnohem víc zářezů na pažbě Gotrekovy sekery. Kniha je svým stylem trochu odlišná od té předešlé, dost ubylo na ponurosti a přibylo humoru, hlavně díky Skavenům a jejich odvaze. Taky už nejde o klasickou sbírku povídek, ale spíše několik na sebe navazujících kapitol. Taky ubylo dost akce a tím pádem i Gotreka, který zbyl už jen na hlášky a zabíjení, na druhou stranu se zase autor pořádně věnoval postavě Felixe a jeho minulosti. Knížka jako taková pak plní velmi dobře svou roli průvodce světem Warhamemneru, ale podstatně méně obstojí její příběh, který stojí a padá s krysí rasou a Felixem.
Zabíječ skavenů
Crovax - 21. 07. 2009 21:09

Druhá kniha o Gotrekovi a Felixovi ze světa Warhammeru formou deníkového zápisu nenásilně navazuje na Zabíječe trolů. Obálku i tentokrát ilustroval John Gravato, jehož kresby jsou ozdobou prvních 4 dílů ságy a troufám si tvrdit, že převyšují výtvory ostatních umělců počínaje Zabíječem bestií. Zabíječ skavenů je souborem několika relativně samostatných příběhů budících však spíše dojem 6 kapitol a krátkého doslovu (který otvírá cestu do dalšího dobrodružství). Nuln nepřivítá hrdiny právě s otevřenou náručí a práce stokaře v kanálové hlídce nepatří mezi nejvoňavější zaměstnání. Vše se komplikuje, když náhodou objeví zradu šéfa tajné policie von Halstadta. Druhou linií příběhu je snaha šedého věštce Thanquola o získání lepší pozice ve skavení hierarchii za každou cenu, pro což se neváhá spolčit ani s mrzkou lidskou rasou. Osudy Thanquola a Gotreka s jeho společníkem se prolínají v domě von Halstadta, kdy Felix šéfa nulnské policie v souboji zabije. Hrdinové jsou nuceni změnit povolání, proto své působiště přesunují do hostince u Slepého prasete coby vyhazovači. Šedý věštec nepřestává intrikovat a pokusí se je zabít za pomoci elitních krysích zabijáků. Jako vždy skavení plány nevycházejí a dokonce je Thanquol nucen svým nepřátelům pomáhat, aby si udržel vůdčí postavení. Tak jsou trolobijcem s Felixem postupně pobiti krysáci v nulnské univerzitě, zničeni mniši z klanu Morová rána i se svou drahocennou relikvií-Kotlem tisíce morů a nakonec zahubena většina žravých krys. Vše vrcholí při mohutném nočním útoku na Nuln, kdy se krysákům podaří proniknout až na bál hraběnky Emmanuelle. Zabíječ skavenů bylo mé první setkání s nesourodou dvojicí trpaslíka a člověka z krutého světa Warhammeru. Asi proto je můj přístup ke knize až příliš nekritický, ale i přesto si myslím, že jde o vůbec jeden z nejlepších, ne-li nejlepší příběh ze ságy o Gotrekovi a Felixovi. Dozvídáme se něco více o Jaegerech z Altdorfu i z Felixovi minulosti a hrdinové získávají opravdu mocného protivníka-chaotitem věčně předávkovaného skaveního věštce Thanquola.
Druhý Gotrek a Felix…
Manatee - 01. 05. 2010 12:11

Druhá kniha o Gotrekovi a Felixovi ze světa Warhammeru. Druhá kniha o Gotrekovi a Felixovi je zasazená do obrovského města Nulnu. V kanalizačních sítích pod městem sídlí Skaveni - krysí lidé Chaosu. Kromě skavenů v kanálech sídlý další spodiny Chaosu - například mutantů skřetů atd. V kanálech kromě podřadných rysáků žije také několik mocných skaveních mágů. Šedý věštec Thanquol je skavení mág, který žije ve stokách pod Nulnem. Jeho cílem je dobýt celý Nuln. Když dorazí Gotrek a Felix po dlouhé pouti do Nulnu, nejsou zrovna příjemně přivítání. Nedlouho poté, co do města dorazí, jsou napadeni skaveny. Gotrek s Felixem se tedy proto vydávají do boje proti skavenům. Tento díl je opět rozdělený na povídky. Tentokrát je jich šest. Pro vítězství se pokusí skaveni unést parní struj z nulnské univerzity. Gotrek s Felixem se musí mimo boji se skaveny bojovat i se zradami ve vlastních řadách. Protože se Gotrek s Felixem snaží o zamření Thanquolových plánů pokusí se je šedý věštec odstranit. Na naše duo pošle okapové běžce - Elitní skavení vrahy. Druhý zabíječ se dá označit za volné pokračování Zabiječe trolů. Skoro po celou dobu knihy sledujeme dvě dějové linie: První je šedý věštec Thanquol a jeho plány na ovládnutí Nulnu. A ve druhé sledujeme Gotreka a Felixe. Velmi se mi líbí propracovaný popis skaveních technologií. V knize se dále dozvídáme něco o Felixově minulosti. Dále samozřejmě nechybí vtip. Můžete také očekávat malinko té politiky. Opět - kdo má rád Warhammer a duo Gotreka s Felixem - jasná koupě.
Zabíječ Skavenů
SDgooo - 19. 07. 2010 19:22

O hodně lepší než první díl, kapitoli jsou krásně propojené v jeden veliký příběh. Sledujeme rozdělené dva příběhy, jeden o Gotrekovi a Felixovi jak se snaží zabránit válce se skaveny a druhý o šedém věštci, skavenovi, který chce zničit celý Nuln a převzít nad ním vládu. Občas je až přehnané jak se Gotrekovi nikdy nic nestane, ale takový Gotrek je, nebojácný a nezranitelný. Perfektně stupňující konec v závěrečné bitvě. Mohu jedině doporučit.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 359 Kč
 314 Kč
 224 Kč
 296 Kč
 314 Kč
 296 Kč
 323 Kč
 188 Kč
 215 Kč
 269 Kč
 79 Kč
 224 Kč