Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v období 2.1. - 15.2. je pražské knihkupectví Fantasya zavřeno z důvodu rekonstrukce prodejny. Osobní odběry na prodejně tedy v tomto období nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Meč pravdy 06 - Pekelná bible - brož., Goodkind Terry

Goodkind Terry: Meč pravdy 06: Krvavá církev - Pekelná bible
Název:   Meč pravdy 06 - Pekelná bible - brož.
Autor:   Goodkind Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Meč pravdy (3/2)
Podsérie:   Krvavá církev (2)
Počet stran:   400
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Classic
Překladatel:   Václav Čuba
Autor obálky:   Luis Royo

Běžná cena:   269 Kč
Naše cena:   242 Kč
Sleva:   27 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Válka se řítí závratnou rychlostí. Ve starodávnem proroctví existuje místo zvané Velká prázdnota. Pokud události dojdou na konec této větve, ztratí magie svůj smysl, a proto na toto místo žádné proroctví nedokáže proniknout. Lidstvo bez magie v tomto neznámu navždy skončí. To je to místo, kam chce svět přivést Jagang – snový cestovatel, který má schopnost zmocnit se každé mysli a podřídit ji své vůli – nejlépe však dokáže ovládat ty, kteří mají dar. Existuje jediná ochrana – Richard, válečný čaroděj. jeden z jeho předků stvořil magii, která jeho a všechny, kteří mu byli oddaní a byli k němu připoutáni závazkem, chrání před mocí snových cestovatelů. Magie se dědí po potomcích domu Rahlů, kteří mají dar. Richard instinktivně vytvořil vlastní pravidla hry. získal vládu nad D´harou a zmocnil se Aydindrilu. zrušil spojenectví střední země a vyžaduje kapitulaci všech zemí. Střední země je pokropená magií. Císařský řád postupné pohlcuje celý Starý svět. Jagang se chystá zmocnit paláce proroků a proroctví ve sklepeních. Ten, kdo chce vládnout lidskému rodu s pomocí proroctví, může nechat proběhnout události naplňující špatnou větev a s využitím schopností proroka, dokáže pochopit podstatu proroctví a zjistit, jak řídit události ke svému prospěchu. Pohrávání si s jednotlivými větvemi však vyvolá chaos, který nelze kontrolovat.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pekelná bible, Goodkind Terry
raina - 22. 04. 2008 14:23

Dvojdíl Krvavá církev považuji z celé ságy za nejslabší, i když ve srovnání s dvojdílem Nahé císařství to ještě ujde. Kniha trpí také nekvalitním překladem, kdy je najednou z matky zpovědnice matka vyznavačka atd. Kniha naštěstí vyúsťuje v můj nejoblíbenější dvojdíl Chrám větrů.
Ad Krvavá církev
BoriHokr - 12. 03. 2009 20:59

Poněkud slabší, než předchozí dva díly. Hlavně proto, že se naplno ukazuje, že další díly budou jen epizody velkého konfliktu, zatímco předchozí knihy se daly brát relativně samostatně (i když návaznost byla jasná). Hodně akce, hodně dějových linek a klasické autorovo mudrování nad absolutním dobrem a zlem a hlavně lidským fanatismem. Krvavá církev ovšem body ztrácí hlavně za změnu terminologie překladu (tradične nesouvisející obálky jsou opět líbivé, díky alepsoň za to). Přesto se stále jedná o perfektní čtení a závěrečná bitva je skvělá.
zdárne pokračovanie
Dariel - 30. 10. 2010 18:43

Richard sa zmocnil Aydrilu a pripojil ho ku Dhare. Potom rozpustil spojenú vládu stredozeme a požaduje aby mu všetky krajiny kapitulovali inak ich bude nútený zničiť, aby sa nepridali na stranu císarského rádu. Samozrejme sa to stretne z nedôverou a Richard musí svojich spojencov o dobrých úmysloch. Času je málo a Jagang už klepe na dvere za pomoci Inkvizítora. Tí čo sa nepridajú ku Richardovi zistia, že to bola posledný chyba čo spravili. V 6 diely série (2 diel krvavej cirkvy) sa situácia naozaj skomplikovala, čo čitateľovi spríjemňuje jeho zážitok. V tomto diely si tak isto prídu na svoje tí čo majú radi intrigy. Popisy bojov sú absolutne bezkonkurenčné. Páči sa mi aj to ako autor dal Richardovi obrovskú moc a pri tom je bezbranný a iba sa díva ako sa všetko rúca. Táto kniha je veľmi dobre čitateľná aj pre náročných a skôr starších čitateľov. Každopádne vás prekvapí netradičný koniec. Moje hodnotenie je na 4 hviezdičky.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 269 Kč
 269 Kč
 448 Kč
 223 Kč
 223 Kč
 266 Kč
 359 Kč
 440 Kč
 269 Kč
 440 Kč
 269 Kč
 242 Kč