Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, dne 29. 9. budou všechny naše pobočky zavřené z důvodu dovolené. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Není cesty zpět, Smith Michael Marshall

Smith Michael Marshall: Není cesty zpět
Název:   Není cesty zpět
Autor:   Smith Michael Marshall
Žánr:   sci-fi
Počet stran:   464
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Epocha
Překladatel:   Petra Diestlerová
Autor obálky:   Jiří Grus
ISBN:   978-80-7425-059-0

Běžná cena:   345 Kč
Naše cena:   311 Kč
Sleva:   34 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Stark řeší na zakázku potíže všeho druhu ve Městě, rozlehlém systému samosprávných Čtvrtí, který pokrývá celou zemi od pobřeží k pobřeží. Každá Čtvrť si vytváří vlastní zákony a za pomoci umělé inteligence se snaží naplnit všechny tužby svých obyvatel, ať už jsou jakékoli. * Když se na Starka obrátí Zenda Rennová z Akčního centra, vypadá to jako obyčejné pátrání po pohřešované osobě. Stark ovšem ví, že zdání často klame, a pokud něco vypadá moc jednoduše, většinou se to brzy ošklivě zkomplikuje. Ani on však netuší, že bude zanedlouho muset čelit jak minulosti, tak přítomnosti, přičemž v obou ožívají sny, které mohou snadno zabíjet. Tam, kde se spolu rvou minulost a budoucnost, realita a noční můra, je Stark jediný člověk, který může něco změnit. Zbývá mu málo času a ustoupit není kam, protože v tomto světě…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Není cesty zpět, Smith Michael Marshall
Cooker - 15. 11. 2010 09:21

Autor píše čtivým stylem, okořeněným nějakým tím humorem, příběh vypráví v první osobě z pohledu hlavního hrdiny Starka, který kupodivu není neporazitelný bouchač, ale docela charismatický sympaťák. Svět asi nezařadíte mezi Top 10 nejreálnějších vizí budoucnosti, ale Smith se zřejmě o nic věrohodného ani nesnažil. Pokud chtěl jen vytvořit čtenářsky atraktivní, zajímavé a zábavné prostředí, tak se mu to dokonale povedlo. Do tohoto bodu kniha nemá chybu, jenže… Jsou tu dva problémy. Tím prvním jsou snové sekvence ze Žíše snů (takhle se to fakt jmenuje), které zabírají dobře čtvrtinu knihy. Nemám obecně ty snové surrealistické pasáže moc rád, navíc se mi nechtělo opouštět ten opravdu poutavý Smithův svět. Takže tady jsem se spíš nudil než bavil. Druhý problém je ten, že román je všude inzerován jako akční scifi podobná třeba Kulhánkovi, přitom akce je v něm poměrně málo. Ono sice není nouze o vypjaté momenty, ale akce ve smyslu přestřelek a boje muže proti muži tady prostě moc nenajdete. A nejen to, Smith mnohdy sklouzne k filosofování, jakoby se snad snažil vložit do knihy nějaký přesah. Ke konci už jsem se musel přesvědčovat, že nečtu nějaké přemýšlivé dílo z pera jednoho z klasiků žánru jako třeba Asimova nebo Clarka. Osobně bych byl radši, kdyby zůstalo u akčního scifíčka, protože právě to jsem od knihy čekal. Nicméně i přes tyto dva závažné (a čistě subjektivní) nedostatky je to pořád dobré počtení, v žánru akční scifi už jsem však četl lepší.
Smith
BoriHokr - 30. 11. 2010 13:22

Sice těsně, ale pece jen za čtyři. Smithův Stark se pohybuje po ajímavém Městě, kde sjou čtvrti rozdělené podle zájmu svých obyvatel. Působí to dost šíleně a taky je - a to ještě nevíte, že svou čtvrť tu mají i kočky. Rutinní zakzka na pátrání po zmizelém úředníkovi se pěkně zamotává, objevuje se první akce, náznaky velkého spiknutí, propojení se Starkovou minulostí a podivný svět Žíše šnů - jakýsi nový matrix, kam může několik málo jedinců vstoupit i tělesně (tedy něco jako snový svět v Jordanově Kole času). Největší zbarní Smithovy knihy je však hlavní hrdina - jeho komentře sěta i drobných každodenních úkonů jsou skutečně lahůdkové a navazují na to nejlepší ze stylu Raymonda Chandlera. Doba samozřejmě postoupila a tak se dočkáme i futuristických vychytávek, ale ten základ drsné školy je prostě solidní a naprosto určující. Spíše než o detektivku se však jedná o až dickovský trip (nejenom rolí různých halucinací a ne-realit, ale i mluvícími spotřebiči, což je motiv, který měl Dick hodně rád) podivuhodným světem, jehož pravidla náhle začínají nefungovat. Smith má představivost a umí podat i akci, nevýhodou je, že se mu romn k ávěru rozpadá do dvou hodně odlišných knih, které úplně nesedí dohromady. Pořád je to skvělé čtení, dokonce se nám dostane i povedené psychologie, ale celkově soudržnost světa Města spíš ztratí než získá. Ale co - byl to debut a pořád hodně povedený. Vytáhlo se i nakladatelství: oblka J. Gruse je povedená a sedí, stejně jako reklamní slogany na zadní straně - skutečně trefné a vtipné, což nebývá zvykem. Můžete se na ně spolehnout, že pokud máte rádi Dicka, Chandlera nebo JWP, bude se vm kniha hodně, ale hodně líbit.
Neni cesty zpet
Klerik - 24. 12. 2011 10:57

Prvních dvěstě stránek naprosto dechberoucích, vtipných a dokonalých, pak se to bohužel zvrtne v moc velkou psycho-záležitost a ty už já až tak moc nemusím - spíš vůbec.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Nakladatelství
 224 Kč
 440 Kč
 295 Kč
 224 Kč
 197 Kč
 233 Kč
 107 Kč
 269 Kč
 233 Kč
 305 Kč
 299 Kč
 296 Kč