Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zabíječ elfů, Long Nathan

Long Nathan: Warhammer 10 - Zabíječ elfů
Název:   Zabíječ elfů
Autor:   Long Nathan
Žánr:   fantasy
Série:   Warhammer
Podsérie:   Gotrek a Felix (10)
Počet stran:   310
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Geoff Taylor
Autor obálky:   Leona Malčíková

Běžná cena:   329 Kč
Naše cena:   296 Kč
Sleva:   33 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger se znovu setkají s čarodějem Maxem Schreiberem, aby se společně vrhli po hlavě do dalšího dobrodružství. Tentokrát musí čelit protivníkovi nad jiné nebezpečnému, temným elfům. Při pronásledování svých nepřátel se dostanou až do zrádného Moře spárů a tam jsou zajati a uvězněni v magické plovoucí pevnosti. Záhy zjistí, že nebude stačit jen uniknout z obklíčení tisíců temných elfů; bude také třeba zmařit jejich plány na zničení Říše a všech zemí Starého světa.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Zabíječ elfů, Long Nathan
Jack_Dark - 08. 08. 2010 22:13

Konečne se Gotrek a Felix postáví proti zákeřným a lstivým Druchii neboli Temným elfům, přesto že svoji pouť začínají v Aldorfu, už zde se setkají s nemalými potížemi, kdy se na scéně objevují staří známí Skaveni v čele se šedým věštcem. Nyní ale naše dvojice nebude putovat vstříc zkáze sama ale bude mít zajímavý doprovod který ozvláštňuje jejich putování. A že cesta do Moře spárů nebude vůbec jednoduchá je jistě každému znát. Jsem osobně velmi rád že se zde jako protivníci objeví právě Temní elfové, kde pak jsou dopodrobna představeny jejich zvrácené povahy a choutky, kde jejich krutost nezná mezí, a jejich způsob vedení boje je vynikající. Long holt nezklamal a přinesl skvělé dobrodružství populární dvojice, jen nyní přemýšlím kdo přijde na řadu v přístím Zabíječi, okruh se nám již velmi krátí.
RE: Ad Zabíječ elfů, Long Nathan
Fenris 13 - 09. 08. 2010 08:33

Příště bude Shamanslayer a po něm Zombieslayer....a ne, nedělám si srandu :-(
RE: RE: Ad Zabíječ elfů, Long Nathan
Virgl_CZ - 06. 10. 2010 15:07

Jojo, zajímalo by mš, kdy Longovi dojdou názvy :-D . Neznám sice příliš dopodrobna svět warhammeru, ale kromě trpaslíků chaosu, lizardmenů a vznešených elfů mě již moc tvorů nenpadá. Na druhou stranu, když už došlo i na zombie, ono se něco jistě najde (Viz audio book - Slayer of the storm god :-D ) Btw nepřipadá vám, že se série tak trochu vrací zpátky ke kořenům? Začalo to "obyčejnými" troly a skaveny, pak se to stupňovalo přes draky, obléhíní Praag až k obrům, a od osmičky zase obyčejní orkové :-( . Co se týče knihy samotné, musím přiznat, že ač jsem zarytý fanda Williama Kinga, kniha se mi líbila více než minulé dva díly, a proto dávám čtyři hvězdy (Dal bych tři, ale stejně jsem hodnotil i Zabíječe orků a lidí, a někde se ten rozdíl projevit musí :-). Některé věci v knize mi ale připadají až příliš "ztřeštěné", až nelogické (potopení celé Archy? WTF?. Na druhou stranu, je to jeden z mála dílů, při kterých má problémy porazit i "obyčejné" nepřátele (myšleno menší než 10 stop), což se mi líbilo, stejně jako výborný popis chování a choutek temných elfů. Atmosféra knihy je též na výborné úrovni. Možná bych mohl hodnotit pěti hvězdami, ale vůči Longovi mám prostě stále své výhrady, hlavně vůči jeho popisování akčních/bojových situací, kde se mu Kingův styl prostě napodobit nedaří, a jeho vlastní se zas na neporazitelného bijce příliš nehodí. Taktéž z chování jednotlivých postav, a to nejen v této sérii, ale i v pokračování Ragnara, bych si prostě představoval trochu jinak - viz starý Thanguol, setkání Felixe s Maxem, a občas i počínání samotného Gotreka. Jelikož se dostalo i na elfy, tak v příštích dílech očekávám, že autor využije Zabíječe obrů a na scéně se opět objeví Teclis, což bych velmi uvítal. V závěru tento díl hodnotím jako zdařilé pokračování Longovy série, oproti Kingovým dílům mi však stále připadá značně slabší, proto pokud nepatříte ke Kingovým obdivovatelům, nebo jste naopak fanoušci Nathana Longa, si klidně přičtěte bod či dva navíc. 7/10.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 314 Kč
 188 Kč
 174 Kč
 314 Kč
 332 Kč
 359 Kč
 229 Kč
 215 Kč
 350 Kč
 349 Kč
 206 Kč
 206 Kč