Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Ostrov Duma Key, King Stephen

98924928_ostrov-duma-key
Název:   Ostrov Duma Key
Autor:   King Stephen
Žánr:   horor
Počet stran:   600
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Beta-Dobrovský
Překladatel:   Linda Bartošková
ISBN:   978-80-759-3129-0

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   314 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Edgar Freemantle je bohatý stavař, který při nehodě na stavbě utrpí zranění mozku a přijde o pravou paži. Když se probere z komatu, trpí takovými záchvaty zuřivosti a mezerami v paměti, že ho opustí manželka. Propadne depresím a sebevražedným náladám, a proto uposlechne rady svého terapeuta dr. Kamena, aby „změnil prostředí“. Odstěhuje se tedy z Minnesoty na Duma Key, maličký, téměř pustý ostrůvek u floridského pobřeží. Lékař ho pobízel: „Nenajdete ve svém životě kromě stavařiny ještě něco jiného, co by ty deprese oslabilo?" A Edgar Freemantle si vzpomene, že kdysi kreslil. Zjistí, že je velmi nadaný malíř, a začne na ostrově malovat. Jenže s obrazy se začnou dít zvláštní věci. Cokoli namaluje, objeví se i ve skutečnosti, a pokud to vymaže, zmizí to…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Ostrov Duma Key, King Stephen
Martin Bedeč - 14. 11. 2008 20:34

Anotace zní slibně a na Amazonu se to hemží výkřiky nadšení. Že by se nám po letech vrátil starý dobrý King z 80. let?
Anotace zněla slibně i mně, zdá se to být na Kinga...
Tomáš Tureček - 19. 11. 2008 16:36

Anotace zněla slibně i mně, zdá se to být na Kinga něco trochu jiného, než na co jsme zvyklí. Teď začínám číst v originále a musím říct, že je to chytlavé od samého začátku. Uvidíme na konci, jestli to bude nadšení nebo zklamání.
Namaluj si obraz
zarw - 03. 02. 2009 10:19

Znovu se s Kingem ocitáme v mysteriózním příběhu plném napětí a hlavně nevysvětlitelných jevů. Zpočátku přímá zápletka - rozpad rodiny hlavního hrdiny v důsledku jeho nehody a následných zdravotních potíží - se začíná zauzlovávat na idylickém ostrově, kde se hrdina snaží vrátit život do rozumných kolejí. Samozřejmá je hluboká vnitřní psychická stránka jednoho každého hrdiny, nad kterými si dal King opravdu záležet, všichni trpí svou minulostí, s níž se musí vypořádat. Důležitou roli opět hraje dětství a dětští hrdinové, jak už tomu u Kinga bývá pravidlem. Námět je opravdu originální, jen málokdo by očekával, že mrazivá, hororová atmosféra může být zachycena barevnými pastelkami.
Ad ostrov duma key
BoriHokr - 20. 05. 2009 15:41

King se nám vrací v plné síle. Po pár spíše průměrných knihách zase skutečný horor, kde se člověk do knihy raději v noci nepouští. Hlavní hrdina je bývalý stavař, který se po těžké nehodě vyrovnává s rozpadem manželství i vlastní osobnosti na odlehlém floridském ostrůvku, kde v sobě odhalí malířský talent. Jenže na ostrůvku existuje síla, která jeho talent hodlá využít pro vlastní účely a do nebezpečí se tak dostane nejen on sám, ale i jeho blízcí. Je tedy třeba zapátrat nejen v historii ostrova a jeho obyvatel, ale i sám v sobě a nalézt sílu postavit se opravdovému Zlu. King podobné příběhy prostě umí - perfektní prostředí, propracované postavy, vtipné průpovídky a komentáře, něco málo rýpnutí do společnosti a hlavně scény, při kterých opravdu běhá mráz po zádech. Samozřejmostí je strhující finále, kde se prolne minulost s přítomností a hrdinové zaplatí cenu, kterou je třeba...Samostatnou kapitolou jsou scény "tvoření" - King má pro umění slabost a je to vidět - ale hlavně je to radost číst. běžně sice má za hrdiny spisovatele, ale dokázal, že pravý král se může vydat i tam, kde to důvěrně nezná a bude přesto důvěryhodný a působivý. Asi nejlepší horor minulého roku.
RE: Ad ostrov duma key
BoredSeal - 29. 05. 2009 14:36

Už pár let jsem od Kinga nečetl knihu, která by mě zaujala nebo chytla za srdce, s čímž jeho díla zhruba do Srdce v Atlantidě neměla problém. Duma Key je ale solidní záležitost, dobře se čte, má atmosféru a hlavní postava zmrzačeného stavaře, který po rozvodu v azylu v domě na pobřeží řeší svoje temné období malováním se vám rychle dostane do krve. Celý román má příjemnou dusivou atmosféru světa se svými vlastními pravidly a nebýt trochu průměrného finále, kde se autor zhmotní zlo a hlavní postavy s ním svedou bitvu abstrakními předměty, dal bych tomu plný počet hvězdiček. Ale stejně to stálo za to.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 539 Kč
 341 Kč
 233 Kč
 269 Kč
 314 Kč
 224 Kč
 431 Kč
 440 Kč
 315 Kč
 224 Kč